СЗО предупреди: Идва по-опасен от К-19 вирус убиец, наричат го Нипа
Вирусът тръгва от Индия - 17 от 18-те заразени са починали
Докато светът продължава да се бори срещу разпространението на Ковид-19 и е в усилено търсене на ваксина, от Световната здравна организация предупредиха за съществуването на друг патоген, който според здравните експерти от СЗО е по-опасен от коронавируса.
Става въпрос за вируса Нипа (VNi), който поразява както животните, така и човека. Причината от здравната организация да насочат международното внимание към този вирус са случаите отпреди дни в Индия, където от 18 заразени с VNi 17 са починали.
Според информация на в. „Ню Йорк Таймс“ вирусът, който се предава от прилепи и за него все още не е открито лекарство или ваксина, в момента е напуснал пределите на Индия и „по всяка вероятност вече е в Дубай, където работят доста индийци“, отбелязва американското издание.
Симптомите на заболяването, което е регистрирано за първи път в Малайзия през 1998 г., са грипоподобни, придружени с треска и болки по тялото и може да нанесе сериозни поражения върху мозъка.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Прерових уебсайта на СЗО и никъде не видях такова предупреждение!
Внимавайте какво публикувате или се позовавайте на достоверни източници!
Нали такава трябва да бъде добрата журналистика? Останалото е ...
Яжте, пийте, и си носете новите дрехи.