СЗО предупреди: Идва по-опасен от К-19 вирус убиец, наричат го Нипа
Вирусът тръгва от Индия - 17 от 18-те заразени са починали
Докато светът продължава да се бори срещу разпространението на Ковид-19 и е в усилено търсене на ваксина, от Световната здравна организация предупредиха за съществуването на друг патоген, който според здравните експерти от СЗО е по-опасен от коронавируса.
Става въпрос за вируса Нипа (VNi), който поразява както животните, така и човека. Причината от здравната организация да насочат международното внимание към този вирус са случаите отпреди дни в Индия, където от 18 заразени с VNi 17 са починали.
Според информация на в. „Ню Йорк Таймс“ вирусът, който се предава от прилепи и за него все още не е открито лекарство или ваксина, в момента е напуснал пределите на Индия и „по всяка вероятност вече е в Дубай, където работят доста индийци“, отбелязва американското издание.
Симптомите на заболяването, което е регистрирано за първи път в Малайзия през 1998 г., са грипоподобни, придружени с треска и болки по тялото и може да нанесе сериозни поражения върху мозъка.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Прерових уебсайта на СЗО и никъде не видях такова предупреждение!
Внимавайте какво публикувате или се позовавайте на достоверни източници!
Нали такава трябва да бъде добрата журналистика? Останалото е ...
Яжте, пийте, и си носете новите дрехи.