Плажът в Слънчев бряг е снабден с диспенсъри с дезинфектант за плажуващите
Самите диспенсъри са поставени на бели колони, на които има надпис „Моля, изполвайте дезинфектанта за ръце”
Диспенсъри с дезинфекционна течност са осигурени за плажуващите по цялата пясъчна ивица в курорта Слънчев бряг. Устройствата са поставени на няколко метра един от друг и дават възможност на всички плажуващи да дезинфекцират ръцете си преди престоя на ивицата и след като я напуснат.
Самите диспенсъри са поставени на бели колони, на които има надпис „Моля, изполвайте дезинфектанта за ръце”. Други табели с надпис на български и английски език, информират туристите, че трябва да спазват социална дистанция, както и за цените на услугите този сезон.
На първо място сме поставили здравето, комфорта и спокойствието на нашите посетители. Наш ангажимент е и да осигуряваме течността в контейнерите за да бъдат винаги пълни и в удобство на плажуващите, каза управителят на плажа Кирил Спасов. Той обясни, че на ивицата се извършва ежедневна дезинфекция на услугите. Пясъкът също се почиства ежедневно и се обезпаразитява по график.
Ивицата в Слънчев бряг отговаря на всички национални и международни здравни насоки и изисквания за безопасност. Всички плажни принадлежности се дезинфекцират всяка сутрин, а след това се обработват с дезинфектант и след всеки турист, който ги е ползвал. Чадърите са поставени на разстояние 4,5 метра една от друг.
Туристите могат спокойно и без опасения да почиват на плажа в Слънчев бряг, тъй като ивицата е пригодена към всички санитарни мерки за сигурност, каза Спасов. Той заяви, че българските плажове се смятат за най-безопасните дестинации в световен мащаб, а от няколко дни насам ивицата в Слънчев бряг е пълна с български туристи.
Цените на чадър и шезлонг в Слънчев бряг този сезон са по 4.00 лв. За сезона са ангажирани висококвалифицирани спасители, които отговарят за сигурността на плажуващите.
На разположение на туристите са и водните атракциони- надуваеми банани, рингове , парасейлинг, джетове и др.
Нови разкрития около досиетата „Епстийн” съдържат твърдения за връзки със София и България
Музикални звезди с остри критики към имиграционните власти на церемонията „Грами“ 2026
Зимна Богородица: Какви поверия и ритуали се спазват на 2 февруари
Бум от задържани за алкохол и наркотици зад волана в Бургас и областта
Зимата удря здраво: Жълт код, снеговалежи и температури до -13 градуса
Дневен хороскоп за 2 февруари: Пари за Везните, Скорпионът да не флиртува
Почина Фернандо Естесо
Качеството, с което дамите "омагьосват" мъжете
Актуална обстановка към 22 часа: АМ "Тракия" е блокирана, Подбалканският път - също
Почина известен бизнесмен
3 неща, които са като магнит за жените
Кога България ще се класира на Световно по футбол? Реалистична прогноза

Скоро и в цялата страна.