"Кока-кола" спира рекламата в социалните мрежи
Акцията бе подкрепена от влиятелни американски организации за правата на човека
Корпорацията "Кока-Кола" ще спре рекламата си в социалните мрежи за 30 дни на фона на критиките към тях. Това се посочва в изявление, публикувано в петък на уебсайта на компанията, цитирана от TACC.
По-рано редица корпорации обявиха спирането на рекламата във Фейсбук и други популярни социални мрежи, тъй като се твърди, че ръководствата им не предприемат достатъчно мерки за премахване на расистки съобщения и подвеждаща информация.
"Расизмът няма място в света и няма място в социалните мрежи. "Кока-кола" ще спре платената реклама във всички социални мрежи по света най-малко за 30 дни", заяви Джеймс Куинси, изпълнителен директор на компанията. "През това време ние "оценявайки нашите рекламни политики, ще решим дали да ги променим. Ние също очакваме по-голяма отчетност и прозрачност от социалните мрежи, които са наши партньори".
Топ модел с тройна атака по футболен ас
"Сержант Мърто" позира със синята фланелка, има бургаска следа
Майка на 4 деца убита от съседка във Франция, любовна драма в основата
Влюбени се удавиха в заклещена кола, тяхна приятелка спасена в последния момент
Див леопард нахлу в магазин за алкохол, скочи върху продавач
Трагедия на коварен плаж в чужбина: Две жертви, дъщеря на общински съветник спаси хора
Само този предмет трябва да стои под леглото според Фън Шуй
Кремообразна разядка от червен боб и печени чушки без готвене
Родените на тези 4 дати постигат финансовия си връх по-късно
ГИТ алармира: Не отваряйте тези имейли и прикачените файлове
Виктория Кузманова отлага сватбата с Рачков за догодина
Имотният пазар натиска спирачките: Сделките намаляват, но срив не се очаква
