×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Намушкаха жена в дланта и бедрото, задържаха мъжа ѝ
  • Антракс може да доведе до смърт: Шефът на БАБХ за опасната зараза по животните
  • Почти 150 случая на морбили: Заради епидемията ударно са поставени близо 20 000 ваксини
  • Стрелба край пирамидите в Мексико, убита е канадка и много ранени
  • Учителският синдикат с икане: Учебният материал да бъде намален с 35% сега, а не през 2029 г.:
  • 61-годишен турски шофьор е загиналият в тежката катастрофа с полетял в дере ТИР край Велико Търново
  • Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
  • Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
  • Турция остава най-младата нация в региона, близо 25% са непълнолетни
  • Окончателните резултати от изборите: Очаква се ЦИК да ги обяви до дни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Всички вкъщи полудяха по тези картофени палачинки с плънка


Всички вкъщи полудяха по тези картофени палачинки с плънка
Ключови думи: рецепта, палачинки
26 Юни 2020, Петък, 09:20 ч.

Те са отлично решение за вкусна и удовлетворяваща семейна вечеря, която ще се хареса на всички, без изключение

Вкъщи всички обожаваме картофи и доста често си приготвяме с тях най-различни ястия. Особено любими са ни тези, в които има и месце и гъбки, пише Блиц.

Наскоро приятелка ми каза една специална рецепта, която бързо се превърна в любима на цялото семейство. От дълги години тя живее в Будапеща, а ястието, на което ме научи, е картофени палачинки по унгарски. В кулинарното си тефтерче обаче го записах като "Семейни палачинки с плънка". 

След като ги опитате веднъж, ще забравите за обикновените палачинки! Гигантската картофена палачинка с месо и гъби е отлично решение за вкусна и удовлетворяваща семейна вечеря, която ще се хареса на всички, без изключение. 

Ето и списъка с необходимите продукти за приготвянето на тези палачинки с месце и гъбки: 

5 средни картофа
300 гр. гъби
2 бр. пилешки гърди

Уникални картофени палачинки, в които ще се влюбите от първата хапка

80 мл. сметана
70 гр. копър
200 гр. домати

300 гр. зелена салата
60 гр. брашно
1 яйце

1 глава лук
1 супена лъжица зехтин
сол, черен пипер и индийско орехче на вкус

слънчогледово олио за пържене

Начин на приготвяне: 

Измийте пилешките гърди и ги нарежете на малки парченца. По същия начин нарежете и гъбите.

Изсипете малко растително олио в тигана и го оставете за минута-две да загрее. Сложете вътре месото да се запържи, като го разбърквате от време на време. Поръсете със сол и черен пипер. 

Пържете за около 4–5 минути, като на 4-ата добавете гъбите. Пържете до омекване, като разбърквате от време на време.

Когато пилето и гъбите са почти готови, добавете сметаната разбъркайте старателно. Оставете на котлона за още 3-4 минути. 

Настържете картофите на едро ренде. Изсипете ги в удобен съд и добавете яйцето.

Нарежете лука на малки пръстени и добавете в купата при настърганите картофи. Поръсете със сол и черен пипер. При желание може да добавите и малко индийско орехче. Изсипете брашното и объркайте тестото.

Намажете тигана с растително олио. Изсипете в него малко от картофеното тесто. Хубаво е палачинката да не е много дебела. Така картофите ще бъдат по-добре пържени.

Запържете от две страни до златисто кафяво.

Готовите палачинки сложете в тава, чието дъно е постлано с лист за печене и сложете в загрята на 180 градуса фурна за шест минути.

Вече приготвям картофите само така, мъжът ми изяжда всичко за секунди

Нарежете зелената салата на дребно, овкусете със сол и зехтин. Доматите нарежете на малки парчета, а копъра - на много ситно. 

Сложете от плънката с пиле и гъби върху половината от готовата палачинка и покрийте с втората половина. До нея сложете малко от зелената салата и украсете с резенчета домати.

Това е всичко, ястието е готово. Добър апетит!


В категории: Животът


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Поздрави от Острова за Димитър Бербатов Поздрави от Острова за Димитър Бербатов 21/04/2026, Вторник 21:00 2
Тервел ИЛИЕВ Русев мачка на ринга в Невада, натръшка двама Русев мачка на ринга в Невада, натръшка двама 21/04/2026, Вторник 20:50 0
Тервел ИЛИЕВ Намериха звезда от "Ергенът" мъртва и полугола Намериха звезда от "Ергенът" мъртва и полугола 21/04/2026, Вторник 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Ивет Горанова с пламенни думи след изборите Ивет Горанова с пламенни думи след изборите 21/04/2026, Вторник 20:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Социолог предвижа генералски удар по ПП-ДБ: Маха хората им от регулаторните органи с ГЕРБ Социолог предвижа генералски удар по ПП-ДБ: Маха хората им от регулаторните органи с ГЕРБ  Те са неуправляеми, извън реалността, обясни той Кои ще влязат в кабинета „Радев“ и ще се върне ли БСП във властта Кои ще влязат в кабинета „Радев“ и ще се върне ли БСП във властта Лидерът на социалистите може да стане или правосъден министър, или главен прокурор  Драма за ГЕРБ, ДПС, ПП-ДБ и „Възраждане“: Знакови фигури изпадат от парламента Драма за ГЕРБ, ДПС, ПП-ДБ и „Възраждане“: Знакови фигури изпадат от парламента След Йордан Цонев и Хамид Хамид, от парламентарната сцена изпаднаха Красен Кралев, Маноил Манев, Васил Пандов, Цвета Рангелова и др. Проф. Иво Христов: Изборен трус сменя персонала, но не е по силите на ген. Радев да обърне земното притегляне Проф. Иво Христов: Изборен трус сменя персонала, но не е по силите на ген. Радев да обърне земното притегляне Върху него ляга чудовищна отговорност, която може да скърши не един гръбнак, коментира той Епична битка: Рибар улови 95-килограмова риба тон, влачен почти 16 км с джет Епична битка: Рибар улови 95-килограмова риба тон, влачен почти 16 км с джет За рибаря Хънтър Хикс, това е най-вероятно историята на живота му Айтос не само пусна новия градски транспорт, но е и с най-модерните системи у нас Айтос не само пусна новия градски транспорт, но е и с най-модерните системи у нас Общината работи усилено, за да постави Айтос на глобалната карта на Google Maps и Moovit, което ще улесни не само жителите, но и всеки гост на града Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Възпитаниците на училището ще покажат своите спортни умения на терасата в Морската градина Може да летим директно от Бургас до Мадрид Може да летим директно от Бургас до Мадрид Испански преподаватели са готови да идват в Бургас, за да се включат в различни обучителни програми на учениците от Гимназията за романски езици Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Вход свободен за малки и големи любители  България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад Психичното здраве в България се влошава, като тревожност и депресия засягат голям процент от населението
Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Конфискувани са 42 имота и 76 плавателни съда, сред които и танкер Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Екипажът се е опитал да окаже първа помощ и да го реанимира, докато пилотите са поискали извънредно кацане на летище „Анри Коанда“ в Букурещ Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Имотът е придобит от холдинговата компания на олигарха Ринат Ахметов Атина въвежда ограничения за свръхтуризма Атина въвежда ограничения за свръхтуризма За да защити инфраструктурата и местните жители Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Пазаруването зад граница се превръща в редовна практика за домакинствата Най-луксозните китайски коли идват в България Най-луксозните китайски коли идват в България Първоначалната гама се фокусира върху комбинация от платформи с двигатели с вътрешно горене и електрифицирани платформи Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Компанията оптимизира разходи и ускорява обслужването чрез автоматизация Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Земетресението с магнитуд 6,0 e било с епицентър в морето, но не е предизвикало цунами Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Инцидентът се е случил на полигон в Япония в югозападния регион Оита   Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите  Европейски лидери поздравиха Румен Радев, очаква се позицията на България за новите санкции срещу Русия
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ След тези избори разбрах едно важно нещо - преброих си приятелите Виц на деня Виц на деня Между майка и дъщеря:
- Мамо, отивам на рожден ден.
- Ето ти няколко презе*ватива, да си имаш...
- Ама аз съм само на 14 години!
- А аз на 28.
Виц на деня Виц на деня Красива дама в лекарски кабинет:
- Докторе, имам голям проблем! Само след 5 минути, всичко забравям!
- Такааа... съблечете се и легнете на кушетката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори