Германците спасяват сезона, пускат евтини билети за самолети до Бургас и Варна
Засега в Слънчев бряг разчитат само на българите и румънците
Германски нискотарифен превозвач обяви, че от 6 юли започва полети до Бургас и Варна. 26 от тях ще са до морската столица, а до аеропорта в Сарафово – 12, съобщи бТВ.
Новината внася оптимизъм сред хотелиерите в Слънчев бряг, че сезонът ще бъде спасен.
От Регионалната туристическа камара в Бургас определят сезона като туризъм „ден за ден“.
Засега хотелиерите в Слънчев бряг разчитат само на българските и румънските туристи.
Голяма част от хотелите решиха въобще да не отворят врати, а други ще го направят по-късно през юли.
Управителят на един от големите хотели в курорта Цветан Иванов разкри, че туристите се хранят с ръкавици. Температурата се мери на всеки, който влиза в сградата, добави той.
Пред всяка от вратите има поставена дезинфекционна стелка.
„В момента имаме туристи само от България и от Румъния. Очакваме през почивните дни над 300 души“, заяви Иванов.
„Туристите приемат мерките нормално. Те са за тяхната и за нашата сигурност“, добави той.
„Сезонът все повече се измества в бъдещето, т.е. решава се ден за ден. Не се е стигнало до поголовно отказване на резервираните почивки до този момент. Никой не може да прогнозира какво ще се случи“, каза пък Христина Славова от Регионалната туристическа камара – Бургас.
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор

Хващайте мотиката и на полето мишоци
Тя работата е ясна ами се хвърля прах в очите, щото няма друг полезен ход, ще има много фалити, дупката в бюджета расте. И хем спасяват, хем тръбят 24/7 че тоз и оня хванал коронавируса. Оня толуп с чекмеджетата, няма полезен ход, освен да раздуха пак истерия, той гледа горе долу София да е добре, Черноморието го е отписал.....
Германците си имат добри доходи, и до сега не са били пречка да посещават България!
Тези евтини полети ще бъдат в тежест на българския данъкоплатец впоследствие.
НАЙ - заможните туристи на НАЙ близко разстояние това са РУМЪНЦИТЕ от БУКУРЕЩ (2,5 МИЛИОНА потенциални туристи) и по големите румънски градове
Ако БГ хотелиери и Министерство Туризъм НЕ са разбрали че на там ТРЯБВАШЕ да насочат усилия и РЕКЛАМА през пролетта сега щяха да "щракат" с пръсти и да пълнят нощните си шкафчета с пачки € и пластмасови румънски леи
Но който е мнителен и смята че румънеца е лош турист и чака "пълни" самолети с англичани и германски пенсии хотела му ЩЕ стои празен и пуст като МУЗЕЙ на Аквакалиде
А това че Румъния и Полша се готвят да затварят границите що не го напишете
По 20 30 полета юли месец даже и по-малко ; Тази година е отписано всичко , а ако затворят всичко с тези по 130 болни на ден може и още юли да затворят пак всичко
12 до Бургас
Къде е оня коментатор, който тук обясняваше как на бургаското летище щяло да има повече полети заради Сл.бряг. Аз като ви казвам, че тимаджии забиват бургаското летище заради варненските курорти, не ми вярвате.
Плаща си летата човека. Не е виновен за сина си. Друг е въпроса дали ще има някаква полза от рекламата тука. Аз лично след като е готов да даде пари на тези, не мисля да му стъпя в ресторанта.Като са му толкова хубави месата да изпече и да раздава на хората по улиците които минават. По-добра реклама от това едва ли има и за същите пари ще има сигурен съм много по-голям ефект