Германците спасяват сезона, пускат евтини билети за самолети до Бургас и Варна
Засега в Слънчев бряг разчитат само на българите и румънците
Германски нискотарифен превозвач обяви, че от 6 юли започва полети до Бургас и Варна. 26 от тях ще са до морската столица, а до аеропорта в Сарафово – 12, съобщи бТВ.
Новината внася оптимизъм сред хотелиерите в Слънчев бряг, че сезонът ще бъде спасен.
От Регионалната туристическа камара в Бургас определят сезона като туризъм „ден за ден“.
Засега хотелиерите в Слънчев бряг разчитат само на българските и румънските туристи.
Голяма част от хотелите решиха въобще да не отворят врати, а други ще го направят по-късно през юли.
Управителят на един от големите хотели в курорта Цветан Иванов разкри, че туристите се хранят с ръкавици. Температурата се мери на всеки, който влиза в сградата, добави той.
Пред всяка от вратите има поставена дезинфекционна стелка.
„В момента имаме туристи само от България и от Румъния. Очакваме през почивните дни над 300 души“, заяви Иванов.
„Туристите приемат мерките нормално. Те са за тяхната и за нашата сигурност“, добави той.
„Сезонът все повече се измества в бъдещето, т.е. решава се ден за ден. Не се е стигнало до поголовно отказване на резервираните почивки до този момент. Никой не може да прогнозира какво ще се случи“, каза пък Христина Славова от Регионалната туристическа камара – Бургас.
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена

Хващайте мотиката и на полето мишоци
Тя работата е ясна ами се хвърля прах в очите, щото няма друг полезен ход, ще има много фалити, дупката в бюджета расте. И хем спасяват, хем тръбят 24/7 че тоз и оня хванал коронавируса. Оня толуп с чекмеджетата, няма полезен ход, освен да раздуха пак истерия, той гледа горе долу София да е добре, Черноморието го е отписал.....
Германците си имат добри доходи, и до сега не са били пречка да посещават България!
Тези евтини полети ще бъдат в тежест на българския данъкоплатец впоследствие.
НАЙ - заможните туристи на НАЙ близко разстояние това са РУМЪНЦИТЕ от БУКУРЕЩ (2,5 МИЛИОНА потенциални туристи) и по големите румънски градове
Ако БГ хотелиери и Министерство Туризъм НЕ са разбрали че на там ТРЯБВАШЕ да насочат усилия и РЕКЛАМА през пролетта сега щяха да "щракат" с пръсти и да пълнят нощните си шкафчета с пачки € и пластмасови румънски леи
Но който е мнителен и смята че румънеца е лош турист и чака "пълни" самолети с англичани и германски пенсии хотела му ЩЕ стои празен и пуст като МУЗЕЙ на Аквакалиде
А това че Румъния и Полша се готвят да затварят границите що не го напишете
По 20 30 полета юли месец даже и по-малко ; Тази година е отписано всичко , а ако затворят всичко с тези по 130 болни на ден може и още юли да затворят пак всичко
12 до Бургас
Къде е оня коментатор, който тук обясняваше как на бургаското летище щяло да има повече полети заради Сл.бряг. Аз като ви казвам, че тимаджии забиват бургаското летище заради варненските курорти, не ми вярвате.
Плаща си летата човека. Не е виновен за сина си. Друг е въпроса дали ще има някаква полза от рекламата тука. Аз лично след като е готов да даде пари на тези, не мисля да му стъпя в ресторанта.Като са му толкова хубави месата да изпече и да раздава на хората по улиците които минават. По-добра реклама от това едва ли има и за същите пари ще има сигурен съм много по-голям ефект