Димитър от Бургас профука 3700 лева от чужда дебитна карта, осъдиха го
Букмейкърът е възстановил парите на титуляра
Година и осем месеца условно с четиригодишен изпитателен срок, получи бургазлията Димитър С. от Окръжния съд в Бургас. Той се призна за виновен в използването на чужда дебитна карта и подписа споразумение, което бе одобрено днес.
Димитър С. от Бургас признава, че в периода 8-11 ноември 2017 годипа е използвал чужда дебитна карта и направил 8 залога на стойност 3 700 лева в сайта на букмейкърска компания.
Деянието е осъществено при форма на вината „пряк“ умисъл. Имуществените вреди на престъплението, в пълния им размер от 3 700 лв., са възстановени на пострадалите лица от дружеството, отчете съдът.
БОС счете, че възстановяването на вредите от престъплението е допустимо не само от страна на дееца, но и на всяко лице, с правен интерес за стори това. Заради това намери постигнатото споразумение не противоречи на закона и на морала, поради което следва да бъде одобрено, както и, че предложеното от държавното обвинение наказание съответства на вида и характера на осъщественото деяние.
Определението на съда е окончателно.
АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол
4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто
Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите
Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев
Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил
Сунгурларе получи награда за принос в съхранението на културното наследство
Ергенът Стоян си тръгва преждевременно - изгонен от участничките?
Продават тази яхта, струва 500 млн. долара
Баскетболен клуб "Несебър" се класира за републиканското първенство при момчетата до 12 години
Отличиха Община Приморско с наградата „Бранд Южно Черноморие“
Зрелищна катастрофа на Подбалканския път, кола е обърната по таван
Представят изложбата - "Бургас - вълнуващ и артистичен"
