×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мотоциклетист е в тежко състояние след катастрофа в Тополовград
  • Дания поема днес за осми път шестмесечното председателство на Съвета на ЕС
  • Тръмп и Нетаняху ще се срещнат в Белия дом на 7 юли
  • От днес всички плажове с концесионер трябва да имат спасители
  • ООН обеща подкрепа за възстановяването на Украйна
  • Американският президент Доналд Тръмп подписа меморандум, връща Куба в изолация
  • Влезе в сила Швейцарското правило – всички пенсии се увеличават
  • Тазгодишният юни е един от най-сухите за последните 100 години, сочат данни на НИМХ
  • Ето какво време ни очаква днес
  • Хороскопа си за деня виж тук
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Награждават културните дейци и автори от поетичен конкурс "Христо Фотев"


16 Юни 2020, Вторник, 17:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

Връчването на отличията ще бъде на 18 юни

Кметът Димитър Николов ще награди на официална церемония изявени културни дейци на 18 юни в Експозиционен център "Флора". По традиция това се случва в навечерието на 24 май, но, поради наложените тогава противоепидемични мерки, връчването на отличията се отложи за по-късна дата.

Номинираните са:

- ДЪРЖАВНА ОПЕРА - БУРГАС  -  хормайстор - Невена Михайлова

- ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР     и  НЧ "Фар 1946" Бургас НЧ "Изгрев 1909" Бургас НЧ "Л. Каравелов 1940" Бургас  НЧ "П. Славейков 1983" Бургас  НЧ "Пробуда 1929" с. Равнец НЧ "Възраждане 1927" кв. Рудник-   актриса   Румяна Кралева

- ДТ "АДРИАНА БУДЕВСКА" - актриса - Антоанета Кръстникова

- РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - препаратор, художник, помощник-реставратор Светлан Иванов

- РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА "ПЕЙО ЯВОРОВ" - главен библиотекар в отдел "Заемна за възрастни"  - Иванка Йовкова

- СДРУЖЕНИЕ НА ДРУЖЕСТВО НА ХУДОЖНИЦИТЕ - художник- Кольо Кехайов                                                                               

- БХГ "ПЕТКО ЗАДГОРСКИ" - уредник фонд живопис - Лилия Моллова                                                                  

- СДРУЖЕНИЕ БУРГАСКА ПИСАТЕЛСКА ОБЩНОСТ - 40 години от основаването на списанието  -  сп. "Море"

- БУРГАСКА ФОТОГРАФСКА ОБЩНОСТ - фотограф - 2 номинации- БФО като институция и  Светлин Йосифов

- РЕГИОНАЛНА ДИРЕКЦИЯ АРХИВИ - БУРГАС - главен експерт- Мария Събева                                                                   

- ОБЩИНА БУРГАС  - 140 години от основаването - НЧ "Пробуда 1880"

- ОБЩИНА БУРГАС   - 90 години от основаването - НЧ " Тракия 1930

- ОБЩИНА БУРГАС  - 80 години от основаването - НЧ "А. Златаров 1940"

- ОБЩИНА БУРГАС - 80 години от основаването - НЧ "Л. Каравелов 1940" 

- ОБЩИНА БУРГАС - 40 години от основаването - НЧ "А. Страшимиров 1980"

- "НЧ "Л. Каравелов 1940", НЧ "П. Хилендарски 1928" ,НЧ "Асен Златаров 1940", НЧ "Просвета 1927", НЧ "Тракия 1930", НЧ "Обнова 1923" - поет, редактор, основател и арт-педагог в литературно студио "Митични птици" - Роза Боянова

- ОБЩИНА БУРГАС - композитор - Стефан Диомов

- ПФА "СТРАНДЖА" - хормайстор - Атанаска Бонева.

 

На 18 юни  ще бъдат връчени официално и наградите  на отличените автори от Националния поетичен конкурс "Христо Фотев". Лауреатът и носителите на съпътстващите награди бяха обявени на 25 март, рожден ден на поета, на церемония, която се излъчи на живо във фейсбук страницата на Община Бургас.

Големият победител в тазгодишното издание на конкурса Цвета Делчева и носителите на съпътстващите награди Роза Боянова, Румен Денев и Румен Леонидов ще получат диплом и парична премия.

В седмото издание на националния конкурс за поетична книга  участваха 131 стихосбирки на 110 автори от цялата страна.

Организатор на националния конкурс "Христо Фотев" е Община Бургас, в партньорство с Министерството на културата, Съюза на българските писатели, Сдружението на българските писатели и Сдружение "Бургаска писателска общност". Жури в състав д-р Лорис Мануелян, Силва Хачарян, Боян Ангелов, Симеон Димитров и Йордан Евтимов определи първоначално 10 книги, а след това и петимата  финалисти: Димитър Христов за книгата "Песни, тъги и наздравици", Роза Боянова - "Обратна гравитация", Румен Денев - "Вокално стихосложение", Румен Леонидов - "Покаяние Господне", Цвета Делчева - "Отворени възможности", от които беше избран лауреатът и носителите на съпътстващите награда.

 


В категории: Бургас


Коментари
Защо кухнята изглежда мръсна
Защо кухнята изглежда мръсна 01/07/2025, Вторник 21:21 0
Готви ли се за сватба
Готви ли се за сватба 01/07/2025, Вторник 18:20 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Морската перла на България Приморско отново е домакин на най-якия фестивал на морето Морската перла на България Приморско отново е домакин на най-якия фестивал на морето Вижте програмата, която тази година ще превърне събитието в пика на Лято 2025 С близо 700 000 лв. търсят кой да ремонтира за филиала на НХА-Бургас Графичната база край плажа С близо 700 000 лв. търсят кой да ремонтира за филиала на НХА-Бургас Графичната база край плажа Проектът ще върне облика на сградата и тя ще е поредна стъпка по развитието на висшето образование в Бургас Парадокс! Велчев обяви, че България влиза в магистралата на европейската политика, но без пари за пътищата Парадокс! Велчев обяви, че България влиза в магистралата на европейската политика, но без пари за пътищата  Бившият финансов министър коментира, че орязването на капиталовите разходи е единственото решение за зейналата яма в бюджета Ще бъде въведена наредба за временните места за палатки и кемпери извън морските плажове и къмпингите Ще бъде въведена наредба за временните места за палатки и кемпери извън морските плажове и къмпингите С наредбата ще бъдат уредени условията и процедурите за обособяване на такива места в зони „А“ и „Б“ на Черноморското крайбрежие Тошко Йорданов шокира младите лекари: Отидете на село в Италия и чужденци ще работят тук за 500 лева! Тошко Йорданов шокира младите лекари: Отидете на село в Италия и чужденци ще работят тук за 500 лева! Лицемерно е да се твърди, че не могат да бъдат осигурени средства за тях, докато се увеличават до 75% заплатите в секторите на сигурността, коментираха от ПП Истината за тази риалити звезда Истината за тази риалити звезда Непрекъснати, несекващи подмятания и подигравки години наред Това са най-завистливите зодии Това са най-завистливите зодии В света на астрологията обаче има знаци, които са много по-склонни да завиждат и да търсят потвърждение на собствената си стойност чрез сравнение с другите Звезден актьорски състав в "Кошмарна комедия" разсмива Бургас до сълзи Звезден актьорски състав в "Кошмарна комедия" разсмива Бургас до сълзи На 3 юли от 20:30 ч. публиката ще се наслади на блестящото представление "Кошмарна комедия" от майстора на френския хумор Жан Поаре Кметът на София в капан, а „Продължаваме промяната“ вече водила задгробен живот Кметът на София в капан, а „Продължаваме промяната“ вече водила задгробен живот Тези хора трябваше да погребат стария модел, да предложат нещо ново, но поведението им е същото като на опонентите им, коментира Александър Симов Готви ли се за сватба Готви ли се за сватба Фолкпевицата сподели интересен кадър
Млад мъж от Бургас изпадна в отчаяние: Жена ми иска секс по два пъти на ден, не издържам вече Млад мъж от Бургас изпадна в отчаяние: Жена ми иска секс по два пъти на ден, не издържам вече Сутрин още не съм си отворил очите, тя вече е над мен, споделя анонимният мъж Българка снима еротичен филм с африканци на плаж в Халкидики, полицията ги арестува погрешка Българка снима еротичен филм с африканци на плаж в Халкидики, полицията ги арестува погрешка Според репортажа на SKAI, снимките на филма са приключили и екипът е прибирал техниката и се е приготвял да се прибира Защо кухнята изглежда мръсна Защо кухнята изглежда мръсна Все повече домакинства признават, че дори и при редовно чистене, мястото за готвене не излъчва онази свежест, която очакваме Топ 5 на най-лъжливите зодии: На тях не трябва да се доверяваш за нищо на света Топ 5 на най-лъжливите зодии: На тях не трябва да се доверяваш за нищо на света Астрологията откроява пет знака, за които лъжата не е грях, а инструмент – за оцеляване, забавление или просто удобство Отказа се от грима, но не и от имплантите Отказа се от грима, но не и от имплантите Момичето с червен бански, което тичаше по плажа и възбуждаше мъжките фантазии, е останало в миналото. За добро или лошо обаче е тази промяна? Топ 5 на най-арогантните зодии и как нараняват другите Топ 5 на най-арогантните зодии и как нараняват другите Ето кои са най-често посочваните Запали се локомотивът на бързия влак Варна-София Запали се локомотивът на бързия влак Варна-София Няма сериозно пострадали пътници Турската полиция арестува 120 служители на кметството в Измир Турската полиция арестува 120 служители на кметството в Измир Арестите по обвинения в предполагаема корупция са били извършени след подобна операция в Истанбул на 19 март Почина уважаван полицай Почина уважаван полицай През годините Кръстев се утвърди като отговорен професионалист Готви се опасна промяна, която ще взриви трудовия пазар, алармира финансист Готви се опасна промяна, която ще взриви трудовия пазар, алармира финансист За някои бизнесмени това е манна небесна, за страната – катастрофа, смята Вулджев
Нидал Алгафари Нидал Алгафари Още едни записи и ще се разпадне съвсем ПП
Виц на деня Виц на деня На интервю в БДЖ:
- Добър ден, много се извинявам за закъснението!
- Нает сте!
Виц на деня Виц на деня Полицай разпитва шофьор:
- Сега ми обяснете как ударихте пешеходеца?
Шофьорът:
- Господин полицай, изобщо не съм го удрял! Аз спрях за да му дам предимство и той припадна от изненада...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вегетарианец - стара индианска дума, означаваща "некадърен ловец".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори