×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сръбски бос поръчал разстрела на Бай Миле


15 Юни 2020, Понеделник, 10:04 ч.
Автор: Флагман.БГ

Кой и как ги открадна от служебните сейфове на разследващите най-вероятно никога няма да стане ясно. Основната версия обаче остава - сръбски бос стои зад екзекуцията

Най-кървавият разстрел в гангстерската война у нас - на Милчо Бонев - Бай Миле и бодигардовете му, вече 16 г. остава неразкрито. Делото срещу един от предполагаемите килъри - Анатолий Минков - Плъха, беше минирано и завърши без присъда, заради изчезнали доказателства, пише "Труд". Кой и как ги открадна от служебните сейфове на разследващите най-вероятно никога няма да стане ясно. Основната версия обаче остава - сръбски бос стои зад екзекуцията.

Соченият за килъра на групировката СИК Бай Миле беше убит на 30 юли 2004 г. в градината на ресторант “Славия” на столичната ул. “Коломан”. Милчо Бонев е бил трудна мишена, охраната му не давала и пиле да прехвръкне около него. Затова килърите измислят единствения възможен вариант. Те нахлуват в заведението маскирани и с полицейски униформи. Крещят: “Не мърдай, полиция!”и веднага откриват огън с калашници. На място загиват Бай Миле и четирима от охранителите му. Двама оцеляват по чудо - Емил Стоилов и Александър Ананиев.

Ден след стрелбата едната от колите, с които са се придвижвали убийците, е намерена опожарена. Вторият автомобил обаче е открит цял и в него има и бутилка с бензин, по която са пръстовите отпечатъци от Анатоли Мънков - Плъха. Той е задържан с още трима - Стилиян Георгиев, Тихомир Дочев и Георги Стефанов. За другите трима преки доказателства така и не бяха открити. Със затвора се размина и Плъха. Свидетели твърдяха, че при огледа на колата не видели бутилка, тя била намерена едва при второто претърсване.

Адвокатите на Плъха използваха това, твърдейки, че доказателствата може да са манипулирани. Междувременно изчезват други веществени доказателства. Маратонка с човешки косъм, обувки с биологични следи, иззети от мястото на престъплението и последвалите обиски, не бяха намерени през февруари 2011 г., за да бъдат представени в съда. Маратонката е иззета от дома на Стилян Георгиев и това е единственото доказателство срещу него. Негов приятел я разпознал по снимки. По спортната обувка е полепнал косъм, до който е имало близък изстрел. Не е ясно дали той е на жертвите, или на стрелците, преоблечени като полицаи, които откриха огън в ресторант “Славия”.

Полицаи с години твърдяха, че едва ли подобно дръзко престъпление е минало без участието на техни подкупни колеги, които са се погрижили да изчезнат важни веществени доказателства и така най-масовото и жестоко престъпление в гангстерската война у нас да остане ненаказано. Още по-ясно стана, че случаят “Бай Миле” ще се води на неизвестен извършител, след екзекуцията на единствения човек, който можеше да каже кой стои зад мократа поръчка. На 8 декември 2006 г. в София бе застрелян Румен Пешев - Швейцареца. Куршум го улучи в главата на излизане от жилището на приятелката му на столичната ул. “Чехов” в жк “Изток”.

55-годишният Пешев се е чувствал застрашен след убийството на Бай Миле, защото точно е знаел кой е поръчал на килърите смъртта на боса му. Бил склонен да свидетелства. Приживе той е осигурявал квартири за чужди престъпници, пристигали у нас, включително за участие в атентати. Той така и не успял да разкаже какво знае, защото преговорите да му се осигури безопасността и статут на защитен свидетел се проточили.

Магистратите дори му обещали, че ако проговори пред съда, поръчителят на убийството на Бонев ще бъде арестуван публично в съдебна зала, където трябвало да свидетелства по друго нашумяло по онова време дело. Пешев е знаел тайни и за полицаи, и за магистрати, които години наред са получавали крупни суми от швейцарските сметки на престъпни босове. Самият той е бил дясна ръка на Бай Миле, който се смяташе и за основен доставчик на дрога за Сърбия, главно за Земунския клан. Криминалисти обаче са категорични, че поръчката и изпълнението на убийството на Пешев са чисто български, доколкото той е бил опасен, ако проговори и за враговете, и за приятелите на Бай Миле. Сръбската връзка в убийството на Милчо Бонев бе потвърдена още докато в съда се точеше делото срещу Плъха и аверите му.

През 2011 г. сръбската прокуратура предава на българските власти показанията на хърватина Томислав Марянович, че 58-годишният Слободан Джурович - Кардинал - кумът на Сретен Йосич, е поръчал убийството на Бай Миле. Кардинал искал сам да поеме контрола над наркотрафика, влизащ в Сърбия, без да зависи от партньори в България. Марянович твърдял, че след ареста на Сретен Йосич в София и екстрадирането му в Холандия през август 2002 г. Бай Миле трябвало да стане изкупителна жертва.

Българският съд обаче не допусна хърватина да бъде разпитан по делото у нас. На младини Милчо Бонев бил милиционер  Сикаджията бяга от България след бомбен атентат Промените в България от 10 ноември 1989 г. заварват Милчо Бонев в редиците на Народната милиция. Тогава той е 28-годишен на служба в Самоков, вече носи прякора Бай Миле и няма никакво намерение цял живот да остава полицай. В началото на мутренската му кариера Бонев става част от групировката ВИС, като държи охранителните фирми на кръчмите и хотелите в Самоков. Изглежда Бай Миле се чувства подценяван от братята Васил и Георги Илиеви и преминава в групировката СИК.

Дори има версия, че самият той е организирал убийството на Васил Илиев през 1995 г. Така или иначе Бай Миле е бил натоварен да отговаря за сигурността на сикаджийските босове и се смята, че те търсели него, ако имат да разчистват сметки с враговете. През септември 2001 г. мощен взрив разтърсва блока на Милчо Бонев в столичния квартал “Изток”. Бомбата е заложена в пощенската кутия и мощността й се равнява на 800 г. тротилов еквивалент. Гръмва точно когато Бай Миле влиза във входа, придружаван от двамата си охранители. Бомбата почти не го засяга, но ранява горилите му - 30-годишният Васил Костов, прочут по-късно като Васко Кеца от бандата на “Килърите” и Николай Йорданов (36 г.). След експлозията Бай Миле напуска България и се връща след около 2 години. Смята се, че през това време той е разбрал кой стои зад мократа поръчка. Малко преди да е изтекла третата година, новият атентат срещу него вече е успешен.


В категории: Разследване


4
Коментара
4
Коментара по темата
4.
Bingo
15.06.2020 14:25:22
0
13
Май забравяте кой беше главен секретар на МВР през 2004 г. и колко убийства имаше тогава. Сръбската връзка не удисва при толкова ,,изчезнали" доказателства. След като сикаджии изпотрепаха толкова хора под закрилата на главсека Бойко Борисов нормално е да дадат и те някоя жертва.
3.
ХАХА КОЙ И КАК ОТКРАДНА??????????????????
15.06.2020 12:35:49
0
12
ДОКАЗАТЕЛСТВАТА ОТ """СЛУЖЕБНИТЕ""СЕЙФОВЕ ???????10000000000000% Е ЗАНТЕРЕСОВАНО ЛИЦЕ С ГОЛЯМА ВЛАСТ ДАЛО ""ПОРЪЧКАТА"""КОЙ ЛИ Е ТОЗ КОЙТО СИ ИЗТРЕПА КОНКУРЕНТИТЕ????????????
2.
Еххх
15.06.2020 12:03:02
0
10
Няма ли кой да изчисти България, като постави една бомба в парламента?
1.
гражданин
15.06.2020 10:54:36
0
19
Един боклук по-малко си е добра новина и тогава и сега !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
„Ловците на педофили“ не преследват извратеняци, устроили са си сафари „Ловците на педофили“ не преследват извратеняци, устроили са си сафари Когато един и същ примат създава фалшивия профил, симулира чата, организира засадата, раздава шамарите и накрая публикува собственото си престъпление като „доказателство“ - това е просто лов на хора На всяка крачка срещаш ясновидец, вещер, духовен учител: От фанатизъм и самозаблуда България затъва На всяка крачка срещаш ясновидец, вещер, духовен учител: От фанатизъм и самозаблуда България затъва  Пълно е и с преродени велики владетели, пълководци или спасители на човечеството и едва 20 на сто от сънародниците ни пазят разума си В Бургас стартира първият по рода си подкаст на живо В Бургас стартира първият по рода си подкаст на живо Пилотното издание на „SEA YOU PODCAST“, част от BOOM Summer Fest предизвика сериозен интерес и събра стотици фенове край морето Манол, който тероризира съседи от ул. „Ген. Гурко“: „Ако съм луд, полицаите да идват и да ме приберат в лудницата” Манол, който тероризира съседи от ул. „Ген. Гурко“: „Ако съм луд, полицаите да идват и да ме приберат в лудницата” 72-годишният мъж, хвърлящ фекалии от балкона си в центъра на Бургас, твърди, че е натрупал 2 млн. лева от павилион-руина и плаши съседа си с 15 години затвор История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат Десетки плавателни съдове са потопени умишлено през 1944 г. край Прахово, а някои от останките вече изглеждат като заседнали в пясъка Северният плаж в Бургас претърпява пълна метаморфоза за Евровизия 2027 (ВИДЕО) Северният плаж в Бургас претърпява пълна метаморфоза за Евровизия 2027 (ВИДЕО) Крайбрежната алея и обектите на ивицата влизат в основен ремонт веднага след края на сезона Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига Бургаските футболисти губеха с 0:2, но успяха да изравнят и дори бяха близо до пълен обрат. Вече обаче изостават с пет точки от лидерите в групата Близки, политици и юристи изпратиха Антон Станков в последния му път Близки, политици и юристи изпратиха Антон Станков в последния му път Венци изпратиха Министерството на правосъдието, прокуратурата, Софийската адвокатска колегия и обществени организации Злато за България! Стилияна Николова стана световна шампионка Злато за България! Стилияна Николова стана световна шампионка Възпитаничката на Валентина Иванова получи 30.150 точки във финала  Изведоха DARA с полиция от концерт Изведоха DARA с полиция от концерт Хиляди се събраха край Пантеона за празника на града, а певицата излезе на сцената часове след получаването на най-високото отличие на Варна
Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив Корпусът на „Гербера“ е открит край Сакария, а на място са изпратени жандармерия, брегова охрана и специалисти по обезвреждане на боеприпаси Спасиха българка с падълборд край Халкидики, после я глобиха Спасиха българка с падълборд край Халкидики, после я глобиха 41-годишната жена изпаднала в беда заради лошото време край Урануполи, а в издирването ѝ се включили бреговата охрана, водно такси и два плавателни съда Двама загинаха в огнения ад на Саламин, евакуират хора от гръцкия остров Двама загинаха в огнения ад на Саламин, евакуират хора от гръцкия остров Пламъците бушуват на два основни фронта, а силният вятър затруднява работата на 146 пожарникари Шест медала за България от Световното по художествена гимнастика Шест медала за България от Световното по художествена гимнастика Грациите взеха отличия в индивидуалната, отборната и ансамбловата надпревара във Франкфурт Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море Пламъците се разпространиха за минути заради силния вятър, засегнаха жилищни райони и принудиха властите да задействат поредица от предупреждения чрез 112 Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани Призиви в социалните мрежи задействаха мащабна операция от двете страни на границата само две седмици след безпрецедентната мигрантска вълна Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Около 685 000 работни места в сектора са свързани със здравните биотехнологии, а Брюксел атакува проблемите с финансирането и регулациите Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Тежката катастрофа е станала рано сутринта в източната част на страната, причините за инцидента се изясняват Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Той участва и в "Шпионинът, който ме обичаше" с Роджър Мур Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Безпилотният апарат е унищожен край Галац в 05:01 часа, отломките са паднали между две села
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори