КОЦ-Бургас благодари на благодетелите, които помагаха по време на епидемията
Благодарим Ви, за всичко, което правите за пациентите, пише в писмото им
Комплексният онкологичен център в Бургас (КОЦ-Бургас) изпрати до медиите благодарствено писмо, адресирано до дарителите, които помогнаха на медицинското заведение да оцелее в трудните дни на извънредното положение. Ето пълния текст на обръщението без редакторска намеса:
В продължение на два месеца и половина бяхме свидетели, участници и главни действащи лица в една глобална пандемия, с която човечеството се сблъска и която рефлектира върху живота на всички ни. Следвахме националните и световни препоръки, и работихме в условията на една непозната и постоянно променяща се среда, но действахме адекватно и се справихме успешно.
Благодарим на кмета Димитър Николов, на зам.-кмета Йорданка Ананиева, на д-р Георги Паздеров – директор на РЗИ- Бургас, на председателя на Общинския съвет проф. Севдалина Турманова и на всички дарители: кметът на Малко Търново Илиян Янчев, който дари линейка; съветници от ГЕРБ в Бургас дариха мартенските си заплати, с тях се закупиха инфузионни помпи и перфузори. "АББ България" предостави – робот за Отделение нуклеарна медицина към „КОЦ- Бургас”. Сдружение „Една от осем“ – маски за нашите пациенти, Галина Байчева, ротари клуб Бургас-Пиргос, кампания, “За доброто срещу # bgcovid-19 “ – маски, гащеризони, престилки, шлемове, очила, Българския червен кръст – респиратор, фирма „Кроношпан България “ ЕООД , дариха за корпус 3 – плотове и мебели.
Открита е дарителска сметка, в която тези, които са съпричастни към лекуващите се в „Комплексен онкологичен център – Бургас”, могат да превеждат суми. Дава се възможност да се впише в самото дарение точно за каква определена цел го предоставят.
Всеки, който се чувства съпричастен с „Комплексен онкологичен център – Бургас”, може да дари средства на следната сметка:
Банка ДСК
IBAN: BG78STSA93000027070222
BIC код: STSABGSF
Чиновниците получават хоум офис до два дни седмично, парламентът решава след ваканцията
Наркоофанзива по Южното Черноморие: Петима с дрога задържани от Синеморец до Слънчев бряг
Петър Янков: Сушата по Дунав е сравнима с 1947 г.
Пациентска организация алармира: Болници изискват кръводаряване като условие за лечение
Почина дългогодишен оператор на БНТ
Акула ли е? Огромна риба влезе сред плувците на гръцки плаж и предизвика паника
Васил Терзиев шокирал EBU и БНТ: Поискал хонорар от 1,5 млн. евро за екипа си за Евровизия
Хаос по летищата в Европа: Новата биометрична система удвои опашките, чакането стига до 5 часа
Кантарджиев с тревожен сигнал: Морбили вече е в 11 области, проверяват и съмнителен ваксинационен статус
22-годишен с "Ауди" помете "Мазда" на пътя Созопол - Бургас, двама са ранени
Заловиха двама ало измамници: Прибрали 7250 евро от пенсионери в Порой и Трояново
Нов закон променя детското правосъдие: Ранна намеса и индивидуален подход към всяко дете
