Наградиха безвъзмездните кръводарители в Бургас
Церемонията се състоя в Отделението по трансфузионна хематология към УМБАЛ-Бургас
Връчиха грамоти безвъзмездни кръводарители в Бургас. Церемонията по награждаването се състоя в рапортната зала на Отделението по трансфузионна хематология към УМБАЛ-Бургас и на нея присъстваха изпълнителният директор на болницата д-р Бойко Миразчийски, началникът на отделението д-р Тодор Бояджиев, председателят на БЧК акад. Христо Григоров, генералният директор на БЧК проф. Красимир Гигов и д-р Нено Ненов – председателят на областната организация на Червения кръст за Бургас.
„Днес, макар няколко дни по-рано, празнуваме 14 юни – Световният ден на доброволния и безвъзмезден кръводарител в реновираната база на отделението към УМБАЛ-Бургас. Всичко това нямаше да се случи без подкрепата на болницата, на Община Бргас и на Министерството на здравеопазването. Но несъмнено най-важната част от нашата работа са доброволците, които са взели важното решение системно да даряват кръв безвъзмездно. Всички нуждаещи се болни, включително млади родилки и недоносени деца разчитат на събраните тук хора. Вашето системно кръводаряване е спасило знайни и незнайни животи през годините“, каза при откриването на церемонията д-р Тодор Бояджиев – началникът на отделението по трансфузионна хематология в Бургас.
На свой ред д-р Бойко Миразчийски – изпълнителният директор на университетската болница – също благодари на кръводарителите. „Нямаше да можем да спасим толкова много животи без вашата подкрепа!“, каза той.
Грамотите бяха раздадени в две категории – безвъзмездни кръводарители физически и юридически лица. Награди получиха както следва:
В категория физически лица:
- Ваня Гочева – икономист и банков служител, която дарява кръв от 2003 г. и е успяла да убеди много хора също да станат дарители
- Адв. Момчил Момчилов – дарил кръв над 60 пъти досега от далечната вече 1991 г.
- Марина Тодорова – учителка по география и икономика в Търговската гимназия, която за пръв път е дарила кръв, когато е била ученичка в същата гимназия и досега не е спирала всяка година
- Йордан Иванов – дългогодишният бивш председател на Студентския съвет в университет „Проф. д-р Асен Златаров“, който е дарявал кръв над 30 пъти досега и многократно е организирал акции за даяване
В категория юридически лица:
- Юлия Андреева – организирала многократно акции по даряване на кръв в УМБАЛ-Бургас
- Янка Батилова – дългогодишна медицинска сестра, която десетки години е подкрепяла и обгрижвала кръводарителите и приела като своя мисия това, което прави
Наградени бяха и трима директори на бургаски училища за организираните кампании:
- Павел Чепов – директор на Търговската гимназия
- Инж. Даниела Симеонова - директор на ПГСАГ „Кольо Фичето“
- Инж. Роза Желева – директор на ПГМЕЕ

Чудесно време за плаж на 15 юли
15/07/2026, Сряда 08:21
0
Дневен хороскоп за 15 юли 2026: Любовни изпитания за някои зодии, а други ще получи шанс за промяна
Мавродиев вече е в ареста, защитата му: Работим на тъмно, не сме видели нито едно доказателство
Защо Тръмп се отказа от таксата за танкерите, но не и от блокадата в Арабско море
Пътен инженер разби мита за вината на АПИ: България сама се заключи в ерата на металните мантинели
Баща загина като герой в морето, опитвайки се да спаси децата си
Манчестър на тръни, гори огромен пожар! Млада подпалвачка в ареста
Мечтана почивка се превърна в ужас: 4-годишно хлапе стреля фатално по бебе
Ас от Световното почина внезапно
Кола натресе линейка, спешният автомобил се обърна в канавка - има ранени
Млад световен шампион съден за убийство, каза само имената си в залата
Дарина Радева влиза в лабиринта на Георги Господинов на сцената на Народния театър
