×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Доц. Мангъров предизвика Щаба на дебат за коронавируса


Доц. Мангъров предизвика Щаба на дебат за коронавируса
Писмото е адресирано до членовете на НОЩ, но не и към председателя му ген.-майор доц. д-р Венцислав Мутафчийски (вдясно)
11 Юни 2020, Четвъртък, 09:59 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Ще има ли сблъсък на двете позиции?

Началникът на детското отделение на Инфекциозната болница в София доц. д-р Мангъров и негови колеги канят членове от Националния оперативен щаб на обществен дебат по темата за коронавируса. Тава става ясно от отворено писмо до медиите, което е подписано от доц. Мангъров, д-р Георги Тодоров, д-р Стоян Алексов, д-р Владимир Николов, д-р Антония Първанова.

Писмото е адресирано до д-р Ангел Кунчев, д-р Тодор Кантарджиев и д-р Георги Попов, но не и към председателя на НОЩ ген.-майор проф.д-р Венцислав Мутафчийски.

Доц. Мангъров е най-големият критик на строгите противоепидемични мерки в страната, има остър език и се счита за противоречива фигура - харесва се на масите, но не получава сериозна подкрепа в научните среди. Докато България и светът бе блокиран от новия китайски вирус, той препоръчваше мерките да бъдат отхлабени.

Ето и пълния текст на писмото:

Уважаеми колеги,

В страната ни се наблюдава разминаване в аргументите, изказвани от медицински лица, що се отнася до инфекциозно заболяване, наречено COVID-19 и обявено за пандемия, което не е и никога не било обявявано за Особено опасна инфекция. От една страна НОЩ, на който Вие сте членове, има пълен достъп до целия медиен ресурс на държавата, за да информира гражданите. От друга, все повече стават критиците на решенията на МС, взети по препоръка на НОЩ. Мненията, различни от Вашите, си проправят път през алтернативни канали за информация, каквито са социалните мрежи и някои медии без национална представителност.

С достатъчно факти, ние аргументирано оспорихме не само мерките, които се приложиха, но споменахме и тези, които следваше да бъдат прилагани. Очевидно е разминаването на лекарите специалисти, когато се говори за: брой на болните; починалите в асоциация с вирус; брой на заразените със САРС-COVID-19; изградилите имунитет (независимо от неговата трайност).

Гражданите имат право да чуят истината и в тази връзка бихме искали да Ви поканим на публичен диспут в БТА, на който да обсъдим:
- различията в оценките за степента на опасност от този вирус;
- какви мерки е редно да се вземат и адекватността и резултатността на - досега взетите, не само в медицински аспект;
- как това ще бъде от полза за гражданите и обществото като цяло.

Дебатът е един от инструментите в демократичната държава и дава възможност на тези, които трябва да поемат отговорност, да стигнат до решения, почиващи на научни данни и анализи. Изводите от един такъв дебат могат да доведат до предложения, които са полезни за обществото. Нека го използваме.

Предлагаме това да се случи на 17.06.2020 г. в залата за пресконференции на БТА от 14 часа. Очакваме Вашия отговор, за съгласие или отказ от дебата, в срок до 5 дни.

Предлагаме да дебатираме като лекари, а не като служители в дадена институция!

 


В категории: COVID-19


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ И Джош Кавало поздрави Дара И Джош Кавало поздрави Дара 20/05/2026, Сряда 21:30 1
Тервел ИЛИЕВ Звезда от "Американски пай" се разведе Звезда от "Американски пай" се разведе 20/05/2026, Сряда 21:00 2
Флагман.БГ Как да сварите перфектни яйца всеки път Как да сварите перфектни яйца всеки път 20/05/2026, Сряда 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Фон дер Лайен с предупреждение към Кремъл Фон дер Лайен с предупреждение към Кремъл 20/05/2026, Сряда 20:00 3
Тервел ИЛИЕВ Скандал и оставка след "Евровизия" Скандал и оставка след "Евровизия" 20/05/2026, Сряда 19:33 2
17
Коментара по темата
17.
Ковид-19
11.06.2020 15:15:34
2
7
Никой нищо не спазваше докато не казаха за вечерният час и за глобите. Българина е алчен човек и само глоба го спира, така че знаете кво да правите от щаба!!!!
16.
Хитлер
11.06.2020 15:13:16
2
5
Ново извънредно положение както в началото на пандемията. Вечерен час , КПП-та ако се наложи и да се спре влизането на чужденци в България, точно това ще ни погуби. Като паднаха КПП-тата всички взеха да обикалят, преди това всеки си седеше в къщи. Тва е решението вечерен час и без струпвания защото е много коварна тази болест!
15.
*********
11.06.2020 14:49:39
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
14.
Закривай НОЩ !
11.06.2020 13:17:55
3
7
Какъв дебат може да има между касапина Генерал Годжи и доц. Мангъров на темата епидемии!?
Никакъв!!!
13.
От кухнята
11.06.2020 12:54:09
6
10
„Специалистът по коронавирус“има защитен докторат за „чревни инфекции при бебета и малки деца“.С една дума- специалист по диарии.
Та този некадърник, се изкара най-големия корифей по коронавируса.
Никой журналист,обаче не го запита къде отидоха онези 300 000 лева,които държавата му даде за неговата частна лаборатория,която така и не заработи,но парите бяха присвоени.
12.
NORD
11.06.2020 12:05:37
0
3
№27, ти си пълен кЕвал.
11.
Мангър-дребна монета
11.06.2020 11:17:36
21
12
Само в булгаркенеф детски виросолог световно неизвестен може да демонстрира това завидно самочуствие! Учудвам се че този "гений" търси признание само в тази малка за неговите мащаби България. Подсетете го да предизвика на дебат световните вирусолози, това ще е изява тъкмо за неговият "титаничен гений"!
Дееееева пелтека ти измислен. Хвърлили му някоя жълтица онзи хор от бунаци Льотчика, Импексова и сега понеже тяхната версия за пандемията и мерките на правителството ги закопа. Импексова и Льотчика трябва да убедят "баламите", че видиш ли всичко е било излишно
Е да де обаче цял свят така реагира, дори и " тяхната Русия начело с Путин".
А въпросния световнонеизвестен тъполог, защо не се включи на първа линия в борбата с вируса в някоя от клинките, а цял ден беше по медиите от сутрин до вечер?
10.
:-)
11.06.2020 11:09:23
2
5
Мисля, че едното огнище тръгна след грешен бърз тест, който дал отрицателен резултат.
9.
КороноТъпак
11.06.2020 11:08:00
7
21
След официално запитване по Закона за достъп до обществена информация се оказа, че НОЩ няма никакви протоколи от свои заседания !?! Т.е. т.нар. НОЩ не е заседавал официално, протоколирано с дневен ред и план. Информация, различни становища и предложения към МС и Мин. Председателят Борисов ги няма. И цялата дейност и решенията за мерките които Борисов е взимал и взима са на база на ЕЖК (една жена каза) в случая "жената" е Мутафчийски. Това е показател, че цялото българско общество бяхме и сме все още жертви на некомпетентността и манипулацията на Хунтата, боравеща със страховете на гражданите си !
8.
Арслох
11.06.2020 11:04:46
12
25
Вие сте много глупави, Мангъров единствено казва истината, венци може да помогне с хернията, ама за короната да не се обяснява много, нещастник плешив
7.
57и6
11.06.2020 10:55:37
31
17
ТОЗИ ВЕЧЕ СТАНА ОТВРАТИТЕЛЕН С ТЪПИТЕ СИ И НЕКОМПЕТЕНТНИ ИЗКАЗВАНИЯ.
МАНГЪРОВ, ПРЕСТАНИ С ТАЗИ ТВОЯ ЗЛОБА КЪМ ХОРАТА ОТ ЩАБА.
6.
Ужас
11.06.2020 10:52:01
9
27
От коментарите до тук личи колко лесно се дебилизира стадото гледащо ТВ.Щом се оплюва единствения човек,който говори истината.
5.
Не му стана далаверата
11.06.2020 10:37:07
20
18
На мангъров с фалшивите китайски тестове,за това се пеняви измекяра долен!
4.
АБЕ,
11.06.2020 10:35:31
24
20
Мангъров, И КАТО ОТХЛАБИХА МЕРКИТЕ КАКВО СЕ СЛУЧИ? НОВИ 104 ЗАРАЗЕНИ...
3.
Менгеле
11.06.2020 10:34:39
22
16
Стари съчки да му напълнят отверсията на изрода!Дори Швеция съжали,че е послушала измекяри като Мангъров,който се мисли че е защитен от К19
2.
ПИШЕВ
11.06.2020 10:34:32
10
21
НОЩ-аците се ослушват като........
щото не им стиска ,да излязат на дебат,в национален ефир......
1.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
11.06.2020 10:25:36
1
11
всичко е интереси
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Най-наивният мъж в България“: Позлатих Оксана, а сега се страхувам за живота си, тя заплаши, че ще ме поръча „Най-наивният мъж в България“: Позлатих Оксана, а сега се страхувам за живота си, тя заплаши, че ще ме поръча Пенсионираният офицер Дончо Каличин твърди, че живее в страх след скандали, жалби и битка за имоти Таванът на цените невъзможен, но как ще върнем българските стоки в магазините – с нови ТКЗ-та ли Таванът на цените невъзможен, но как ще върнем българските стоки в магазините – с нови ТКЗ-та ли Разчитам на подкрепа от медиите, защото няма ли доверие, магията се чупи, коментира депутат Закопчаха мъж, задигнал три мотоциклета за броени дни Закопчаха мъж, задигнал три мотоциклета за броени дни Оказа се преквалифициран каналджия на нелегални мигранти с присъда Високо напрежение в парламента: Опозицията тръби за репресии Високо напрежение в парламента: Опозицията тръби за репресии Неограничен брой пъти премиерът и министрите ще могат да отлагат отговора на депутатски въпроси Бургас показа дух с най-дългото хоро в детска градина Бургас показа дух с най-дългото хоро в детска градина ДГ „Ханс Кристиан Андерсен“ превърна двора си в сцена на традиция, общност и български дух Ротари клуб Бургас приключи проект „Класна стая сред лехите“ Ротари клуб Бургас приключи проект „Класна стая сред лехите“ Проектът „ Класна стая сред лехите – запознаваме се с природата “ запозна деца от ОУ "Васил Априлов", гр. Бургас с  устойчивото земеделие и пермакултурата. Укрепването на велоалеята към „Сарафово“ напредва Укрепването на велоалеята към „Сарафово“ напредва Около 1,3 км. е дължината на трасето, по което се работи, като вече са поставени 400 изливни пилота, които укрепват ската и дават ниво на велоалеята Орелът на Айтос стана трибагреник и разбуни града Орелът на Айтос стана трибагреник и разбуни града Едни видяха родолюбие, други поискаха символът да бъде върнат в автентичния му вид Политици и артисти помагат на Дара да си сбъдне мечтата с Fred Again Политици и артисти помагат на Дара да си сбъдне мечтата с Fred Again Продуцентът, който е работил със звезди като Ед Шийрън, Деми Ловато, още не е отговорил на поканата й Мъж се самоуби в ж.к. "Меден рудник" Мъж се самоуби в ж.к. "Меден рудник" Той се е обесил в жилището си
Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне  Само 21 от тях обаче са са публично обявени, а сред останалите 19 не е ясно дали е постигнато съгласие за военно сътрудничество и за сателитно разузнаване Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 186 000 дружества и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Тайланд върна визите за българските туристи Тайланд върна визите за българските туристи Решението поставя страната ни в периферията на тайландската визова политика Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Певицата остава провокативна и готова да експериментира Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Някои коментиращи сравняват ситуацията с тази между Лили Иванова и Йорданка Христова, които обтягат отношенията си още през 70-те години заради турне в Япония и това продължава десетилетия наред. Почина 31-годишният моторист Ивайло Почина 31-годишният моторист Ивайло Той загина при катастрофа на Искърското дефиле  Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Напрежението около конкурса се засили след бойкоти на Испания и Ирландия и критики към EBU за различното отношение към Русия и Израел Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Умерената консумация може да има ползи, но чаят не е универсално решение за отслабване, отоци и хранителен режим Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Европейският съюз поставя акцент върху прозрачността, дигитализацията и реалните резултати при финансирането на проекти Две теории за произхода на училищния звънец Две теории за произхода на училищния звънец Училището сякаш не може да съществува без своя емблематичен звънец, но откъде всъщност идва той
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня - Тате, аз с теб няма да ходя вече в парка!
- Стига си мрънкал бе Гошко, ами ме люлей!
Виц на деня Виц на деня Майка пита детето си:
- Защо плачеш?
- Защото татко си удари пръста!
- Ох, милото ми. И ти веднага се разплака?!
- Не, преди това много се смях.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки истински джентълмен трябва да има неизчерпаем запас от комплименти за дамата, в случай че парите му свършат...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори