Гражданите на Средец бродят сред 10 тона боклуци в нелегално депо, на кмета им не му пукало
Къде отиват парите от такса смет за извозване и рекултивация към европейското депо, питат хората Жабов
Над 10 тона битови отпадъци и строителни материали са се натрупали около автогарата на Средец, който претендира за град и център на община. Мръсотията набъбва с всяко изминало денонощие и се трупа вече трета година, въпреки твърденията на ръководството на Общината, че чистим и извозваме сметта към новото депо в Братово и я рекултивираме по европейски. Това пишат в писмото си до Флагман.бг жители на град Средец, чиито жилища се намират в непосредствена близост до автогарата и пътя към село Белила.
Незаконното депо е известно на РИОСВ-Бургас и Общината неколкократно е санкционирана, но дали плаща глобите си е едно на ръка, а друго е, че планината от боклук се увеличава.
В оплакването си до редакцията хората твърдят, че за пореден път са алармирали кмета Иван Жабов за разлагащата се смет под носа им и за носените от вятъра найлонови торбички, но той не им обръщал внимание.
Обикновено нарушителите изхвърляли нелегално боклука си нощно време, но ако Общината имала интерес и не участвала в това, можела отдавна да въведе ред, така както е в други общини и при други кметове, милеещи за истинските си граждани.
Сигналът е подкрепен и от илюстрации, заснети днес.
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026

Защо ли?Защото така Ви е по-добре.Мръсно,без инфраструктура,без работа,без бъдеще.
Дали ще има резултат ако този боклук се събере от будни граждани и се изсипе пред общината?
Ето, бизнес-центъра е приключен с Акт 16.
Да носят вече италиянския боклук. Видя се, че това е печеливш бизнес. Жабов, какво чакаш - пълни общинския бюджет.
Ето така си изпълнява обещанията жабов!!
При нередности, трябва да се подават сигнали