Гражданите на Средец бродят сред 10 тона боклуци в нелегално депо, на кмета им не му пукало
Къде отиват парите от такса смет за извозване и рекултивация към европейското депо, питат хората Жабов
Над 10 тона битови отпадъци и строителни материали са се натрупали около автогарата на Средец, който претендира за град и център на община. Мръсотията набъбва с всяко изминало денонощие и се трупа вече трета година, въпреки твърденията на ръководството на Общината, че чистим и извозваме сметта към новото депо в Братово и я рекултивираме по европейски. Това пишат в писмото си до Флагман.бг жители на град Средец, чиито жилища се намират в непосредствена близост до автогарата и пътя към село Белила.
Незаконното депо е известно на РИОСВ-Бургас и Общината неколкократно е санкционирана, но дали плаща глобите си е едно на ръка, а друго е, че планината от боклук се увеличава.
В оплакването си до редакцията хората твърдят, че за пореден път са алармирали кмета Иван Жабов за разлагащата се смет под носа им и за носените от вятъра найлонови торбички, но той не им обръщал внимание.
Обикновено нарушителите изхвърляли нелегално боклука си нощно време, но ако Общината имала интерес и не участвала в това, можела отдавна да въведе ред, така както е в други общини и при други кметове, милеещи за истинските си граждани.
Сигналът е подкрепен и от илюстрации, заснети днес.
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си

Защо ли?Защото така Ви е по-добре.Мръсно,без инфраструктура,без работа,без бъдеще.
Дали ще има резултат ако този боклук се събере от будни граждани и се изсипе пред общината?
Ето, бизнес-центъра е приключен с Акт 16.
Да носят вече италиянския боклук. Видя се, че това е печеливш бизнес. Жабов, какво чакаш - пълни общинския бюджет.
Ето така си изпълнява обещанията жабов!!
При нередности, трябва да се подават сигнали