×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Над 3 хил. души са заменили морето за други градове извън област Бургас, софиянци най-големи мераклии да живеят тук


Над 3 хил. души са заменили морето за други градове извън област Бургас, софиянци най-големи мераклии да живеят тук
Бургаска област най-предпочитана за руснаци, турци и украйнци
06 Юни 2020, Събота, 14:12 ч.
Автор: Флагман.бг

824 столичани са избрали да живеят в Бургаско през 2019 година

През 2019 г. жителите на област Бургас, сменили своето обичайно местоживеене с друго населено място в рамките на страната са 7 675 души. От тях, 4 652 лица (60.6%) са се преселили в населено място от областта. Сред тях 2 065 (44.4%) са мъже и 2 587 (55.6%) са жени. Това показват данни на Националния статически институт за 2019 година по повод вътрешната и външната миграция в област Бургас. По информация от Евростат за 2016 година населението в цялата област е 412 684, а само на Бургас - 203 299 жители (към 2019 г).

В границите на областта, най-голямо териториално движение има по направлението „град -  град“ (31.9%). По-малки по брой и относителен дял са миграционните потоци по направленията „град - село“ (28.7%), „село - град“ (27.9%) и „село - село“ (11.5%) (фиг.1). При преселванията в рамките на областта най-голям е броят и относителният дял на изселените и заселените от и в община Бургас.

През 2019 г. 3 023 души са променили своя настоящ адрес от област Бургас в друго населено място на страната, а 3 432 души са променили настоящия си адрес от населено място в страната вобласт Бургас. От изселващите се от областта за свое ново местоживеене най-голям брой са избрали областите София (столица) (967), Варна (350), Ямбол (242), Пловдив (234) и Сливен (191). Най- голям е броят на преселилите се в област Бургас от областите София (столица) (824), Сливен (360), Варна (322), Ямбол (314) и Стара Загора (208).

През 2019 г. 2 765 души са променили своя настоящ адрес от област Бургас в чужбина. Най-желани дестинации за емиграция от бургазлии са Германия - 503 (18.2%), Великобритания - 442 (16.0%) и Италия - 353 (12.8%).

През 2019 г. 37 929 лица са променили своето обичайно местоживеене от чужбина в България. Сред дошлите да живеят в страната 3 207 лица са предпочели да се заселят в област Бургас. Най-висок е делът на имигрантите от Руската федерация (51.5%), Турция (10.7%) и Украйна (8.4%).

 


В категории: Бургас


37
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Почина Сергей Иванов Почина Сергей Иванов 26/06/2026, Петък 18:18 2
37
Коментара по темата
37.
Аз до Гошо
07.06.2020 17:34:06
0
0
Виж достатъчно хубаво цялата "държавна картина", със достатъчно детайли.... После се информирай относно....После анализирай всичката информация.....
..... Незнам можеш ли да го направиш горенаписаното....
..... Като цяло докато ти четох коментарите " сменях крачола".... И дотам
36.
*********
07.06.2020 14:44:32
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
35.
Иван Ямбол
07.06.2020 12:46:43
0
5
На 48 години съм от Ямбол. Леля и братовчедките живееха на входа на Морската, срещу лятното кино. Всяко лято бях там, влакове имаше пътувах без пари. После с кола. Ходя и в Одрин много често, от три години живея в Англия държава колкото БГ по площ 133 хил.км2. Брайтън е град по малък от Бургас, както и Одрин. Два полета на седмица има от Летище Сарафово до Лондон Лутън. В Кентърбъри - град с 46 хил души население , през седмица ходя.
Ами чейндж бюрата в заложни къщи,бързи кредити игрални зали. На центъра бях, да сменя реших 100£ да имам кеш. От три бюра, дето ги знам . Две затворени ,третото станало заложна къща.
Много запада Бургас. И все по обзлюдява. Той ЯМБОЛ в момента е много по жив.
34.
Flagman
07.06.2020 02:08:14
0
9
Българска работа!
Ей го на-Гощо Тъпото от коментарите! Тръгнал да гледа на останалите заплатата и бройките!
Как ще се оправи държавата, като целта им е да ни разделят и владеят? И Гошо Тъпото не закъснява, появява се веднага да обвинява!
Ами Гоше, я виж твоя идол как управлява!
Разменят си коври (уж ПР-ки) с бизнесмените, хвърчат рушвети навсякъде, а ти искаш хората да са доволни.
Знаеш ли колко големи и сериозни чужди фирми избягаха още на етап проучване от България, заради корупцията и беззаконието на идола ти?!? От къде да знаеш, то това в младежкото герп не ви го преподават...
Останаха само крадци и на запада утаечнити компании-кръвопийци тук!
И още много има да учиш, ама нямаш капацитета, Гоше... Целувай задника на шефа тиква, докато е жив, пък после ще видиш кво да правиш.
Хайде със здраве!
33.
Гошо - Тъпото
06.06.2020 23:02:14
0
9
Тъпото.... Пича последната година над 10 бройки айде отивай си лягай сега
32.
Гошо
06.06.2020 22:43:59
9
0
Пичът не е виждал гола жена от 2 години , поне !
Ей така , всички жени стават курви и грозилища.
Кметът да му осигури някоя авантюра , че да не плюе из форумите.
Или да му даде пари, предлагам!f0f
31.
Бургазлия
06.06.2020 22:30:50
0
14
В Бургас вече не е за живеене
30.
Пича
06.06.2020 22:01:05
0
19
Много зле Бургас, само безмозъчни грозновяти Батки, и лъскави нацупени и супер тъпи Корви
29.
Психо
06.06.2020 20:54:57
0
28
Бургас е много зле вече... Всичко се дава под наем нереално висок... Центъра само стойкаджии, из комплексите бири по пейките с масета... Обират фасове... Дроб... Преди 10 години беше топ. Но сега е пълен БАТАК
28.
Гошо
06.06.2020 20:19:55
10
1
Приказлив неудачник.
Облаги му се приискали.....
Да му дават .....
Такива като теб омърсяват и омирисват всичко .
Майка ти и баща ти що не ти дават...
Баламурник!
27.
До Гошо - Тъпото
06.06.2020 20:12:02
1
16
Абе Гошо - Тъпото. Като има една лента за движение е едната и другата посока стават повече катастрофи тоест в България. Когато Има повече ленти за движение например 3 в едната посока в Германия катастрофите са по малко. Почти всичко е от средата в която се намираш и каква възможност ти дава тя. А тук средата е една шайка главорези грабят всичко за тях има и почти за никой друг няма. Хайде сега сравни един обикновен човек роден в Германия с какви облаги се ползва и един в България, и виж каква е разликата, то е все едно да имаш на старта Тесла срещу Голф и да казваш еййй тоз голф да се напъне малко да изпревари Теслата какво само се оплаква че изостава с няколко километра.
26.
Гошо
06.06.2020 20:03:34
12
2
Много хленчовци тука, много мераклии за " заплата".
И , изобщо , държавата виновна....
Все " друг ви е виновен".
" Заради мен ли си толкова мизерен ,
Заради мен си толкоз непотребен"....
25.
Нашия - продължението
06.06.2020 19:23:51
0
24
Родителите изнервени, притеснени поради ред причини които идват най вече от грешното управление в страната. От там не могат адекватно да възпитат децата си, прехвърлят им много викове, лошо отношение и почти никакво учене на семейните ценности. В България е модерно световните безизвестмият спорт ММА няма страна друга толкова да го възхвалява, но така е днешните български момчета друго освен да се бият не знаят за съжаление никакъв и твлект никакъв план за житова, мечтата им е да заприлича на Американски затворник с гола глава, мускули и титаировк и тази визия е популярна.... Сами си правете изводите. Момичетата чалга им дай, да си веят дупетата по дискотеки и кафета с единствената цел в живота някой да им плаща сметката и като станат ненаситни и алчни и си хващат пътеката за чужбина готови да се продадат набързо на който и да е ако им плаща сметките, и реално се продават, никакво достойнство никаква чест в днешните млади момичета, говорят като Айше от махалата никакъв речник който да е подходящ за млади дами, нищо общо с дама всъщност само цици, джуки, и дай им да се душяр голи да ги гледа целият Интернет сама и само да получат повече лайкове, по долни са от проститутка като се замисля тя поне работи и изкарва пари а тия безплатно всички само за единият лайк....Как ще се оправят нещата не знам само надолу и надолу, а промяната идва от хората!
24.
ИМАХМЕ
06.06.2020 19:01:48
0
12
много имахме ,ама сега имаме един кенеф за държава
23.
Аз
06.06.2020 18:31:46
1
18
Споделям мнението на номер19 до голяма степен... Добре го е описал... А иначе за една и съща работа тук и в София, 850 и 3700 лв. Нетна заплата Е истински случай.... Или поне един мой познат беше така, работи в ИТ сферата - "QA" в София за около 3700 лв. , след като ходи по интервюта за същата работа в Бургас и му предлагаха 850 лв. ....

И .... от 20 години, 8 от 10 от завършващите елитни гимназии = половината в София, Пловдив и др. български ( по-добри за живеене градове) + половината в чужбина = общо взето никой не се връща, за постоянно....
Е в природата празно няма = на тяхно място идват други...
22.
ДО 21
06.06.2020 18:03:50
3
1
Дяволски си прав ОТВОРКО...
И ти си един от МНОГОТО.....
Схващаш ли....?
21.
От 5 до 17
06.06.2020 17:49:18
3
4
Пич, това е написано УМИШЛЕНО така! Разбираш ли? СЕГА ГРАМОТНО ЛИ ГО НАПИСАХ, УЧИТЕЛЮ? Хахаха, ама честно, много прости хора има!
20.
ЕДИН ОТ ПОМОРИЕ
06.06.2020 17:45:02
1
18
ДО 19.....

НАЙ-ТОЧНИЯ И СМИСЛЕН КОМЕНТАР ДО ТУК.....АДМИРАЦИИ.....!!!!!!!!!!!
19.
Нашия
06.06.2020 17:34:04
2
47
Бургас, Поморие, Созопол, Несебър. Все изключително красиви места за живеене до морето. Само че икономика никаква, пари никакви, заплати ниски, хората мизерстват и гладуват, много безработни. За това има толкова много дилъри, толкова, много фитнес маняци, толкова много майки шматки, защото просто никой от тях не се занимава с нищо сериозно и няма възможност и да иска да се занимава и така пълен упадък за съжаление. Или се опитваш набързо да изкараш някой лев като дилър да имаш поне нещо в джоба, или си напълно прост и по цял ден само може да блъска във фитнеса без идея какво да правиш с ценното ти дадено време, или да си намусена и недоволна бургазлийка гледаща лошо и чудеша се как да си загуби времето и живота по цял ден. Пълен упадък не заради хората а заради атмосферата на безработица на безпаричие и на без възможност за развитие. А иначе за Столицата какво да говорим най бедната и с най ниският стандарт от всички страни в Европейският съюз. Здравеопазването сме близко до африканските нации дали го знаете това? А някой беше казал че му предлагали в Бургас работа за 850 лв а в София същата работа 3700 лв. Това е пълен абсурд и този който го е написал надали има някакви връзки с мозъка. Може разлика най много 50% но не и повече в заплащането. Все пак отивате от Бургас в София ме от Бургас в Цюрих. Не се излагайте повече с такива приказки. Бургас е хубаво място но управлението му не помага на хората а напротив само ги пъди да зе изселват и да търсят по добри места за живеене, тъжно факт.
18.
Няшият
06.06.2020 17:23:27
3
0
Такаме
17.
ДО 5
06.06.2020 17:19:23
5
3
ОПРАВИ СИ ПРАВОПИСА БЕ,
НЕГРАМОТНИК......
ПЪК ТОГАВА ЕЛА СЕ ПРАВИ НА ОТВОРЕН.......
16.
Всичко
06.06.2020 17:06:14
1
21
Всичко младо бяга от Бургас към София, Пловдив, Варна и чужбина. 3 хиляди са си сменили адресите. А колко още много има, които са го напуснали без да си сменят адресите! Май Бачийски ще излезе прав, че Бургас изглежда, като една лъскава ябълка, но отвътре е жестоко прогнила!!!
15.
До 14
06.06.2020 16:54:41
5
11
3700 и сигурно си на половин работен ден!! Сега като почнеш и втора работа за 6000 и ето, долу- горе ще ги докараш до 10к!
14.
Вече в София
06.06.2020 16:42:35
6
22
До 7:
Абсолютната истина! В Бургас ми предлагаха заплата от 850 лв., в София работя абсолютно същата работа за 3700 лв. Около 400 км разстояние и горе-долу 4 пъти по-високо заплащане в София. Това са фактите.
13.
Куреняк боргазлия
06.06.2020 16:36:31
4
18
Изпразнихме Ямбол и Сливен
12.
Dr. GT2
06.06.2020 16:29:42
2
6
Под снимката - "украЙнци" ?
11.
В
06.06.2020 15:53:33
2
17
Майките бутат нещо, бутат, да! Уйовете на съседите докато мъжете им ходят на работа.
10.
Йордан
06.06.2020 15:50:36
4
20
Не може да има град без летище и гара.
В момента ние нямаме такива.
Живееем само в спомена и в ръцете на няколко монополиста.
9.
Б
06.06.2020 15:49:00
3
28
Напоследък във града не се виждат нито красиви лица на дами нито на мъже.
Морската градина е залята от безработни мързеливи майки които все бутат нещо и нямат образование да го изгледат и образоват да прави Европейски заплати. Комплексите не се подържат обаче всеки кара кола - най тъпата “инвестиция”. Иска се много!
8.
k
06.06.2020 15:09:28
5
16
да,столичани кипят да се преместят в морския пйерник сякаш не им е достатъчен он оригинала до тях
7.
Жалко
06.06.2020 15:07:07
1
45
Всички в Бургас получават по-ниско възнаграждение за един и същи труд спрямо София дори и работейки в една и съща фирма и изпълнявайки едно и също. А няма кий да се противопостави . Това също е дискриминация на териториален оеинцип
6.
F
06.06.2020 14:50:53
5
54
Бургас е най-неразвития град в България. Имаме летище, пристанище, магистрала, предостатъчно място за индустриални предприятия, но няма нищо, нула. Все се говори за китайци, руснаци, немци, все някой уж ще инвестира тук, после нищо. Ако се бяха предприели действия преди десет години, малко да разчистят всички мутрагени, да се мисли за отваряне на университети, щеше да е друго. Те хората си правят проучвания преди да инвестират. Какво ще намериш за Бургас ако потърсиш? Всеки ден хванати дилъри, които после се пускат на свобода. Едни и същи муцуни, които тероризират хората от години, но са на свобода. Честните и нормални хора отдавна не са тук. Кой във Варна, кой в София, но не и тук. Не, че там няма боклуци, но тук преобладават. Нито веднъж до сега не съм чул кмета да коментира ситуацията с престъпността в Бургас, с която се славим в цяла България.
5.
От 1 до 4
06.06.2020 14:47:46
10
11
Не е до парите е маняк. Просто се правят ръиш и? А шопкините го обичат повече от хляба. Еле, пък плевенчанките. За тях легенди се носят. А бургазлийки са правежи, рабийш? Те и затова ме изтриха. Щото е така. Хахах
4.
До 1
06.06.2020 14:29:51
2
15
Ми като бачкаш за 700лв как ще ти пуснат шпинга.
3.
До флагман
06.06.2020 14:28:18
4
44
Шопите просто си купуват тук вили и апартаменти за лятото и това е, не са чак толкова прости да живеят в града на 11място по заплати и град без икономика!
2.
ВСИЧКО КОЕТО Е ДАЛЕЧ ОТ МОРЕТО Е ПРОВИНЦИЯ
06.06.2020 14:22:09
8
18
ПРАВИЛНО.....!!!!!
1.
*********
06.06.2020 14:20:22
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец Пълен разпад: Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Пълен разпад: Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Над 12 ключови активисти избягаха масово към „Да, България“, а в ПП остана само областният лидер Тодор Терзиев и общинският съветник Краси Калудов Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените От 29 юни стотици обекти, ресторанти и стокови борси минават под засилен мониторинг, а инспектори под прикритие ще ловят нарушители без касови бележки Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков  Премиерът говори с манипулирани данни, заяви бившият регионален министър и уточни, че поръчката не била за 1 млрд. евро, а „само“ за 490 милиона Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Новите управляващи ще бръкнато дори в джобовете на църквата, с 30% намаляват парите за православието, изчисли той Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори