Неочаквано! Морето край Царево завря от паламуд
В рибарските мрежи се улавят дори туруци – екземпляри над 3 килограма
Морето ври от паламуди край Царево, научи Флагман.БГ от местни риболовци. Дни преди началото на летния сезон, рибата е започнала да се появява покрай Черноморския бряг и то на големи пасажи, въпреки че сега съвсем не е сезонът й. Обикновено по това време паламудът се появява за кратко и то в малки количества и изчезва напълно – част от естествения му миграционен процес – като след това се появява чак в средата на есента.
Сега обаче деликатесната риба изглежда е променила естествените си миграционни маршрути и все по-често местни рибари успяват в последната седмица да добавят паламуда към ежедневния си улов. Нещо повече – в морето даже се намира турук, познат като „Бащата на паламуда“, но всъщност жаргонен термин за едрите екземпляри над 3 кг.
Ранната проява на паламуда, опитните рибари свързват с обявената глобална пандемия и по-скоро следствията от нея. „В момента няма движение през Босфора, което осигурява спокойна среда за придвижването на рибата от Средиземно към Черно море. Всъщност това вероятно е и причината толкова рано да хващаме дори лефер и сафрид“, обясниха пред Флагман.БГ местни рибари.
Мия подовете си само веднъж на две седмици и няма нито едно петно по тях: Това е моят трик!
Пухкави тиганички със сирене и кашкавал – бърза закуска, която става за 10 минути
Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома
6 зодии ще сбъднат всичките си мечти до края на март
Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби
Откакто научих тази рецепта, не купувам козунак от магазина. Правя го на всеки Великден
Путин с поздрав към новия аятолах: Подкрепата на Русия към Иран остава неизменна
В Иран са убити до момента 1255, предимно цивилни
Тийнейждърка блокирана в Доха – получи безплатен 5-звезден лукс заради конфликта в Иран
Иран обвини Европа за ударите на САЩ и Израел: Вие създадохте условията
Можем да проверим къде ще гласуваме и да променим адреса си
"Галъп": ГЕРБ топи разликата с президента Румен Радев на старта на кампанията
