Коя е най-голямата грешка, която допускате в леглото
Когато приключите, мислите, че всичко е свършило. Но не е така. Разменяйте нежности с половинката си и тя винаги ще се връща за повече, показва проучването, което реализира Центъра за сексуално образование в Канада.
В това изследване са участвали 2400 възрастни хора, които отговаряли на въпроси за последния полов акт. От жените, които се радват на обмен на нежности с партньора шест до десет минути след полов акт, цели 71% от тях оценяват секса като “много задоволителен”. За сравнение, само 41% от жените, които разменят по-малко нежности с партньора си след секс, оценили същия като добър.
Професорът по хуманна сексуалност др. Робин Милхаузен казва, че интимността след секс е еднакво важна за жената, както и любовната игра. Вероятната причина за това е, че в женското (но и в мъжкото) тялото след секс се увеличава количеството на окситоцин, хормон, заради който се чувства необходимостта от близост, казва Милхаузен.
Тя добавя, че жените след секс се чувстват уязвими, а по-големият обмен на нежности им внушава чувство за сигурност. “Това е един от най-добрите начини за подобряване на вашата връзка. Много е важно, а мъжете често пропускат тази възможност, да се свържат по-дълбоко със своята половинка “, казва доктор Робин.
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
