Куче чака три месеца пред болница собственика си, починал от COVID-19
Кучето носи името Ксиао Бао, което на означава „малко съкровище“
Историята и снимките на малко безпородно куче от Ухан трогна хиляди в социалните мрежи. 7-годишното животинче прекара три месеца пред една от най-големите болници в града, за да чака собственика си без да знае, че мъжът е починал от COVID-19.
Кучето носи името Ксиао Бао, което на означава „малко съкровище“. Любимият човек на Бао бил приет в болницата „Тайканг“ в Ухан с усложнения от COVID-19 още през февруари и три дни по-късно починал.
Верният другар, обаче, не се отказал и го чакал в продължение на три месеца пред болницата или обикаляйки в коридорите на първия етаж.
Кучето се сприятелило с продавачката в магазина на болницата, която го хранела редовно. Жената разказва, че няколко пъти се опитала да отпрати животинката – Бао бил откаран с кола далеч от болницата, но кучето все пак се върнало след няколко дни и продължило да чака починалия си собственик.
С времето ръководството на болницата получило оплаквания за животинката, която обикаляла първия етаж на лечебното заведение и Бао бил откаран в близък приют за кучета, където чака своето ново семейство.
Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия
Спряха 11,6 тона пипер от Северна Македония заради пестицид над нормата
Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк
Шоколадов кекс с ванилов крем и ганаш - сочен отвътре и неустоим от първата хапка
Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г.
Едва всеки пети шофьор у нас оставя телефона, докато кара
Август обръща сценария за Лъва: Напрежение в началото, силен обрат след средата на месеца
Пожарникари видяха как 38-годишен влачи куче с кола, полицията го арестува
Пукани люти чушки с чесън и магданоз - бурканче, което свършва първо на масата
Зам.-министър хвърли оставка
Бащата на Михаела от Пловдив със зловещ пост: „Посегнеш ли ѝ - ще ти откъсна ръцете!“
