Куче чака три месеца пред болница собственика си, починал от COVID-19
Кучето носи името Ксиао Бао, което на означава „малко съкровище“
Историята и снимките на малко безпородно куче от Ухан трогна хиляди в социалните мрежи. 7-годишното животинче прекара три месеца пред една от най-големите болници в града, за да чака собственика си без да знае, че мъжът е починал от COVID-19.
Кучето носи името Ксиао Бао, което на означава „малко съкровище“. Любимият човек на Бао бил приет в болницата „Тайканг“ в Ухан с усложнения от COVID-19 още през февруари и три дни по-късно починал.
Верният другар, обаче, не се отказал и го чакал в продължение на три месеца пред болницата или обикаляйки в коридорите на първия етаж.
Кучето се сприятелило с продавачката в магазина на болницата, която го хранела редовно. Жената разказва, че няколко пъти се опитала да отпрати животинката – Бао бил откаран с кола далеч от болницата, но кучето все пак се върнало след няколко дни и продължило да чака починалия си собственик.
С времето ръководството на болницата получило оплаквания за животинката, която обикаляла първия етаж на лечебното заведение и Бао бил откаран в близък приют за кучета, където чака своето ново семейство.
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
