Куче чака три месеца пред болница собственика си, починал от COVID-19
Кучето носи името Ксиао Бао, което на означава „малко съкровище“
Историята и снимките на малко безпородно куче от Ухан трогна хиляди в социалните мрежи. 7-годишното животинче прекара три месеца пред една от най-големите болници в града, за да чака собственика си без да знае, че мъжът е починал от COVID-19.
Кучето носи името Ксиао Бао, което на означава „малко съкровище“. Любимият човек на Бао бил приет в болницата „Тайканг“ в Ухан с усложнения от COVID-19 още през февруари и три дни по-късно починал.
Верният другар, обаче, не се отказал и го чакал в продължение на три месеца пред болницата или обикаляйки в коридорите на първия етаж.
Кучето се сприятелило с продавачката в магазина на болницата, която го хранела редовно. Жената разказва, че няколко пъти се опитала да отпрати животинката – Бао бил откаран с кола далеч от болницата, но кучето все пак се върнало след няколко дни и продължило да чака починалия си собственик.
С времето ръководството на болницата получило оплаквания за животинката, която обикаляла първия етаж на лечебното заведение и Бао бил откаран в близък приют за кучета, където чака своето ново семейство.
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
