Овчар дава Корнелия за курбан, хвърля стадото си под влака
Сашо Панайотов е принуден да пасе овцете на сметище край Пловдив и те умират от боклуците
Дарявам Корнелия на Община Садово за курбан. Това каза пред Нова телевизия овчар от село Караджово, област Пловдив.
Корнелия всъщност е овца, поясни стопанинът й. Той уточни, че дори е бременна, но няма да има шанса да роди агънце, защото е принуден да ликвидира стадото.
Овцефермата със стотици животни е под обсада. При раздаването на ливади овцете на Сашо Панайотов останали без достъп до тях, тъй като са заобиколени от електропастири на конкуренти на собственика им.
В стадото е и Лили Иванова, отсече с гордост той.
Панайотов обясни, че е готов да се откаже от овцете си, тъй като няма мери, където да пасат. Те са дадени на други хора, а животните се хранили с трева от сметище.
Екологът на Община Садово Атанас Иванов обаче обясни в „Здравей, България", че Панайотов е трябвало да подаде заявление за ползване на пасища и мери в установения срок от 1 до 10 март. „Шансът на стопанина е да си подаде заявление в срок от следващата година. Общината няма право да предоставя за ползване ливади, пасища и мери без договор”, обясни Иванов.
А Панайотов обясни, че преди не е имал проблеми с ползването на мери.
Той се закани да заведе овцете си на линията, за да може влакът, който пътува за Пловдив, да го отърве по-бързо от мъките им.
Тайната домашна рецепта за подсилване на имунната система
Васил Терзиев: Подкрепях убитите в „Петрохан“ и ще продължа да защитавам паметта им
Синът на норвежката престолонаследница отрече видеата да показват изнасилване
Българският турист ще бъде защитен на 100% при пътуване решиха в НС
Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап
С фокус върху ролята на жените през Втората световна война стартира фестивалът DOCK
България и Кипър с най-висока смъртност от рак в ЕС въпреки бързия достъп до нови терапии
Риби: след 11 февруари 2026 г. започва период, който ще промени посоката ви
Мъж потроши жилището на бившата си приятелка в Стара Загора
Обраха офис на СКАТ
Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби
ИТН пред Йотова служебният премиер не бива да е политическа фигура
