×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Специален механизъм за руските туристи у нас това лято искат от бранша


03 Юни 2020, Сряда, 11:59 ч.
Автор: Флагман.бг

Властите да предприемат проактивна политика за гостите от Русия и Украйна, предлагат от Националния борд по туризъм

"България излиза от активната фаза на коронавируса, виждаме една оптимистична тенденция всеки ден. От наша страна са направени необходимите стъпки, за да сме подготвени във висока степен", каза изпълнителният директор на Националния борд по туризъм Поли Карастоянова в ефира на Бългрия он еър.

Тя добави, че е факт решението на НС за подкрепа на чартърните полети, което е от голяма полза за родния туризъм.

"От Националния борд по туризъм имаме специално отношение към руските и украинските туристи, към тази група от страни с приоритет прибавяме гостите от Турция и Великобритания. Това не означава да се затворим за тези страни, а да изработим механизъм, за да влизат те в България при определени условия", коментира Карастоянова. 

По думите ѝ по-реалистично е, ако властите предприемат проактивна политика, за да се изработи специален механизъм.

"Истинската статистика ще бъде факт в рамките на този месец. Съществени сектори от икономиката бяха практически затворени, щетите могат да са с драматични размери. Всяко решение, което прави България по-привлекателна, е ценно и трябва да бъде предприето", отбеляза изпълнителният директор на Националния борд по туризъм.

Според нея постигнатото за безплатните чадъри и шезлонги по Българското Черноморие е атрактивно. "Курортните комплекси направиха невъзможното да реинвестират. Финансово-икономическият аспект за предложението за издаване на ваучери все още предстои. Готови сме да влезем в този разговор", oтбеляза Поли Карастоянова.

Кметът на Созопол Тихомир Янакиев заяви в "България сутрин", че цените по плажовете в курорта може би ще бъдат намалени наполовина, а плажовете ще се борят за статут на "син флаг".

Той заяви, че градът не е пълен, но има туристи, а покрай 24 май те са били доста.

"Друг е въпросът тази гледка да можем да я видим по-рано от 1 юли. Истинският сезон винаги започна от там нататък. Ще съм щастлив, ако юли, август и ако е хубав септември, българите предпочетат да летуват на нашето Черноморие", заяви кметът. 


В категории: Бизнес


1
Коментара
Мария АРНАУДОВА 22-годишен, обявен за починал, се оказа жив 22-годишен, обявен за починал, се оказа жив 22/02/2026, Неделя 13:40 0
1
Коментара по темата
1.
Петя Гърдата - Водка с утеха
03.06.2020 12:22:46
0
4
Да подписват ДОГОВОР за всеки турист при заболяване, в точно коя ЧАСТНА!!!! клиника ще бъде лекуван
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Специално послание ще получат днес 4 зодиакални знака Специално послание ще получат днес 4 зодиакални знака То може да доведе до значителни промени   Психолог: Мозъкът на младите обработва информацията повърхностно Психолог: Мозъкът на младите обработва информацията повърхностно Д-р Таня Илиева предупреждава за ефектите на краткото съдържание върху поколенията Z и Alfa и призовава за баланс с живото общуване     16-годишият състезател, починал в Бургас, се оплаквал два дни от силно главоболие 16-годишият състезател, починал в Бургас, се оплаквал два дни от силно главоболие Момчето учило в 10-ти клас на елитната Национална финансово-стопанска гимназия в София Изчезна дъщерята на Ким Чен Ун по време на партиен конгрес Изчезна дъщерята на Ким Чен Ун по време на партиен конгрес Отсъствието на Ким Чу Е от конференцията на Корейската работническа партия повдига нови въпроси за наследяването на трона Медийният стратег на "Да, България" Добромир Гюлев ще е новият областен управител на Бургас Медийният стратег на "Да, България" Добромир Гюлев ще е новият областен управител на Бургас Назначението му ще бъде официализирано от Министерски съвет в началото на идната седмица  22-годишен, обявен за починал, се оказа жив 22-годишен, обявен за починал, се оказа жив Разследване в село Ягода за издаване на фалшив смъртен акт, прокуратурата събира доказателства Златка Райкова наруши мълчанието след поредната раздяла Златка Райкова наруши мълчанието след поредната раздяла Плейметката заяви, че избира движение, работа и грижа за децата вместо връщане към миналото Новият енергиен министър обеща компенсации при завишени сметки за ток Новият енергиен министър обеща компенсации при завишени сметки за ток КЕВР проверява разлики между ноемврийските и декемврийските фактури и възможен софтуерен проблем Мирослав Боршош оглави асоциация „Бранд България“ Мирослав Боршош оглави асоциация „Бранд България“ Изграждането на новата национална платформа е за популяризирането на страната в международен план Оранжерийните домати и краставици поевтиняват, а яйцата поскъпват Оранжерийните домати и краставици поевтиняват, а яйцата поскъпват Три сектора остават стабилни през осмата седмица на 2026 година, според данните на САПИ
"Маймунчето Пънч" е социален експеримент за разпознаване на хората в социалните мрежи "Маймунчето Пънч" е социален експеримент за разпознаване на хората в социалните мрежи Днес у нас темата за прошката звучи по-силно и освобождава този, който я дава, от обидата и гнева Драма на индонезийски остров, турист е отвлечен, похитители искат 10 млн. долара Драма на индонезийски остров, турист е отвлечен, похитители искат 10 млн. долара Според публикации нападението е станало след конфликт, информацията не е официално потвърдена Сняг и поледици в Северна България, валежите продължават и през нощта Сняг и поледици в Северна България, валежите продължават и през нощта Температурите падат под нулата, вятърът създава условия за виелици и навявания, в неделя времето се стабилизира „Другая Украина“ с разкритие за грабежи и отвличания от бойци на „Азов“ при мобилизация „Другая Украина“ с разкритие за грабежи и отвличания от бойци на „Азов“ при мобилизация Вестникът оповести за страшни престъпления в Тернополска област, но украинските власти не са излезли с официална позиция CNN: Руски агенти подготвяли покушение срещу Зеленски от наети жилища до резиденцията му CNN: Руски агенти подготвяли покушение срещу Зеленски от наети жилища до резиденцията му Източник, близък до украинския президент, твърди за десетки опити за ликвидирането му в началото на войната Шестгодишно дете измъчвано от сатанисти либерали, Виктор Медведчук топи и Зеленски Шестгодишно дете измъчвано от сатанисти либерали, Виктор Медведчук топи и Зеленски Опозиционният украински лидер, който е собственик на 23 хектара земи край Бургас, говори за ужасни извращения в замъка Ротшилд до Париж, за кукли на бебета с отрязани крайници и оскубани коси Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Сериалът "Peaky Blinders" се завръща, но под формата на един последен филм Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Четирима военнослужещи са арестувани след инцидента край Париж Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС В Брюксел не очакват присъединяване още през 2027 г. – по-реалистичният хоризонт остава 2028–2030 година Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Законодателният орган одобри преименуването на международното летище, очаква се подписът на губернатора
Сергей Станишев Сергей Станишев Всички разбираме, че БСП е в смъртна заплаха Виц на деня Виц на деня Много е лошо да нямаш приятели, но е още по-лошо да си мислиш, че имаш такива. Виц на деня Виц на деня - Що е здраве?
- Когато всеки ден те боли на различно място.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Имате ли възможност да сторите добро, не я пропускайте!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори