Добра новина: Слънцето убива COVID-19 за 14 минути
Научни експерименти потвърдили, че слънчевите лъчи погубват страшният коронавирус в човешката слюнка
Учени потвърдиха, че слънцето е най-добрия лечител. За по-малко от 15 минути лъчите му убиват и най-страшните вируси, съобщава bloknot-kamyshin.ru, цитирайки публикация в РИА – Новости.
Руското издание разкри за научен експеримент, при който са били създадени условия, близки до тези на 40-тия паралел на север от екватора, където са и най-засегнатите от пандемията от COVID-19 страни.
40-я паралел пресича страни като Испания, Италия, Гърция, Албания, Турция, Армения, Азербайджан, Туркменистан, Таджикистан, Киргизстан, Китай, Северна Корея, Япония, САЩ и Португалия.
Изследователите използвали и изкуствено създадена слюнка, инфектирана с коронавирус. За да видят какво ще се случи с SARS-Cov-2, те използвали и лампи с различна мощност. Оказало се, че при интензивна светлина, подобна на тази на слънчевите лъчи по обяд, вирусът изчезва до 7 минути. При по-благоприятни условия за COVID-19 пък, той бива неутрализиран за двойно по-дълго време.
Учените припомнят, че именно слънчевата светлина е източник на витамин D, който подобрява имунитета.
Наскоро климатологът проф. Георги Рачев пък изтъкна, че дори цяла рота кихащи да се строят край морето, бризът може да ни донесе не зараза, а само прохлада. Затова е желателно хората да ходят на плаж и да се заредят с приятни емоции, вместо да се крият и да треперят от страх да не ги срещне страшния вирус.
Краят на август сбъдва стара мечта на две зодии
Емили Тротинетката показа новия си любим от Истанбул: Казва се Танк
Ограничават движението по АМ "Тракия" към Бургас на 6 август
Слънчевото затъмнение на 12 август отваря нов път пред 5 зодии
Шокиращо: Син държал тялото на баща си във фризер 2 години и половина заради пенсията
Държавата затяга контрола: Треньорите вече упражняват регулирана професия
Парламентът заделя над 1 млн. евро за самолетни билети, в списъка е и Москва
Екшън: Мъж бяга от полицията със самоделно електрическо бъги (СНИМКА)
Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха
Пленерът „Добротворци“ в Поморие събра над 3500 евро за деца в нужда
Родители след първите профилактични прегледи в Детската болница: Бургас се гордее с вас!
Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет
