Цената на природния газ пада с 9%, парното обаче - не
ЧЕЗ и "Енерго-Про" също ще продават по-евтино ток на клиентите си
Природният газ поевтинява с 9% от 1 юли или с 2 лева спрямо месец май, съобщи председателят на КЕВР Иван Иванов.
Това е поредното намаление на цените на газа от 5 август миналата година. То се дължи на промяната в договора между "Булгаргаз" и "Газпром експорт", в която тежест имат цените на газовите хъбове в Европа.
От 1 юли цената на тока за домакинствата в Западна и Североизточна България ще бъде намален.
Средната цена на електроенергията в страната ще пада с 0,55%.
За клиентите на ЧЕЗ на регулирания пазар намалението е с 0,45 на сто.
Домакинствата и малкия бизнес, които са клиенти на "Енерго-Про", ще получават тока на цени с 1,69% по-ниски отколкото са сега.
При потребителите на ЕВН в Югоизточна България обаче ще има увеличение от 0,15 на сто.
Преседателят на КЕВР съобщи още, че няма да се променя от днес цената на парното, въпреки че при намаление с над 5 на сто на цената на газа, това се отразява и при топлинната енергия.
Иванов заяви, че 20 дни трае процедурата за промяна на цените на парното и ако се намали цената, то това ще е за 10 дни.
Наводнения в Северна Гърция след пробив на дига на река Еврос Марица
Общественият съвет към ЦИК няма обща позиция по казуса със Стоил Цицелков
Задържаха четирима българи в Гърция за отвличане, трудова и сексуална експлоатация
Търсят най-активния бургаски ученик за омбудсман
Първият щъркел долетя в Рупите и даде знак за настъпващата пролет
Наемите в Атина скочиха с близо 38% за шест години
Фамилия Стораро се събира на една сцена в Брюксел, билетите са до 1400 евро
Сватби в зелено и венчавки с рекордно дълги клетви - сред най-интересните бракове през 2025 г. в Несебър
Антициклон носи слънчево и по-топло време за 3 март
Наемите на жилищата продължат да нарастват в големите градове
