Бойко честити 1 юни с 250 лв. за осмокласници в нужда
Много деца напускат образователната система, с тази мярка ще ги задържим, убеден е премиерът
Честит празник на всички деца! Бъдете безгрижни, любознателни и усмихнати. Учете, защото образованието е сила и свобода. Това написа премиерът Бойко Борисов в профила си във фейсбук по повод 1 юни – Международния ден на детето.
„Затова и образованието винаги е било наш приоритет. През последните години инвестирахме огромни средства в сектора. Положихме и безпрецедентни усилия да върнем десетки хиляди деца в образователната система. Продължаваме да работим и днес. Ето защо по предложение на социалния министър Деница Сачева разпоредих Парламентарната група на ГЕРБ да внесе предложение в НС за отпускане на еднократна помощ от 250 лв. на нуждаещи се семейства, чиито деца са записани в осми клас. Това е моментът, в който голям брой деца напускат образователната система и сме убедени, че и с тази мярка ще ги задържим. Помощта ще е обвързана с посещенията в училище. Използвам възможността отново да благодаря на българските учители. Вие показахте новаторство и отдаденост по време на онлайн обучението. За всички е важно учителите да бъдат мотивирани, докато вършат работата си. Затова продължаваме да увеличаваме и възнагражденията им“, пише още той.
Министър-председателят отправя и пожелания към децата за здраве и щастливи дни, а на зрелостниците пожелава късмет на днешната матура.
Фантастични умове в НХК: Вижте най-успешните български ученици от международни олимпиади
Домашна тренировка за аматьори
Лесна баклава за начинаещи готвачи - рецепта с готови кори стъпка по стъпка
Вкусна вечеря с малко пари - домашни картофени кюфтета
План за влизане във форма за начинаещи - стъпка по стъпка за 30 дни
Как да отглеждате домати на балкона
Бивш международен съдия: Дузпата за Левски е леко пресилена
Как да почистите матрака у дома - лесен начин за свежест и хигиена
ВИП: Гала с чанта за 3 бона
Пухкава домашна питка със сирене - лесна рецепта стъпка по стъпка
Теодора Георгиева: България се превръща в двигател на енергийната сигурност в Европа
Сензация: Звезда на Рейнджърс става български национал

Благодарете на главатаря на шайката, проста рая с преклонена главица!