Във Великобритания хората хукнаха по паркове и плажове
Няма дистанция, въпреки многото смъртни случаи и новозаразени
Времето във Великобритания е необичайно топло. И въпреки многото случаи на коронавирус в страната, хората излязоха навън и населиха паркове и плажове, съобщава bTV.
Така се оказва изключително трудно да има социална дистанция, особено в големи градове като Лондон. Там голяма част от хората живеят в голямо домакинство и често делят жилището си с други хора.
След разхлабването на някои мерки в средата на май правителството увеличи глобите и всеки нарушител на правилата за социално дистанциране може да плати от 100 до 3200 паунда.
Това обаче не изплаши британците. За това допринася и постъпката на главния съветник на Борис Джонсън - Доминик Къмингс, който даде лош пример за това как управляващите също не спазват правилата. Той бе видян да пътува без уважителна причина и не пожела и да се извини.
Във Великобритания са най-многото смъртни случаи от коронавирун в европа, но хората продължават да игнорират мерките за социална дистанция. Така и не е ясно кога в страната ще бъдат разхлабени мерките, предава днес.бг.
Десислава Атанасова извади официална справка от Истанбул, за да обори Демерджиев за полетите с Пеевски
Седем кораба получаваме от Белгия и Нидерландия заради мините в Черно море
Пожар на метри от релсите блокира влаковете край Петрич
Пиян шофьор погуби тийнейджърка, влиза в затвора
Световен колос обяви трансфер на Мони Николов
Как да направим перфектни пържени картофи
17 години затвор за жестоко убийство
Завръща ли се на корта Карлос Алкарас
08/07/2026, Сряда 18:40
0
Как да приготвим майсторска шкембе чорба вкъщи
Андреа и Галена взривиха Слънчев бряг, качиха се заедно на сцената
Гръцката звезда Янис Плутархос идва в Поморие с грандиозно шоу и впечатляваща сценична продукция
Васил Божков атакува "Магнитски" в американски съд
