Доналд Тръмп отлага срещата на Г-7 за есента
Американският президент планира да покани Русия, след като страната беше отстранена от Г-8 през 2014 г.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че планира да бъде домакин на разширената среща на Г-7 през есента, като отлага усилията за провеждането на събитието през юни в "Камп Дейвид", предава Bloomberg.
Тръмп заяви, че ще изпрати покана до лидери от Русия, Австралия, Индия и Южна Корея, както и към настоящите участници. Коронавирусът и отношенията с Китай вероятно ще бъдат основни теми.
Поканата към Русия ще бъде спорна. Страната беше отстранена от Групата на осемте големи икономики през 2014 г. след анексията на Крим.
Германският канцлер Ангела Меркел този уикенд показа колебание да замине за САЩ през юни за физическа среща на Г-7. За Тръмп физическата среща е знак за нормализиране, след като пандемията от коронавирус затвори големите икономики.
Млада жена прегази възрастен мъж
4 болезнени лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак с години
"Политико": Победата на ДАРА предотврати кошмарен сценарий с Израел
Малтийците , които ни дадоха максимален брой точки , преобърнали нагласата си часове преди шоуто
Младеж пострада при токов удар - докоснал електрическата мрежа на БДЖ с въдицата си
България с рекорд за плажове със "Син флаг"
Александър Кадиев се обърна към хейтърите на Дара
Млада жена прегази възрастен мъж
17/05/2026, Неделя 20:20
0
В Дания се дивят на Бангаранга
17/05/2026, Неделя 19:59
2
Каква е твоята зодия: разкрий личностните си черти
Дара стана сензация извън Европа
Във Франция с огромно внимание към Дара
Ето колко струва да гледаш финал на Евровизия на живо
