След историческия полет, коя е българска следа в Space X?
Кико Дончев и Орлин Велев са част от екипа на Илон Мъск
Двама българи се оказаха част от екипа, работил за историческия полет на излитането на ракетата на Space X в Космоса. Става въпрос за Кико Дончев и Орлин Велев.
Кико Дончев е млад човек, малко над 30 години. Той е директор по наземните операции при подготовката за изстрелване на капсулата "Крю Дракон", която в момента лети с двама астронавти, за да се скачи с Международната космическа станция (МКС). Дончев работи от около 10 години за компанията на Илон Мъск. Завършил е Университета в Мичиган. Това става ясно от публикации в социалните мрежи, предава Днес.бг.
Другият българин, участващ в историческото излитане е Орлин Велев. Той е част от екипа, отговарящ за структурната стабилност на корабите на Space X и е част от компанията от около 3 години. Завършил е висшето си образование в университета "Джорджия Тех" със специалност "Машинно инженерство". След това прави докторантура по компютърни науки в същия университет, предава bTV.
Първоначално изтрелването беше обявено за 27-ми май, но поради лошото време бе отменено. Вчера "Крю Дракон" потегли за Международната космическа станция заедно с двамата астронавти Дъглас Хърли и Робърт Бенкен.
Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда
Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025
Вижте програмата за празника на Поморие
Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия
В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България
На 5 май в Поморие ви очаква весела музикална вечер със състави от Гърция и с песните на Джини, Агатангелос и бенда му
Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата
Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи
Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево
Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ
Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец
