Тръмп отложи срещата на Г-7
Той заяви, че би искал да покани Русия, Южна Корея, Австралия и Индия да се присъединят към разширена среща на върха през септември
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ще отложи срещата на Г-7, която трябваше да се проведе в края на юни, съобщава АФП.
„Нямам усещането, че Г-7 правилно отразява това, което се случва в света. Това е много остаряла група от държави“, каза Тръмп пред репортери на борда на Air Force One.
Той заяви, че би искал да покани Русия, Южна Корея, Австралия и Индия да се присъединят към разширена среща на върха през септември.
Тръмп стигна до това решение, след като германският канцлер Ангела Меркел отказа да отиде лично на срещата с аргумента - пандемията от коронавирус. Френският президент Емануел Макрон пък лаконично заяви, че ще отиде, но ако и всички лидерите от Г-7 присъстват.
Първоначално от Белия дом предложиха срещата на Г-7 да се проведе във формат видеоконферентна връзка.Миналата седмица обаче Доналд Тръмп обяви, че през юни ще се проведе среща на високо равнище, „главно в Белия дом“.
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
