Спортният парк в кв."Черно море" в Несебър отвори
По случай празника на детето, 1 юни, общината отваря обекта, чиято главна цел е да стимулира спортната активност на гражданите
Паркът със спортни обекти в комплекс „Черно море“ е достъпен за посетители от днес, съобщават от Община Несебър. Сред публиката на първите спортни прояви, състояли се на новите игрища, бе и кметът на община Несебър Николай Димитров.
По случай празника на детето, 1 юни, общината отваря обекта, чиято главна цел е да стимулира спортната активност на гражданите и да предостави модерна база за тренировъчна дейност на общинските спортни клубове. Паркът включва площадки за футбол на малки вратички, волейбол, баскетбол, тенис на корт, съоръжения за тенис на маса и фитнес на открито.
Спортната база ще бъде с работно време от 10.00 до 21.00 часа всеки ден. Редът и начинът за ползване на площадките ще бъде определен на по-късен етап. Достъпът до обекта е подсигурен чрез обществен паркинг в непосредствена близост, тротоарна и велоалея.
Плановете на общината са целият район на парка да се оформи като единно пространство чрез изграждане на детски площадки и зелена зона за отдих, чието строителство ще започне на по-късен етап. Новата придобивка ще зарадва всички нетърпеливи любители на спортовете, като с предимството ще са най-малките граждани на Несебър.
Съдът вкара зад решетки жена, за която прецени, че лъже за изнасилване
Жестока съдба: Баща осакатен на пътя, минути по-късно друга катастрофа отне живота на 6-годишния му син
Познат на полицията нанесе брутален побой в центъра на София
Кошмар: Мъж падна от 12-ия етаж върху млада жена и я уби
Известна инфлуенсърка и гаджето ѝ намерени разстреляни
Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро
Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID
Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП
Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти
SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката
Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен
Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито
