Брюксел и Берлин се разбраха за спасяването на Lufthansа
Компанията ще бъде подпомогната със спасителен пакет
Преговарящите от германското правителство и авиокомпания Lufthansa са постигнали компромис с Европейския съюз по ключовите аспекти на многомилиардния спасителен план за германския авиопревозвач, предаде ДПА, цитирайки разпространено рано тази сутрин съобщение на германското правителство.
Тази седмица ЕС и Берлин се договориха по дългоочаквания спасителен пакет от 9 милиарда евро, за да се помогне на компанията да се справи със загубите си, понесени заради коронавирусната пандемия. По силата на постигнатия компромис Lufthansa ще трябва да се откаже от няколко слота за излитане и кацане във Франкфурт и Мюнхен, съобщава БТА.
Спасителната сделка предстои да бъде окончателно одобрена от надзорния съвет на компанията и комисията по въпросите на конкуренцията на ЕС.
КЗП събрала поне 200 000 евро от санкции по сигнали за еврото
Теч в Лувъра повреди картина на Шарл Мейние
Вълна от неоснователни обвинения и инсинуации от КФН срещу ДаллБогг
Белият дом иска край на войната в Украйна до лятото на 2026 година
Виктория и Дейвид Бекъм стават баба и дядо?
Трифон Зарезан и Свети Валентин - празнуваме любовта и виното
Очаква ни слънчев съботен ден, температурите до 16 градуса
Шестима българи ще гледаме днес на Олимпиадата в Милано-Кортина
София Андреева: Как се запознах с Калушев
Сам на 14 февруари - провал или свобода
Хирургът на Ледената кралица Линдзи Вон проговори за състоянието й
