Епидемията гасне: Само 14 заразени с COVID-19 за денонощие, излекувани са 3 пъти повече
Заразено е 9-месечно бебе от София
За вчерашния ден има само 14 новозаболели. От тях в болница са 4, останалите са на домашен стационар. Засегнатите области са: Пазарджик-1, Сливен -4, София-5, Ямбол-1, Плевен -1 и в Разград-2. Това каза на брифинг на Националния оперативен щаб проф. Тодор Кантарджиев. Направени са 1353 проби за изминалото денонощие.
Зарасените са 10 жени и 4 мъже. Сред новозаразените има едно дете на 9 месеца от София, но няма симптоми.
Нов случай на медицински персонал има в София - шофьор на линейка, който въпреки облеклото, маската и всички предпазни мерки се е заразил.
Излекувани са 48 души за изминалото денонощие. Вчера са изписани 5 души от Пирогов, 18 от тях са от болницата в Пловдив.
Трима са починалите - 78-годишна от Пазардик, жена от Пловдив и един мъж на 84-години от София.
Средната възраст на починалите у нас е 67 години, посочи проф. Кантарджиев.
"Това говори срещу казаното, че колкото повече теста се правят, толкова повече положителни има. Нещата вървят добре, не бива да се отпускаме. Най-важно е да сме с маска и на разстояние. До момента имаме два пъти по-слаба пандемия от началтоо на месеца", заяви проф. Кантарджиев.
Що за Главнокомандващ имахме?
Зимата с ледена хватка, шофьорите да внимават
Петльовден е, има много поверия за 20 януари
Атанас Зафиров: Възможно е Радев да си партира с БСП
България срещу Индонезия, Соломоновите острови и Сейнт Китс и Невис
Костадинов чака Радев на дебат
Радостин Василев с интересни думи за президента, подаващ оставка
Слави Трифонов с коментар за оставката на Радев
"Радев няма време за партия, ще участва на изборите с коалиция"
Буруджиева: Румен Радев има за какво да иска прошка
Слави Василев за оставката на Радев: Нова страница в българската история
България с жена президент
