„Софиямед“ благодари на доброволците си с грамоти
„Доброволците ни дадоха пример, че всичко трябва да се прави със сърце и от душа“, добави д-р Иван Христов, началник на Спешно отделение в УМБАЛ „Софиямед“
Част от доброволците в медицински комплекс „Софиямед“ днес напуснаха своите временни „работни места“ и продължиха по своя път, връщайки се към нормалното си ежедневие. Двама ще останат да дават дежурства в Спешно отделение на болницата при необходимост. Ръководството на лечебното заведение в лицето на неговия управител д-р Йордан Пелев днес ги награди като им връчи специални грамоти с благодарност и признание от името на целия екип на медицинския комплекс.
„Благодарим им искрено за огромното желание и ентусиазъм, както и за цялата им подкрепа. С помощта си те доказаха, че добрите дела са „заразителни“. Разделяме се с тях като приятели и се надяваме скоро да се срещнем, но по хубави техни и наши лични поводи“, коментира д-р Пелев. Той пожела на младите доброволци здраве, успехи и и занапред обществото да посреща с уважение и благодарност добрите им дела, както ръководството и екипа на медицински комплекс „Софиямед“.
Цели 2 месеца по време на извънредното положение Аксиния Николова- студент по медицина, Радостин Димитров –студент по право, Коста Костов- собственик на частна фирма и Тервел Пулев-трикратен европейски медалист по бокс, олимпийски призьор и носител на интерконтиненталната титла на WBA бяха заедно с екипите на ДКЦ и УМБАЛ „Софиямед“ като подпомогнаха дейността им по децинфекция на помещения и прилежащи на медицинския комплекс общи част чрез санитарно-хигиенни дейности.
„Благодарим Ви за отзивчивостта и че бяхте част от нашия екип. Справихте се отлично и се гордеем, че такива млади и мотивирани хора решиха да ни подкрепят“, коментира Магдалена Серафимова, И.Д. главна медицинска сестра на УМБАЛ „Софиямед“. Тя благодари и на всички онези, които са заявили своето желание да подпомогнат болницата с готовност да се присъединят към екипите й.
„Доброволците ни дадоха пример, че всичко трябва да се прави със сърце и от душа“, добави д-р Иван Христов, началник на Спешно отделение в УМБАЛ „Софиямед“ и уточни, че Аксиния Николова и Тервел Пулев ще продължат да дават дежурства в спешното звено при нужда.
Почина кралят на Норвегия Харалд V на 89 години
Когато да купиш не значи да притежаваш: Пиратството кражба ли е
Нефтохимик гостува на безпогрешния Крумовград, домакините мечтаят за нова победа
Септември започва с жеги, времето ще е идеално за плаж
Ще схрускат ли „акулите“ „Пирин“, осигурен е безплатен транспорт за феновете им до Благоевград
469 жертви след потопа в Непал, нова заплаха надвисна над опустошените райони
ЦСКА отпадна от Лига Европа, феновете поискаха оставката на Христо Янев
Хладен въздух нахлува от североизток: До 23 градуса на места, но на югозапад остава горещо
Лунното затъмнение засилва емоциите на Риби и Дева, а Меркурий и Уран носят изненади
Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ
Не бъди детектив в собствената си връзка!
Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения
