За пример! Медицинска сестра доброволно помага цял месец в Инфекциозното отделение на УМБАЛ-Бургас
Знам колко е трудно, колко извънреден труд полагат колегите и как графикът свети в червено, каза Татяна Георгиева
Медицинската сестра от общинското здравеопазване Татяна Георгиева цял месец помага в Инфекциозното отделение на УМБАЛ-Бургас. Тя е първата, която се отзова на призива на Общината и ръководството на болницата към медицинските сестри от затворените ясли и градини - да подкрепят колегите си в болницата по време на кризата с КОВИД-19. Днес бе последният й работен ден тук.
"Реших да помогна, защото съм работила в отделение. Знам колко е трудно, колко извънреден труд полагат колегите и как графикът свети в червено. Благодаря на главната медицинска сестра, на старшата и на всички колеги, защото бяха много внимателни, приеха ме като своя, научих много от тях - по отношение на предпазни облекла, дезинфекция, надявам се това да ми е от полза занапред", казва Татяна Георгиева.
Татяна Георгиева е медицинска сестра с 38 години стаж. От четири години работи в детска градина. Преди това е била в реанимацията на болницата в Козлодуй, докато съпругът й е на щат в атомната централа. На въпроса дали не я е било страх от коронавируса споделя, че не се е уплашила нито за момент. "Не изпитвах страх. Нормално е човек да е притеснен, защото става дума за нещо непознато, но спазвах всички мерки за предпазване и съм абсолютно здрава", казва тя. През този месец има два направени ПСР теста, и двата са отрицателни. Семейството й без колебание приема решението й да отиде на първа линия - там, където се лекуват болните от коронавирус.
"Благодаря за отношението и за положения труд! Той беше много ценен за нас, надявам се никога вече това да не се налага", каза на доброволката изпълнителният директор на УМБАЛ Бургас д-р Бойко Миразчийски. Той отправи специални благодарности към Община Бургас и зам.-кмета по здравеопазване Йорданка Ананиева, която организира командироването на медицински сестри от ясли и градини в болницата.
Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку
1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия
Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери
Месец преди убийството на Георги Кузев: Двама от обвиняемите заснели друг "нощен лов" в Пловдив
София 2026: Каруца се нареди първа на светофара в Красна поляна
Пламъци погълнаха легендарно училище
Xiaomi вади гигантски SUV със салон като луксозен хол
Не гледайте само извършителите на убийството на Георги Кузев, проверете кой ги е радикализирал
След повече от 25 години заедно: Ники Кънчев и Даниела се разделили тихомълком
Той вече е почти сляп
Режисьорът Тео Ушев: Не, не са садисти, а проруски неонацисти
Украйна получава 70 ракети ATACMS от Турция, българска фирма влиза в огромен оръжеен трансфер
