×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандал на сесията в Царево заради имот на „Мерилин Александрия” в Лозенец


Скандал на сесията в Царево заради имот на „Мерилин Александрия” в Лозенец
Общинските съветници Даниел Николов от ГЕРБ (вдясно) и Станислав Добрев от Движение Гергьовден водят ожесточен спор на самата трибуна - очи в очи
28 Май 2020, Четвъртък, 18:55 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки и видео: Иван КОЛЕВ

Кметът:Изчистваме грешка отпреди 14 години, опозицията: Да направим имота парк, не да го продаваме

Сериозен скандал на днешната общинска сесия в Царево предизвика предложението да се продадат 525 кв.м. на комплекс „Мерилин Александрия” в Лозенец.  Докладната бе внесена от кмета Георги Лапчев, а мотивът бе, че е допусната техническа грешка преди 14 години, която e оставила общински имоти в периметъра на комплекса. Става въпрос за ивица, която е широка между 1 и 3 метра и буквално опасва цялата площ на комплекса, уточни Лапчев.

„Придобили сме имота в тези граници през 2011 година. Сега се опитваме да направим ипотека и банката изисква от нас да изчистим собствеността. Готови сме да откупим тази земя”, каза изпълнителният директор на „Александрия груп” Антоанена Игнатова.

Антоанета Игнатова, изп.директор на Александрия обясни, че проблемът за дружеството е наследен при покупката на комплекса

Дружеството е един от стратегическите инвеститори в Приморско и Царево и чрез туроператорската си компания води хиляди чешки туристи всяко лято по българското Черноморие. Игнатова уточни, че са разбрали едва сега за разминаването и от няколко месеца вадят скици и се опитват да изчистят собствеността.

Опозицията обаче категорично се противопостави на предложението. Станислав Добрев от Движение „Гергьовден” предложи да се изключи публичната собственост от частния имот, за да може той да се използва за обществени нужди. Добрев е лицензиран геодезист и като такъв се мотивира, че има достатъчно законови възможности, които биха позволили на Общината и частния собственик да разделят терена – примерно да вземе 525 кв.м. в една част от имота и да ги обособи като парк.

Георги Лапчев подчерта, че става въпрос за стара грешка, която сега е времето да оправят

„Много е лесно да се говори, но ми звучи като извиване на ръце. Не съм защитник на никого, но ако трябва да сме прагматици, не смятам, че това е правилното решение.  По никакъв начин няма да се отрази на зелената система на Лозенец. Инвеститорът дълго време е владеел този терен. Сега изчистваме една грешка, която наследяваме и ние, и те от 2006 година. Не искам да обследваме ПУП-а преди 14 години, защото е нещо страшно. Виждайки, че има несправедливост, тръгваме в посока тя да бъде отстранена. Старата практика на тогавашното общинско ръководство беше винаги в имотите да остава нещо нерешено. Оставяше се по една, да я наречем „златна акция”, за да се тормози инвеститора”, каза от трибуната на ОбС Георги Лапчев.

Станислав Добрев от Движение "Гергьовден" (на преден план) със скицата на имота. Съветникът предлага общината да си отдели собствеността и да използва парцела за парк или други нужди

„За” предложението гласуваха 8-те съветници на ГЕРБ, но докладната не бе приета, защото бе необходимо квалифицирано мнозинство от 2/3, т.е. - 9 гласа, а опозицията от БСП и Движението „Гергьовден” бе твърдо против. Не е изключено на следващата сесия да се внесе повторно предложението, защото от думите Антоанета Игнатова стана ясно, че това е от изключително значение за дружеството й.

На днешната сесия се прие предложението да бъдат продадени и 5 апартамента в Царево, като цените им започваха от 17 хил.лева, което според опозицията е доста под пазарните.

В края на заседанието, секунди, след като се разрази лютият спор по докладната на „Мерилин Александрия”, думата взе лидерът на ГЕРБ в Царево Даниел Николов, който съобщи, че е получил постановлението от Комисията за конфликт на интереси по жалбата на Емил Пейчев.

Становището на КОНПИ е, че не е налице конфликт на интереси при гласуването на бюджета за спортните клубове.

Вижте повече във видеото:

 

Как Царево ще посрещне Лято 2020 и издържа ли бюджета в коронакризата – очаквайте интервю с кмета Георги Лапчев

Защо опозицията смята, че Царево се управлява неефективно – очаквайте интервю с Емил Пейчев


В категории: Царево


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
8
Коментара
8
Коментара по темата
8.
*********
29.05.2020 09:29:49
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
*********
29.05.2020 08:23:57
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Аз
29.05.2020 08:10:46
0
2
Неграмотни коментари не могат да засегнат никой. Който не може да пише по всяка вероятност не може и да мисли. Разбира се това не му пречи да лае.
5.
*********
29.05.2020 06:55:24
0
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
8654
29.05.2020 06:46:45
3
12
Кмете, засрами се ние гражданите на Царево сме против продажбата на тази земя.
Да се посърои парк за всички, а не да се продава.
Кмете намали ли си заплатата от 5000 лв
3.
Димитър Видев
28.05.2020 20:56:57
4
9
Царево-ние от Отечествения фронт си го тачим Мичурин.
Стабилен кмет,град от векове,красиво и подредено място.
С кеф да се преселиш от най добрия град за живеене в това китно, подредено и красиво градче!
За съжаление не така стои положението със ГРАД ПРИМОРСКО-по известно със старото си име КЮПРИЯ.
ХАРАКТЕРНО ЗА ПРИМОРЧАНИНА Е ОМРАЗАТА КЪМ НАЙ БЛИЗКОТО ПО ГОЛЕМО НАСЕЛЕНО МЯСТО ОТ ТЯХНОТО.
Стари и алчни стари ергени-не отбили се от полите на проклетите си майки, злобни старчоци и НАЙ ВЕЧЕ "КУЛТИВИРАНИ" мангали останаха в това забравено и прокълнато от Бога място...малко ли хора се поизтепотрепаха миналото лято...по строежи,аквапаркове и прочие....
2.
Мара Мичковица
28.05.2020 20:39:18
5
16
Общинските съветници в Бургас подариха държавна земя на Доган, защо общинските съветници на ГЕРб в Царево да не подарят държавна земя на читави, герберски фирми?
1.
Здравко
28.05.2020 20:16:08
2
11
И в Приморско има една грозна сграда на Буруна ,предлагам да се събори и там да се изгради парк.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет С правилен избор на легло, светлина, текстил и място за съхранение всяка спалня придобива подреден и луксозен хотелски вид без скъп ремонт Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Преди близо 20 години те бяха премахнати и този процес съвсем спокойно може да влезе в учебниците по урбанистика Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Контрабандната стока е пристигнала с морски контейнер и е била декларирана като обикновени безалкохолни напитки От тайните на Странджа до мощите в Созопол: Пътят, който пренаписва туризма в България От тайните на Странджа до мощите в Созопол: Пътят, който пренаписва туризма в България Първият пелигримски маршрут у нас свърза мистичната Странджа с морето и отвори нова страница за Южното ни Черноморие. BBQ, бира и Световното: Така изглеждат футболните вечери в Central Park Бургас в Славейков (ВИДЕО) BBQ, бира и Световното: Така изглеждат футболните вечери в Central Park Бургас в Славейков (ВИДЕО) Една от причините да изберете Central Park за летните си вечери е комбинацията от качествена храна, разнообразна програма и цени, които са достъпни дори в разгара на сезона. Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър Чужденецът отказал да даде кръвна проба за химичен анализ и е задържан за 24 часа Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец След ареста е направил самопризнания Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир Спортисти от американския щат Пенсилвания гостуваха в Айтос за мащабен спортен и културен обмен Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“ Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“ 40-годишен бургазлия помлял с Дачията си Шкодата й на кръстовището между „Захари Стоянов“ и „Кап. Петко войвода“ в квартала Радев: Бюджет 2026 ще бъде представен днес, дефицитът ще е над 3% Радев: Бюджет 2026 ще бъде представен днес, дефицитът ще е над 3% Финансовият министър Гълъб Донев ще обяви параметрите в 16 часа
Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори