Морското в Бургас подготвя кадри за общо развитие с ВВМУ „Никола Вапцаров“ във Варна
Двете учебни заведения подписаха договор за съвместна дейност в областта на морските науки
Професионалната гимназия по корабоплаване и рибарство "Свети Никола" - Бургас и Висшето военноморско училище "Никола Йонков Вапцаров" - Варна ще си сътрудничат в образователния процес. Двете учебни заведения подписаха договор за съвместна дейност в областта на морските науки. Събитието се състоя в кабинета на кмета Димитър Николов. На него присъстваха началникът на ВВМУ "Никола Вапцаров" флотилен адмирал проф. Боян Медникаров, зам.-кметът Йорданка Ананиева, директорът на "Морска администрация" - Бургас капитан Живко Петров, директорът на Професионалната гимназия по морско корабоплаване Христина Жабова.
"Сътрудничеството между Висшето военноморско училище и Професионалната гимназия по морско корабоплаване е полезно, защото ще даде по-добра възможност за реализация на младите хора, които са избрали да учат и работят в тази сфера", каза кметът Николов.
Висшето военноморско училище ще оказва съдействие на Професионалната гимназия по морско корабоплаване и рибарство в реализирането на програмата ѝ като иновативно училище. Двете учебни заведения ще извършват обмен на педагогическа информация и ще осъществяват съвместни разработки в общи изследователски дейности. Сътрудничество ще се осъществява и в учебната дейност чрез обмен на преподаватели, научни сътрудници и други специалисти за запознаване с образователната система, четене на лекции, подпомагане в провеждането на специализирани курсове за професионална квалификация съгласно Конвенция STCW 78 и други.
Договорено е още провеждането на практически занятия в реална среда, обучение чрез тренажори и симулатори. ВВМУ предостави на бургаската гимназия безвъзмездно специализирана лодка, която ще бъде използвана в учебната дейност.
По каква схема държавата ще помага на 1,3 млн. българи за горивата
Ивка Бейбе призна: "Имах връзка с жена. Две години."
Магнитни бури ни мъчат до края на март, натоварват организма и технологиите
Татяна Байкушева ще приготви риба плакия в етнокухнята на бургаския музей
Тези зодии ще забравят за проблемите си
Стилиян Петров и кметът на Бургас Димитър Николов ще обявят голяма новина след седмица
Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи
Откраднаха дарителска кутия за лечение на болно дете в Стара Загора
Защо всички на Уолстрийт отново говорят за 2008 г.
Готвач от Индия очарован от България - парите били добри, хората го приемали
Дървета и мантинели убиват повече от катастрофи
Дизелът вече надмина 1,60 евро за литър

И наредбите не ги знаеш.
Вземи, почети малко, образовай се , че с този Сливенски университет работата е мазало
щели да имат обща изследователска дейност.
За един приятел питам :
-Кой е научният работник от екипа на Жабова, че не се сещам?
Тоя , дето иска училището за стане полувоенно ли?!
Там нищо не се прави.
Само статии че нещо ще бъде направено. Всичко е един голям балон който все някога ще се пукне.
Пари няма действайте...