Джип мина на червено и се заби в бързия влак Варна-София, застраши живота на 105 души (СНИМКИ)
Няма пострадали пътници и персонал от влака, прави се организация за превозване на пътуващите
Джип мина на червено през жп прелез и се заби в първия вагон на бързия влак Варна-София между гарите Левски и Пордим, съобщиха от БДЖ. Заради сблъсъка тренът дерайлира. Пострадали няма. Бързият влак № 2602 от морския град към столицата престоява на спирка Каменец от 12:05 часа след опит за неправомерно преминаване на лек автомобил на жп прелез с редовно задействана автоматична прелезна сигнализация, уточниха от пресцентъра на БДЖ.
По време на преминаване на влака през прелеза в участъка между гарите Левски и Пордим, водач на джип прави опит да премине и се удря в първия вагон на композицията.
Вследствие на удара вагонът е дерайлирал с втората талига. Няма пострадали пътници и персонал от влака. В момента на място се извършват огледи и следствени действия. Създава се организация за превоз на пътниците с друга композиция.
Във влака са пътували 105 човека. Тъй като участъкът е двупътен, няма да има прекъсване на движението на други влакове.
БДЖ призовава водачите на пътни превозни средства да спазват правилата за движение по пътищата. Всяко неспазване на Закона за движение по пътищата и преминаване при спуснати бариери или задействана звукова и светлинна сигнализация, показващи приближаването на влак към прелеза, е риск за живота на водачите на превозните средства и техните спътници.
Бургас ще отбележи 189 години от рождението на Васил Левски с военен ритуал и поднасяне на венци
България внесе над 108 хил. работници за 3 години, бизнесът иска още
Парадокс в Румъния: Битумът заминава за Украйна, магистралите остават без асфалт
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството
Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева
САЩ блокираха директното завръщане на американци от Конго заради ебола
Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха
След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар
Радев отсече от Париж: Не приемам акъл от партиите, които докараха България до катастрофа
Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака
САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола
18-годишен шофьор блъсна 7-годишно момиченце в Бургас

С джип, тарикат и ще си плаща солено за глупостта! :/