Съдят мъж за зверско убийство в Димово
От изготвената по досъдебното производство съдебно-медицинска експертиза е видно, че причината за смъртта на пострадалия е съчетана травма
Окръжна прокуратура – Видин е предала на съд С.С. (на 33 години) по обвинение за убийство, извършено от него по особено мъчителен начин. Това съобщиха от прокуратурата.
На 16.01.2019 г. И.Д. (на 60 години) поканил С.С. в дома си в гр. Димово, за да го почерпи за оказаната от него помощ при доставка на мебели. Той се отзовал, като дошъл около 20:30 ч. Двамата пиели вино, разговаряли, което продължило и през нощта. През това време, под въздействие на алкохола, мъжете няколко пъти се карали.
Около 6 ч. сутринта, между тях отново възникнал конфликт, вследствие на който С.С. проявил агресия като започнал да нанася удари с ръце и крака по главата и тялото на И.Д. Побоят продължил около 10 минути, след което обвиняемият се прибрал в дома си. Спал през целия ден, а на 18.01.2019 г. разбрал, че И.Д. починал. Тогава С. изпрал дрехите си и почистил обувките, по които имало следи от кръв.
Пострадалият бил открит от тъща му, която съобщила за случилото се на органите на МВР в гр. Видин.
От изготвената по досъдебното производство съдебно-медицинска експертиза е видно, че причината за смъртта на пострадалия е съчетана травма (закрита черепно-мозъчна и лицева травма, множество счупвания на ребра двустранно с разкъсване на междуребрената мускулатура), довела до остра дихателна и сърдечно-съдова недостатъчност.
Предстои наказателното производство срещу С.С. да продължи в съда.
1,38 промила в 9 сутринта: Бургазлията Димитър Христов задържан мъртво пиян зад волана на БМВ-си в Слънчев бряг
Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца
Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие
Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари
САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро
Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство
София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка
ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната
Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените
