Още един милионер на прицел! Жандармерия нахлу в офиса и дома на Пламен Бобоков
И от двата адреса са иззети документи и вещи
Жандармерия претърсва административната сграда на „Приста ойл“ на ул.“Борисова“ в Русе и къщата на бизнесмена Пламен Бобоков, която се намира на ул.“Хан Аспарух“, съобщава rusemedia.com.
От офиса, където се помещава и почетното консулство на Украйна, и от къщата са изнесени вещи и документи. Домът на милионера Пламен Бобоков е запечатан – както външната врата на оградата, така и вътрешната на самата сграда.
В момента и на двата адреса стоят екипи на жандармерията.
Акцията най-вероятно свързана с разследването срещу зам.-министъра на околната среда и водите Красимир Живков за внос на отпадъци от чужбина. То започна през януари, когато бяха открити тонове отпадъци от Италия на различни места в страната.
Братя бобокови са едни от най-богатите хора в България. Те произвеждат масла чрез "Приста ойл" и акумулатори в завода "Монбат". Бизнесмените придобиха заводи за масла в Турция и Узбекистан.
Зам. министърът Красимир Живков още е в сградата на Министерството на околната среда и водите, където също се извършва претърсване и се изземват документи.
Покривът на руски автомобилен завод се срути
Щастлива развръзка с издирваната Елена, връщат я в Бургас
Спряха преминаването през Прохода на Републиката
Какво направи Кристина Димитрова с наследството на Агент Тенев
Хампарцумян се отметна, че еврото няма да вдигне лихвите
БДУ подписа меморандум за сътрудничество с Медицински център „Стем Плюс“
ОДМВР-Бургас издирва 17-годишната Елена от жк "Меден рудник"
Борислав Сандов разказа за посещение на хижа „Петрохан“ и показа терасата
Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп
Изпълнителите на завещанието на Джефри Епстийн предлагат минимум 25 млн. долара на жертвите
Братът на убитата Евгения твърди: Орлин и баща му са скачали върху куфара с тялото на сестра ми
Тежка катастрофа: Кола падна в река в Хасковско, двама загинаха
