×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Адвокати с пламенна пледоария, но съдът остави гангстерите Давид и Александър в ареста


Адвокати с пламенна пледоария, но съдът остави гангстерите Давид и Александър в ареста
Адв.Иво Ханджиев(вдясно) и адв. Найденов с маски преди началото на днешното заседание в РС Бургас
26 Май 2020, Вторник, 18:59 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

19-годишните мутреещи тийнейджъри ще имат време да осмислят постъпката си зад решетките

Давид Асенов и Александър Славов, които се помислиха за гангстери и вилняха в двора на Четвърто РУП-Бургас остават в ареста, реши днес състав на Районния съд. Мярката за неотклонение се гледа днес, а задържаните бяха изслушани със скайп от ареста.

Магистратите възприеха мотивите на държавния обвинител Георги Попдобрев, че 19-годишните мутреещи бургазлии може да извършат друго престъпление и трябва да останат зад решетките. И двамата са заплашени от ефективна присъда до 5 години затвор.

Както Флагман.бг по-рано днес ексклузивно съобщи, двамата бяха арестувани, след като нахлуха в двора на полицейското управление в ж.к.“Меден рудник“, започнаха да скачат върху патрулките, да крещят: „Шиб.ни кууукииии“ и „тъпи ченгета“, след което избягаха и качиха идиотията в Инстаграм от собствените си профили. Ченгетата бързо достигнаха до тях и моментално ги задържаха.

Давид Асенов е на 19 години, живее в бургаския ж.к.“Възраждане“. Мнозина биха го определили за пълен неудачник – още е с основно образование, а наскоро е изключен и от Вечерното училище в Бургас. Няма компетенции в определена област, с които да се гордее. Давид твърди, че работи в „Клима груп 2“. Днес той изрази съжаление за случилото се и обеща, че нямало да се повтори.

Давид скоро може би няма да може да разхожда псетата си и ще трябва да си намери други занимания зад решетките

Според прокуратурата Давид Асенов не само потрошил два от автомобилите на Четвърто РУП Бургас, но и демонстрирал изключително цинично поведение, което погазва всякакви обществени норми.

Адвокатът му Иво Ханджиев настоя Давид трябва да излезе на свобода, защото има чисто съдебно минало, постоянен адрес, работа, няма опасност да се укрие или да извърши ново престъпление. В пламенна пледоария юристът подчерта, че клиентът му е млад човек, който заслужава втори шанс, но първоинстанционният съд засега смята, че 19-годишният бургазлия трябва да остане зад решетките.

Другият задържан – Александър Георгиев Славов, на 19 години от Бургас, изтъкна, че трябвало да излезе на свобода, защото „имал да учи за матура“. От обвинителния акт става ясно, че той насърчава Давид Асенов да скача върху патрулката и да троши собствеността на Четвърто РУП Бургас. Днес стана ясно, че Александър наскоро е бил арестуван с наркотици, осъден е, но се е разминал само с административно наказание.

И двамата може да обжалват наложените мерки пред Окръжния съд и почти сигурно ще го направят. 

Прокурор Георги Попдобрев

 


В категории: Темида


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА 14/03/2026, Събота 20:40 0
България Всички новини
"Прогресивна България" реже всички партийни номади, залага изцяло на нови лица "Прогресивна България" реже всички партийни номади, залага изцяло на нови лица Всякакво родеене на "Прогресивна България" с ПП-ДБ е токсично, защото те измамиха надеждите на хората и сключи т.нар. сглобка, смята един от най-близките до Румен Радев ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас Припомняме, че листата на ПП-ДБ в Бургаска област ще се води от Мирослав Иванов, втори е Димитър Найденов Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Млади изследователи експериментират с химия, физика, биология и 3D моделиране в интерактивно научно събитие Малко са протестиращите в жълто! Помните ли убийството на малкия Пепи преди четвърт век Малко са протестиращите в жълто! Помните ли убийството на малкия Пепи преди четвърт век И тогава, както и сега, беше започнала мощна медийна кампания в полза на "новите спасители", носители на промяната Черна събота! Двама загинаха, четирима са ранени Черна събота! Двама загинаха, четирима са ранени Пострадалите са транспортирани в болница в критично състояние Фентанилът, открит в София, е достатъчен, за да убие 5 млн. души Фентанилът, открит в София, е достатъчен, за да убие 5 млн. души Двама души бяха арестувани в столичния квартал „Орландовци“ при полицейска операция, при която бяха открити над 55 килограма наркотици Някога в България беше икономически рай, но сега храната поскъпна Някога в България беше икономически рай, но сега храната поскъпна Пътуването през границата не е спряло, но е станало по-целенасочено, главно за гориво и определени дрехи, и по-малко за продуктите от ежедневната кошница, гласи изводът на "The Opinion" Явор Божанков обясни защо Асен Василев не го иска в листите на ПП-ДБ Явор Божанков обясни защо Асен Василев не го иска в листите на ПП-ДБ Божанков заяви, че няма да критикува лидера на ПП Асен Василев, защото е убеден, че няма друга формация, която да представлява демократичната общност Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда На място на протакането и вечното отлагане, се появяват мотивация, увереност и желание за действие ГЕРБ-СДС регистрира листата си за Втори МИР Бургас. Отново ще сме победители, обявиха от формацията ГЕРБ-СДС регистрира листата си за Втори МИР Бургас. Отново ще сме победители, обявиха от формацията В листата има и много млади хора от Gen Z, които имат идеи за България и региона, каза областният лидер Иван Алексиев
„Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение „Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение Жената беше незабавно откарана в неврохирургична клиника в Пилибхит Отварят нов митнически пункт между Турция и България на север от ГКПП "Капъкуле" Отварят нов митнически пункт между Турция и България на север от ГКПП "Капъкуле" От наша страна имаме готовност да отворим още един митнически пункт точно в този район, каза турският министър на търговията Йомер Болат Един от най-влиятелните гласове на Германия в света замлъкна Един от най-влиятелните гласове на Германия в света замлъкна Неговите трудове обхващат широка област на хуманитарните и социалните науки - философия, етика, социална теория и социология, политическа теория, право и правна теория Иран е напълно победен и иска сделка, но не такава, каквато Тръмп би приел, написа американският президент Иран е напълно победен и иска сделка, но не такава, каквато Тръмп би приел, написа американският президент Според Тръмп медиите разпространяват невярна информация и не съобщават за постиженията на американските сили, но Иран е напълно победен Юлиан Вергов избухна срещу измамници, които мамят фенове с името му Юлиан Вергов избухна срещу измамници, които мамят фенове с името му Фалшиви профили с негови снимки влизат в лични разговори, предлагат билети и искат пари за уж спешни проекти Иран е отхвърлил две предложения на Тръмп за примирие Иран е отхвърлил две предложения на Тръмп за примирие Иранският външен министър Абас Арагчи също заяви, че едностранна декларация от Тръмп, че САЩ са спечелили войната, няма да сложи край на конфликта САЩ предлагат награда до 10 милиона долара за информация за иранските лидери САЩ предлагат награда до 10 милиона долара за информация за иранските лидери Вече 2 седмици продължава военната кампания на САЩ и Израел срещу Иран, като в началото на нападението загина аятолах Али Хаменей и други високопоставени служители на властта в Техеран В Куба ври, гражданската война е в ход В Куба ври, гражданската война е в ход В Морон, провинция Сиего де Авила, демонстранти нахлуха в регионалната централа Комунистическата партия Двама тийнейджъри загинаха при брутална катастрофа Двама тийнейджъри загинаха при брутална катастрофа Трети е в тежко състояние Слави в бедните му години, когато продаваше мартеници Слави в бедните му години, когато продаваше мартеници Това са най-бедните години на младежа от Плевен
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори