×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как да си направим вкусен таратор - пълната рецепта


26 Май 2020, Вторник, 18:07 ч.
Автор: Флагман.БГ

Една студена напитка, или супа връща желанието за живот в подобни моменти

В дни, в които термометрите показват близо 40 градуса, всеки търси начин да избяга от жегата. Разбира се най-доброто решение на проблема е да се цопнеш в морето, но за жалост не всеки има възможност да го направи. Една студена напитка, или супа връща желанието за живот в подобни моменти. Испанците си имат гаспачо, а ние си имаме таратор. Противно на разпространеното мнение, тараторът не е уникално българско „изобретение“, а по-скоро балканско, но това не пречи да е любимата студена супа на всеки българин. Таратор в купичка, таратор в чаша, а даже и таратор в бутилка, има ли лято има и таратор! Избягай от жегата – изяж един таратор! ;) А ето я и най-пълната рецепта за класически таратор!

Необходими съставки:

  • краставица

    1 брой

  • кисело мляко

    400 грама

  • копър

    1/2 връзка

  • чесън

    3 скилидки

  • орехи

    20 грама

  • олио

    2 супени лъжици

  • вода

    300 мл

  1. Първата стъпка от рецептата за таратор е подготовката на краставиците. Измивате краставицата и я обелвате. Ако сте успели да се сдобиете с пресни краставици, произведени от някоя баба на село няма нужда да ги белите. Нарязвате я на много малки парченца / кубчета. Много домакини настъргват краставицата, за да спестят време. Така краставицата омеква повече и тараторът става като каша. Но в случай, че сте наистина жадни и не можете  да чакате дълго, можете да ползвате и този метод.
  2. Изсипвате краставицата в голяма купа и прибавяте към нея ситно нарязания копър (може да ползвате и сух копър), смлените орехи и чесъна, който сте счукали, или нарязали на много дребно. За разлика от французите обаче много българи не обичат чесън, затова можете да не добавяте чесъна към таратора, а да го оставите в отделна чинийка, така всички ще са доволни: любителите на чесън ще си добавят в последствие, а противниците няма да се мръщят.
  3. След като сте прибавили чесъна, орехите и копъра поселете, добавете и олиото/зехтина и разбъркайте добре. След това разбийте една кофичка мляко с една кофичка студена вода, добавете към сместа с краставиците и пак разбъркайте. Тараторът е вече готов.

Съвет: Ако ви се стори, че тараторът не е достатъчно студен, може да добавите и няколко кубчета лед.

Рецептата за таратор е изпълнена!


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
6
Коментара
Флагман.БГ Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг 05/06/2026, Петък 19:00 0
6
Коментара по темата
6.
ALT
26.05.2020 21:30:40
1
4
Това лято в резултат на кризата, повечето ще бъдем на селски (жетварски) таратор.
-краставица, орехи, чесън, копър, оцет и студена вода.
5.
Mega
26.05.2020 20:32:36
1
5
Ами запръжката кога?
4.
_nib_
26.05.2020 20:21:32
1
6
И да не забравите да го претопляте....ако изстине.
3.
Аве
26.05.2020 20:13:14
2
5
рецепта за сутлаж да имате
2.
Edin
26.05.2020 19:29:31
1
14
Браво!!! Чакаме рецепта и за пържени яйца!!!
1.
Edin
26.05.2020 19:26:17
1
12
Браво!!Чакаме рецепта и запържени яйца!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Най-лесно дефицит се оправя с високи налози, обясни той Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите 31-годишен мъж издъхна в ИСУЛ, а първата жертва е 27-годишен индиец, пътувал в автобус 119 Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе По оценки на разследващите стойността на пазарни цени на задържаната марихуана надхвърля 4,1 милиона евро  Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Председателят на БСП изрази солидарност на българските социалисти със страдащото население в карибската държава Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Критичното мислене е спасението, казват те С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) Сайтът се развива с темповете, наложени от агресивната и динамична среда - ъпдейти на Google, хакерски атаки, конкуренцията в медийния сегмент, в който се включиха и социалните платформи, разполагащи с огромен финансов и IT ресурс Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Т.нар. „Швейцарска система“ я лиши от медал ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан Напрежението в региона продължава да е критично Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори