Българи и румънци масово резервираха къмпингите в Гърция
Съгласно новите мерки палатките се поставят на разстояние 6 метра, което ще намали възможностите за приемане на повече туристи през този сезон
Собствениците на къмпинги на Халкидики доволно потриват ръце, защото обектите им са резервирани масово от български и румънски туристи за почивка още през юни, съобщи БНР.
С решение на правителството къмпингите отварят от 1 юни. Съгласно новите мерки палатките се поставят на разстояние 6 метра, което ще намали възможностите за приемане на повече туристи през този сезон.
Цените са по-ниски в сравнение със същия период на миналата година.
Както по-рано съобщихме фериботните линии възстановяват маршрутите си при стриктни мерки.
От днес отвориха ресторанти и кафенета в Гърция, но на островите много заведения останаха затворени. Това са предимно малки клубове, които работят до сутринта и не могат да осигурят място за спазване на дистанция.
Собствениците им съобщават, че няма да работят през целия туристически сезон, защото клиентите им са предимно чужденци, млади хора, които не могат да бъдат принудени да спазват дистанция.
На островите Миконос, Санторини и Родос тези заведения са стотици и са част от атракцията за туристите.
От 15 юни, когато стартира туристическият сезон, ще приемат гости и сезонните хотели.
Комбайн преряза ръката на млад работник при тежък инцидент край Исперих
Миш-машът - любимото ястие на Тодор Живков
18-годишен с БМВ излетя на тротоара и се заби в стълб, на косъм от брутална трагедия с майка и дете във Варна
Черешов колапс в Кюстендил: Реколтата гние по дърветата заради ниски цени
Цените на чушките и тиквичките се сринаха, но доматите и плодовете поскъпват
„Бай Ганьо“ на море: Българин паркира джипа си на плажа в Гърция и затъна, вадиха го с багер
Милиарди под матрака: Българите са задържали над 1.5 милиарда лева след въвеждането на еврото
Как Coca-Cola носи над 800 млн. долара на година без нито една продадена акция
Огнен ад край Солун: Евакуираха три предградия и социален дом, пиян старец е арестуван за палежа
Време е за жътва: Отбелязваме Летен Атанасовден със сблъсък на сезоните и древни обичаи за берекет
Историческа визита: Доналд Тръмп каца в Анкара, с Ердоган рестартират преговорите за изтребителите F-35
Невиждан прецедент на 4-ти юли: Отмениха парада във Вашингтон заради убийствен ад от 45 градуса!
