Министърът на туризма с отлична новина: Евтина сянка по морето - безплатно в Приморско, Слънчев бряг 4 лв., Созопол – 3,50 лв.
Цените навсякъде другаде ще достигат до 5 лева
17 от 132-те плажа по родното Черноморие, които са отдадени под наем или концесия, ще са с безплатни чадъри и шезлонги, съобщи току-що министърът на туризма Николина Ангелкова, която проведе поредната среща с концесионери и наематели на плажни ивици в Слънчев бряг.
Министър Николина Ангелкова обясни, че взетите днес и миналата седмица решения, са изключително важни особено, когато става въпрос за насърчаването на вътрешния туризъм. Тази година надеждите за спасението на сезона са свързани с привличането на българските туристи.
„По Закон цените за шезлонг и чадър трябва да бъдат намалени с минимум 50 %. Срокът за предоговаряне изтича в края на деня, но вече имаме пълно съгласие със стопаните на плажове. Като цяло цените са изключително намалени и се надявам това да привлече интереса, както на българския, така и на чуждестранния турист”, каза министър Ангелкова.
Министърът на туризма отчете, че безплатни ще са плажните принадлежности на Каваци-Юг, Каваци-Север, Елените, Елените, ММЦ Приморско, Царево-център, Ахелой, Обзор-Юг и няколко други.
Безплатна ще е и сянката на Бургас-Север.
Цените на всички останали плажове ще варират от 1 до 5 лева. В Златни пясъци за шезлонг и чадър туристите ще плащат по 2 лева. В друг курорт от северното Черноморие – Албена ще бъдат по 1 лев, а в Балчик – 1,50 лева.
На двата големи плажа в Слънчев бряг плажните принадлежности ще са по 4 лева (при 30 лева за комплект от два чадъра и шезлонг до миналото лято). На този в Арапя шезлонгът и чадърът ще са по 2 лева, а в Созопол между 3,50 и 4 лева.
Ангелкова допълни, че концесионерите ще бъдат компенсирани заради намаленията, като договорите им ще бъдат реципрочно намалени на базата на специална методика, която предстои да бъде одобрена от Министерски съвет.
Припомняме, че след проведената във вторник среща на премиера Бойко Борисов с министър председателите на Румъния и Гърция, както и президентът на Сърбия, стартира процедурата по отваряне на българските граници от 1 юни.
Полицията и доброволци на крак - изчезна 2-годишно дете
Арестуваха бившия митнически шеф Стефан Богоев
Демерджиев съобщи за източване на НЗОК: Използвани са печати на лекари, има задържани
Поклон пред шофьора на тази кола
Павел Глоба посочи 3 зодии, които ще се радват на сериозни финансови успехи през юни
Сбогом на мита за безплатния плаж срещу едно кафе: Битката за туристи между България и Гърция
Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България
Откриха паметна плоча на знанието и словото по повод на 120-годишния юбилей на училището в Свети Влас
50-годишният Шумахер се омъжи за 36-годишния си приятел на бляскава церемония в Сен Тропе
Сбогуваме се с Любен Дилов-син в петък
Минута мълчание в парламента в памет на Любен Дилов
АПИ пак почна с ремонтите по АМ Тракия
Йоана от Бургас е звездата на женския футбол в България

Свалям шапка на Шопите. Купиха си по една каравана и цяло лято на море. А министърката да си фантазира каквото ще.
Заминаваме за Гърция.
Дали държи връзка с посолството ни в Малта???
вярно то няма такова.