КЗП: Връщане на парите на туристи – най-рано от есента
Това ще стане само в случай на провалени пътувания
От есента най-рано ще започне връщането на парите на туристите, чиито пътувания са се провалили зарази обявената пандемия от коронавирус. Това предвиждат последните поправки в българското законодателство, напомни Игнат Арсенов от Комисията за защита на потребителите. Той каза, че за предпочитане е да изберем други опции за възстановяване на средствата - да получим ваучер за бъдещо пътуване или за друга дестинация. Арсенов напомни, че въпреки наложените допълнителни здравни ограничения хотелите у нас трябва да отговарят на категоризацията си и Комисията за защита на потребителите ще следи много внимателно за това. Ще бъдат наблюдавани под лупа и промоциите, които се предлагат.
От ведомството съветват хората, които все пак ще изпълнят своята лятна почивка, да имат здравни застраховки или европейска здравна карта, ако пътуват в страни от Европейския съюз, за да бъде гарантирано, че ще получат медицинска помощ ако се наложи.
„ Ако всъщност договорът се изпълнява, има съответния полет, пътуване, хотелът работи, приема туристи, но ние не желаем да пътуваме само защото ни е страх или просто така сме решили, тук туристът трябва да договори с турооператора всъщност какво се случва след това, тъй като отменяйки почивката на практика, той ще загуби част от парите, защото е сключил вече договор и най-вероятно има неустойки и затова е добре да се прочете и договора“, каза Игнат Арсенов по БНТ.
Историческа визита: Доналд Тръмп каца в Анкара, с Ердоган рестартират преговорите за изтребителите F-35
Невиждан прецедент на 4-ти юли: Отмениха парада във Вашингтон заради убийствен ад от 45 градуса!
Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка
Отказва ли се от футбола Лука Модрич
Мачкай, Гришо: Ето кога може да гледате днешната му среща на Уимбълдън - програмата започна шокиращо
Все още без следа от второто издирвано дете в Струма
Тъмната страна на зодия Близнаци: Какво се случва, когато се ядосат
Идва невиждана жега: Температурите скачат до бруталните 43 градуса
Цолов изпревари най-големия си съперник в последната обиколка, за да звучи "Мила Родино" - какво каза след финала
Бургаска воля - талант от града втори на Балканите след драма
Володимир Зеленски поздрави САЩ
Никола Цолов с шедьовър във Формула 2 - води за титлата

Най-добре да се разпуснат и да се направи нова структура, с нови хора и нов устав. Защото от КЗП според мен не си вършат работата както трябва, а по-скоро отбиват номера