Германия отчита нови 289 случая на COVID-19
САЩ остава страната, която е най-силно засегната от вируса
Германия отчита 289 нови случая на COVID-19 на фона на значителен спад в ежедневните положителни тестове. Така общият брой на заразените в Германия вече е 178 570 души, предаде "Спутник". Пандемията продължава да се разпространява в целия свят, достигайки 5 400 000 заразени и 345 000 смъртни случаи в световен мащаб, според университета Джонс Хопкинс.
САЩ остава страната, която е най-силно засегната от вируса, докато Бразилия и Русия са на второ и трето място по брой на заразените. В момента най-високите случаи на смъртност са в САЩ, Великобритания и Италия. Ню Йорк остава най-засегнатият град на планетата, с почти 200 000 заразени и 21 216 смъртни случая, според университета „Джонс Хопкинс”.
Оттогава много страни обявиха облекчаването на предизвиканите от пандемията ограничения и планират да възобновят вътрешните и международните пътувания през следващите седмици.
Най-дългият тунел на планетата се преминава за 20 минути, влаковете фучат с 250 км/ч
ЕС и Мексико подписаха споразумението за свободна търговия
Бедствено положение в Габрово, във Велико Търново евакуираха възрастна жена
PR трик ли е връзката между Джей Ло и Брет Голдстин
Ейса глези Гришо в имение за 4 милиона евро
Насочваме ли се към свят без екрани? Технологиите, променящи начина, по който живеем
Директорът на разузнаването на САЩ хвърли оставка
Унгария забранява вноса на селскостопански продукти от Украйна
Очаква ни облачен ден, следобед ще вали
Дневен хороскоп за 23 май 2026: Ракът да внимава с ревността
