След имотна измама: Възрастна жена се нуждае от помощ след като остана бездомна
72-годишната Маргарита Драганова живее по улиците
Маргарита Драганова, за която преди време ви разказахме, че е останала без дом след измама с продажба на апартамента ѝ, отново е на улицата. Благодарение на помощта на добри хора тя изкара зимата на топло, днес обаче ежедневието и преминава изцяло под открито небе. 72-годишната Маргарита Драганова отново е по улиците. След репортаж на NOVA тя била подслонена от познати и изкарала зимата при тях. Сега обаче отново е на улицата със своето „семейство” – кучетата Сара, Рекс и Малчо. Спи на открито, на различни места. А сутрините й започват така:
„Първото нещо е да пия вода, после си мия очите. После тръгвам с животните, за да видим какъв ще ни е късметът”, казва Маргарита. Късметът тя нарича кенчетата, които събира и връща за да изкарва пари. „Добре, че и хората ми помагат с 1 лев, 2 лева, много рядко 10, а най-рядко 50. Има и такива варианти”, добавя още жената. Тя остава без дом, след като я измамили с продажбата на апартамента ѝ. Така започва „ходенето ѝ по мъката” и пълният обрат в нейната съдба. „Предишният собственик, от когото купих имота в Мировяне, ми го заграби. Водих дела 7 години, спечелих ги, направи ми една постройка. На 18 декември 2017 година дойдоха с фадроми и ми събориха стаичката”, обясни тя. Казва, че няма по-големи проблеми от здравословните и от това човек да е на улицата, вместо да има спокойни старини.
„Че съм немила – недрага на стари години. Това ми е ужасният трън. Не го пожелавам и на най-големия си враг. На стари години, вместо да имаш спокойствие, една стая, един телевизор – ти си с проблеми. Най-спешно имам нужда, ако може от стаичка”, споделя бездомната жена. Вярва в хората и въпреки тежката си съдба е готова да помогне на всеки.
„Да кажа някоя хубава дума, да ги успокоя, да не се впрягат, да гледат по-ведро на живота, защото той е като шахматна дъска - местиш пионките според случая. Не е нужно да си гросмайстор, а да се досещаш на момента за актуалната ситуация”, смята Маргарита. За хората от квартала жената се е превърнала в талисман на доброто. Именно затова те искат да ѝ се помогне, така че отново да има покрив над главата. Алексадра, която се свърза с екипа ни, не може да се примира с факта, че Маргарита е изпаднала толкова много, но сама не може да ѝ помогне.
„Не е нормално в 21-ви век нашите баби и дядовци да се разхождат немили - недраги по улиците. Тук, към когото и да се обърнете, ще ви каже, че тя е страхотен човек”, каза Александра. Все пак Маргарита не губи вярата и надеждата, че спокойните старини, за които мечтае ще ѝ се случат. „До де дишам, се надявам. Щом си жив човек, все ще има изход. Господ действа чрез хората”, надява се тя.
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор
Държавата създава приложение, което ще показва в реално време цените на основните хранителни продукти

САМО СМЪРТНОТО НАКАЗАНИЕ ЩЕ ВКАРА РЕД В ДЪРЖАВАТА.....
И ТЕЗИ КОИТО СА РЕШИЛИ ДА ИЗВЪРШАТ НЯКАКВО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ,ВЕЧЕ ЩЕ СА СЕ НА*****ЛИ , САМО КАТО СИ ПОМИСЛЯТ,КАКВО ГИ ЧАКА,АКО ИЗВЪРШАТ ТАКОВА.....