Главният секретар на МВР: Удавяне е причината за смъртта на журналиста Георги Александров
Започнато е досъдебно производство
От Варненската прокуратура са започнали досъдебно производство за смъртта на журналиста Георги Александров, предава NOVA. Детайли за разследването дадоха главният секретар на МВР Ивайло Иванов и апелативният прокурор Владимир Чавдаров.
"Причината за смъртта е удавяне, сочат резултатите от извършената аутопсия. На лице са височинни травми по вътрешните органи от падане от високо", обясни Чавдаров.
"Нашето професионално мнение е, че няма данни за нещо по-различно от хипотезите, които съобщи апелативния прокурор. Касае се за нещастен случай или самоубийство", обяви Ивайло Иванов.
"Не са открити никакви медицински находки и травми, причинени от насилие. Установено е наличие на 1,27 промила алкохол", добави Чавдаров. Журналистът беше открит мъртъв във водите на Варненското езеро. Александров е намерен близо до мястото, където е скъсаната отходна тръба, която замърсява морето край града.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
