Специалист: Все още е загадка дали антителата създават имунитет
Oт началото на пандемията в отделни страни се одобряват по 7-8 различни теста, но голяма част от тях впоследствие се оказват ненадеждни
Генетичните тестове за COVID-19 са най-надеждни и подходящи, дори за ранна диагностика. Това заяви категорично началникът на клиничната лаборатория и клинична фармакология в Александровска болница акад. Добрин Свинаров в "Събуди се" по NOVA.
Той каза още, че всеки ден от началото на пандемията в отделни страни се одобряват по 7-8 различни теста, но голяма част от тях впоследствие се оказват ненадеждни. Някои от тях пропускали до 40% от случаите, особено от тези в ранен стадий на болестта.
Той обясни, че не е ясно колко време се задържат в организма антителата, които изграждат повечето от срещналите се с вируса. Все още е загадка и дали тези антитела създават имунитет.
„Изследването на безсимптомни също е важно, особено при затихване на епидемичната обстановка”, смята акад. Свинаров.
Няма измъкване: Тол камерите по магистралите погват за изцяло ново нарушение
Започва период на големи изпитания и съдбоносни обрати за 4 зодии
За неразбралите: Отложиха големия ремонт между Обзор и Слънчев бряг заради очакваните тапи
Идва най-мощната магнитна буря от месеци, фронталният сблъсък е на 2 юли
94% от българските ученици ползват изкуствен интелект, повечето се учат сами
Грозни обиди я държат далеч от стадиона: Защо Алисия категорично отказва да стъпва на мач
Уникална полицейска изложба в Бургас: Показват фуражки и униформи от цял свят за празника на МВР (СНИМКИ)
ЕК променя данъчните правила: Ето как бизнесът в Европа ще спести 8 милиарда евро
От днес банките спират безплатната обмяна на левове, въвеждат такси
БАБХ на лов за „фалшиво масло“
4 зодии винаги излизат победители от най-тежките изпитания
Парламентът реши: Без 100% обезщетение, ако майките се върнат по-рано на работа
