Положителна проба за COVID-19 в детска ясла
Има ли напрежение в Кнежа?
В деня на отварянето на детските гладини - първа положителна проба за коронавирус в ясла. Случаят е от Кнежа. Служителка в детското заведение е била тествана, а вчера е установено, че е болна от COVID-19.
Положителната проба за корорнавирус е на служителка от администрация. Тя е счетоводител и е на 4-часов работен ден. Нямалa е досег с останалата част от персонала. Въпреки това се налага яслата да остане затворена.
След като издаде заповед за отваряне на детски ясли и градини в общината, днес, кметът на Кнежа превантивно издаде нова заповед, която отменя връщането на децата в яслата.
„Заразената служителка не е имала досег със здравен или педагогически персонал. За да не се допуска обаче разпространението на заразата и за да може всички нейни колеги и здравният персонал да се изследва – няма да отворим детската ясла. Ще затворим и млечната кухня, която досега не е спирала да работи”, посочи кметът на Кнежа Илийчо Лачовски.
Около 140 семейства ще бъдат засегнати от факта, че на 26-ти май яслата и млечната кухня към нея няма да работят. Напрежение сред хората в Кнежа обаче няма.
„Днес очакваме РЗИ да дойде на място и да даде пълни указания. Най-вероятно ще трябва да се определят контактните лица на служителя, за да бъдат тествани и те. Така ще се разбере дали има по-голяма зараза или е единичен случай”, допълни зам.-кметът на Кнежа Капка Митева.
Родителите на децата, използващи детската ясла, няма да бъдат пренасочвани към други ясли или градини.
БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" подписа меморандум за сътрудничество с висше училище в Малта
Шестте зодии, чиято интуиция ще се събуди през май!
Наслади се на Giro d’Italia с новото меню на La Flor bar & grill – поръчай от всяка точка
Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa
Бащата на Сияна заплаши да блокира входа на АПИ в столицата
Откриха тяло на мъж в хотел
Важно за собствениците на коли в района на ул. „Александровска“: Преместете ги, иначе паяк ще ги вдигне
Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа
Простреляха възрастна жена във Варна
Чернобил пламна! Горят 1100 хектара гора в радиоактивната зона
Ученици поеха управлението на Община Царево за Деня на Европа
Експерт съветва: Пийте вода от чешмата, бутилките носят болести!
