×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Разбита е банда за пране на пари с 600 000 евро, 70 кг. наркотици и боеприпаси
  • Украйна разби престъпна мрежа, изпрала $13 млн. в отбранителния сектор
  • Рекорд: За 9 минути три пъти заснеха 18-годишен от Смолян да фучи с 138км/час
  • Паркингите по морето вдигнаха цените, на Златните искат по 15€ на ден
  • Нови земетресения разлюляха съседна Турция
  • Продължава ремонтът на ул. „Христо Ботев“
  • Снежна буря връхлетя Москва
  • 17% повече вода в язовирите тази пролет
  • По-скъп курорт до 30 на сто
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След скандал в парламента: Ивелина Василева вдигна „жълт картон“ на Вигенин


След скандал в парламента: Ивелина Василева вдигна „жълт картон“ на Вигенин
Надявам се, че наистина ще промените начина, по който водите заседанията. В противен случай мисля, че не може да стоите на това място, обърна се Василева към Вигенин
22 Май 2020, Петък, 20:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

Зам.-председателят на Народното събрание от квотата на БСП получи серия от упреци, че не успява да въведе ред в залата

Бургаският депутат Ивелина Василева влезе в необичайна роля като политическо острие на ГЕРБ. Тя отправи сериозни критики към зам.-председателя на Народното събрание от квотата на БСП Кристиан Вигенин заради начина му на водене на заседанието по време на парламентарния контрол в петък. Повод стана страстен спор между депутатите от БСП Иво Христов и Александър Паунов, от една страна, и министъра на външните работи Екатерина Захариева, от друга, за ролята на Съветския съюз по време на Втората световна война.

Вигенин, който е бивш външен министър, реши да прояви свръхтолерантност към Захариева, като я остави да просрочи твърде много времето за отговор в разрез с Правилника за работа на парламента.

Христов и Паунов пък от своя страна реагираха доста остро срещу министърката. Имаше и подвиквания от място, прозвучаха и нелицеприятни квалификации.

Затова и последваха няколко процедури „по начина на водене“ с упреци към водещия заседанието зам.-председател на парламента Кристиан Вигенин, че не въвежда ред в залата.

Той получи другарска критика дори от съпартиеца си Валери Жаблянов, който в началото на мандата на 44-ото Народно събрание заемаше стола на Вигенин, докато не бе „разжалван“ от мнозинството в спорна процедура заради непремерени изказвания.

Жаблянов окачестви наследника си като „толерантен водещ“, но му обясни, че трябва да бъде стриктен. Можел да даде няколко секунди за завършване на отговора, но не е и двойно повече време. Така Вигенин щял да спести и някои неудобни моменти на Екатерина Захариева.

Христо Гаджев от ГЕРБ също взе думата, за да отправи забележки „по начина на водене“. Според него Кристиан Вигенин е допуснал обиди и не успял да озапти страстите в своята парламентарна група. Гаджев препоръча в такива ситуации Вигенин да вика председателя или друг зам.-председател да води заседанията.

Забележка по „начина на водене“ обаче отправи и бургаският депутат Ивелина Василева.

„Ценя умерения тон и начина, по който Вие комуникирате. Колегите го квалифицираха като толерантен, но не смятам, че в днешното заседание по време на парламентарния контрол Вие спазихте Правилника на Народното събрание, което сте длъжен да правите като председателстващ заседанието“, обърна се Василева към Вигенин, но не спря дотук: „Нарушихте грубо няколко пъти процедурите. Допуснахте в залата освен шум, смях, реплики, закачки, да се отправят и груби обиди както към институцията, чиито представители сме (защото за мен, предполагам и за Вас, уважаеми г-н председател, е обидно Народното събрание да бъде наречено „заведение“), също така и обиди към представители на правителството. Допуснахте несъблюдаване на изрично записано в Правилника на Народното събрание време за реплика на народните представители. Допуснахте също така, и в момента допускате, възможност за диалогизиране с говорещия от трибуната.“

Ивелина Василева в заключение се обърна към Вигенин: „Не мисля, че това е начинът, по който трябва да се водят заседанията и се надявам, че не само ще приемате критиките, както споменахте, а наистина ще промените начина, по който водите заседанията. В противен случай мисля, че не може да стоите на това място.“

Кристиан Вигенин се защити така: „Кой води заседанието - решава председателят в координация със заместник-председателите. Мисля, че е отговорност на всеки един народен представител да спазва добрия тон и по отношение специално на времето мисля, че по същия начин щяхте да се възпротивите, ако бях прекъснал изказването на вицепремиера Захариева. Така че мисля, че е преценка на водещия да бъде по-толерантен по отношение на времето, за да може да се избегнат допълнителни напрежения и друг тип оценки.“

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Президентът Йотова скърби за Михаил Заимов Президентът Йотова скърби за Михаил Заимов 27/04/2026, Понеделник 18:20 0
Мария АРНАУДОВА 17% повече вода в язовирите тази пролет 17% повече вода в язовирите тази пролет 27/04/2026, Понеделник 16:40 0
9
Коментара по темата
9.
baihui
23.05.2020 15:36:16
1
2
На всяка манджа- мерудия!
8.
Хммм
23.05.2020 09:19:17
3
9
Ивелина да си гледа околната среда.Нищо не направи за Бургас, сега ще оправя България.По какви заслуги ги издигат тези " специалисти"? Застроиха без правила цялото Черноморие, сега те да почиват под строй и да дават личен пример.
7.
мнение
23.05.2020 08:34:13
2
11
В парламента присъстват различни парламентарни групи, с различни програми. Ниският рейтинг на парламента се дължи на действията на самото народно представителство, както и на обстоятелството, че там са събрани некомпетенти хора. Пример Ивелина Василева, завършила английска фиология, председател на парламентарната група по околна среда. Абсурд.
6.
*********
23.05.2020 00:15:34
1
11
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
5.
*********
22.05.2020 23:16:02
2
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
нАГЛОСТТА
22.05.2020 20:42:51
4
31
на тия няма граници. Мизерни хорица/женици с огромни лай няни усти оплюват всичко около тях
3.
Пеевски и Домусчиев
22.05.2020 20:35:26
5
26
Ние забележки по начина на водене на държавата нямаме. Много сме доволни от ГЕРП
2.
*********
22.05.2020 20:11:50
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
Кьосев
22.05.2020 20:05:18
19
5
Вагинин!)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Флагман.бг разкри строителния фараон Пилипенко, той взе пари за 160 апартамента на зелено в Бургас и ги заряза на Акт 14 Флагман.бг разкри строителния фараон Пилипенко, той взе пари за 160 апартамента на зелено в Бургас и ги заряза на Акт 14 Продължават преговорите между едноличната му фирма "Дисконт 29" и възложителя на незавършения жилищен комплекс "Ариа 2" в новия бургаски кв. Хоризонт, но засега без резултат Успех за каратистите от КК „Сансай” на международния турнир в Истанбул Успех за каратистите от КК „Сансай” на международния турнир в Истанбул Те завоюваха 4 златни медала, 7 сребърни медала и 6 бронзови медала, доказвайки, че Бургас е едно от водещите места за карате в България Гълъб Донев става председател на парламента Гълъб Донев става председател на парламента Той трябваше да стане министър на труда и социалната политика, но Румен Радев очевидно е имал други планове за един от най-доверените си  17% повече вода в язовирите тази пролет 17% повече вода в язовирите тази пролет Преливат някои язовири, а други са близо до 100% запълване - мерки за осигуряване на свободни обеми чрез изпускане на водни маси 3 години след катастрофата и бруталното убийство в Прилеп все още няма "легнал полицай" на пътя 3 години след катастрофата и бруталното убийство в Прилеп все още няма "легнал полицай" на пътя Близките на прегазеното от шофьора дете го пребиха до смърт, а той може би изобщо не е бил виновен за инцидента, карал е с 20 км/ч. Разбита е банда за пране на пари с 600 000 евро, 70 кг. наркотици и боеприпаси Разбита е банда за пране на пари с 600 000 евро, 70 кг. наркотици и боеприпаси Престъпна група е арестуване, след разследвана от ГДБОП и ДАНС По-високи цени на пластмасовите продукти заради кризата в Ормузкия пролив По-високи цени на пластмасовите продукти заради кризата в Ормузкия пролив Конфликтът доведе до покачване на цената на петрола, което директно повлиява цените на пластмасата Ученици в с.Оризаре проведоха спортен празник, посветен на здравословното хранене Ученици в с.Оризаре проведоха спортен празник, посветен на здравословното хранене Второкласниците ОУ „Георги Стойков Раковски“ се включиха в щафетни игри и кулинарни предизвикателства, подкрепени от екип на ПГТ „Иван Вазов“, Слънчев бряг Жельо Вардунски, проф. дин Овчаров и директорът на РИМ-Бургас Милен Николов откриват експозицията „Червената крепост“  Жельо Вардунски, проф. дин Овчаров и директорът на РИМ-Бургас Милен Николов откриват експозицията „Червената крепост“  Официалното откриване ще е от 16:00 часа на 6 май празника на Камено и село Русокастро  Сигнал до Флагман: Заведение в Бургас начислява такса „сервиз“ без предупреждение. Това нормално ли е? Сигнал до Флагман: Заведение в Бургас начислява такса „сервиз“ без предупреждение. Това нормално ли е? Това е обичайна практика в много заведения по света, особено в Европа
Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада" Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада" Разбира се, двете звезди по-късно успяват да изградят приятелство по време на снимките на първия филм и създадоха един от най-иконичните киноленти на всички времена След силен вятър един човек загина, а трима са ранени  След силен вятър един човек загина, а трима са ранени  Бурният вятър в Румъния доведе до инциденти, щети в 72 населени места и прекъсвания в електрическото захранване Лавров за Зеленски: Мопс срещу слон! Лавров за Зеленски: Мопс срещу слон! В тази класическа история малко куче лае силно по по-голямо животно, за да привлече вниманието му Иран иска отлагане на преговорите за ядрената програма, ако САЩ са съгласни - отварят Ормузкия проток Иран иска отлагане на преговорите за ядрената програма, ако САЩ са съгласни - отварят Ормузкия проток Предложението е било отправено чрез посредниците от Пакистан САЩ удари лодка заподозряна за наркотрафик в Тихия океан, трима души загинаха САЩ удари лодка заподозряна за наркотрафик в Тихия океан, трима души загинаха Южното командване твърди, че съдът е бил свързан с нелегална търговия, но доказателства не са представени публично Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Съпругата и детето му останаха на хиляди километри – шенгенските визи не дойдоха навреме Стрелба във Вашингтон: Доналд Тръмп и Мелания бяха евакуирани Стрелба във Вашингтон: Доналд Тръмп и Мелания бяха евакуирани Заподозреният, когото Тръмп описа като „болен човек“, е арестуван Тръмп отмени мирните преговори с Иран Тръмп отмени мирните преговори с Иран В пакистанската столица днес трябваше да пристигнат емисарите Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, за да разговарят представители на Иран Почина общински съветник от БСП Почина общински съветник от БСП Поклонението ще се състои на 25.04.2026 г. от 14:00 часа в обредния дом в гробищен парк "Чаира" Политолог: Най-фаталното е когато имаш толкова много власт, да преядеш с нея Политолог: Най-фаталното е когато имаш толкова много власт, да преядеш с нея "Покачването на цените и реформите в съдебната власт са първите две предизвикателства, с които ще се срещне управлението. Бюджетът е нещо повече от просто справяне с цените", каза доц. Буруджиева
Вежди Рашидов за ГЕРБ Вежди Рашидов за ГЕРБ Нова звезда, някаква девойка, командва и кадрува в ГЕРБ Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят:
- Много мъже ми пишат. Ставам все по-популярна.
- Ооо, това не е нищо! На мен ми пишат и жените им.
Виц на деня Виц на деня - От колко време си женен?
- Ами от 45 години.
- Еха, а кога беше най-щастливия момент в живота ти?
- Преди 46 години.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Баба проповядваше милост и любов към ближния си и винаги се караше с всички.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори