×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 30 месеца затвор за лекаря, продавал кетамин на актьора Матю Пери
  • Прокуратурата е осъдена да плати близо 50 000 лв. на бивш шеф на разузнаването
  • Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев заплаши ЕС с репарации в натура
  • ИТН иска парламентът да изслуша Васил Терзиев за протестите в София
  • Папа Франциск оставил средства в завещанието си за линейки за Украйна
  • Полицията проверява кой хвърли димки по време на протеста в Сливен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ: Невярна е интерпретацията, че мониторинговият доклад на ЕК остава


ГЕРБ: Невярна е интерпретацията, че мониторинговият доклад на ЕК остава
Дариткова направи изявление без отговори на въпроси. Не стана ясно дали според ГЕРБ евромониторингът върху България остава, но без вече да има доклади.
21 Май 2020, Четвъртък, 13:34 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

БСП разпространявала фалшиви новини

ГЕРБ смятат, че повече евродоклади за корупцията в България по Механизма за сътрудничество и проверка няма да има. Председателят на парламентарната група на ГЕРБ Даниела Дариткова направи изявление пред журналисти в Народното събрание. Повод бе критичната декларация от „БСП за България“, изнесена от депутата Крум Зарков.

От опозицията разкритикуваха властта след информациите, че специалният евромониторинг върху страната ни продължава да действа въпреки заявките, че той ще отпадне.

Дариткова обяви: „Тук съм за кратко изявление по повод днешната декларация на колегите от БСП. За съжаление за пореден път сме принудени да опровергаваме фалшиви новини, които в случая се разпространяват от партия с близо 1 милион гласоподаватели и над 100-годишна история. БСП твърди, че правосъдният министър трябва да подаде оставка, защото мониторинговият доклад на Европейската комисия (ЕК) не е отпаднал. Истината е, че в края на миналата година ЕК прие последния си доклад за стъпките, предприети от България в изпълнение на поетите ангажименти в областта на съдебната реформа, борбата срещу корупцията и организираната престъпност. Констатациите в 18-я доклад по Механизма за сътрудничество и оценка сочат, че България е изпълнила всички изисквания на ЕК и затова тя препоръчва това да е последният доклад. Това бе потвърдено и от доскорошния председател на ЕК Жан-Клод Юнкер.“

Какви са фактите, самопопита се Дариткова и отговори: „Невярна е интерпретацията, че мониторинговият доклад на ЕК остава. Механизмът за върховенство на закона и механизмът за сътрудничество и оценка са две различни неща. Механизмът за върховенство на закона все още не е създаден. Той ще следи борбата с корупцията, свободата на медиите и съдебните системи във всички държави членки.“

Председателката на групата на ГЕРБ добави: „Относно репликата, че Юнкер си замина, а Кирилов остава, само ще кажем, че Данаил Кирилов е министърът, при който България получи последния доклад по Механизма за сътрудничество и оценка. Имаме и признание за изпълнението на всички препоръки. Няма промяна в позицията на Европейската комисия относно изпълнението на нашите ангажименти. Всичко това го има написано черно на бяло. Затова и с оглед на наближаващия 24 май ще Ви призовем г-н Зарков, четете! Благодаря!“

Даниела Дариткова отказа да отговаря на журналистически питания.

Виси въпросът дали според ГЕРБ няма да има повече доклади, при положение че евромониторингът върху България явно остава. 

 


В категории: Темида , Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим 04/12/2025, Четвъртък 19:20 1
5
Коментара по темата
5.
Гарантирано от ГЕРБ
21.05.2020 15:27:18
2
9
Външният ни министър не просто лъже, а яко лъже, като борисоф.
Европейската комисия заявява, че мониторингът над България не е паднал, а външният министър на България заявява, че е паднал.
EC-"Тези въпроси са предмет на мониторинг по механизма за сътрудничество и проверка. В рамките на този механизъм Комисията продължава да наблюдава съдебната реформа и борбата с корупцията в България.
Въведеният преди 13 години мониторинг продължава да действа, защото явно България не е изпълнила уловията за реформа на съдебната система и ефективност при борбата с корупцията. С тези изречения Брюксел потвърждава, че въведеният преди 13 години мониторинг продължава да действа.
4.
СИНЯ ЗОНА
21.05.2020 14:42:34
0
7
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ЗОНАТА - НОВАТА, ОКОЛО КРАСНОДАР. ДНЕС 15 МИНУТИ ТЪРСИХ КОЛОНКА ЗА СТИКЕР..................................КАТА !
3.
По-скоро опровержението ми звучи като ФН
21.05.2020 14:26:08
4
18
Споко Дариткова, следят ви под лупа от ЕС. ясно им за какви игри става дума. рано или късно ще има още доклади. Те не пишат празни приказки. Вие вземете мерки, че ще ви се смеят от целия ЕС

*ФН - фалшива новина
2.
До1
21.05.2020 14:09:45
5
19
Да и Евронюз лъже,нали?Нещо за Аец Белене,КТБ,НАП,Търговския регистър,сега ново 20 с държавните бензиностанции.Разсипаха Петрол с 2млрд.лв активи,подариха ги,сега 300млн.лв ше инвестират.Дайте за дадете е максимата на управляващите
1.
00
21.05.2020 14:01:53
23
6
че то БСП ако не лъже, няма да е БСП
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
СДВР опроверга майката на задържан по време на протеста - не е бит СДВР опроверга майката на задържан по време на протеста - не е бит Две коренно различни позиции за състоянието на младежа България затвърждава позиции на изгодна и търсена туристическа дестинация в Европа България затвърждава позиции на изгодна и търсена туристическа дестинация в Европа Природните предимства, облекчаване на визовия режим и доброто съотношение между цена и качество носят ръст в интереса към страната ни през 2025 г. Нов скейт парк, паркур зона и спортни игрища преобразяват „Меден рудник“ Нов скейт парк, паркур зона и спортни игрища преобразяват „Меден рудник“ Община Бургас реализира мащабен проект по настояване на млади спортни ентусиасти от квартала Похвално: Левскари дариха пари за лечението на Любо Пенев Похвално: Левскари дариха пари за лечението на Любо Пенев Феновете показаха, че преди всичко трябва да сме човечни Бюджет 2026 възможен само със замразени заплати и орязани инвестиции Бюджет 2026 възможен само със замразени заплати и орязани инвестиции Бившият вицепремиер предупреди за опасността от загуба на 1 милиард лева от ЕС и призова за реформи и политическа отговорност Възраждане свика протест, за да преброи феновете си Възраждане свика протест, за да преброи феновете си Около стотина души в момента в Бургас искат оставка на правителството и връщане на лева Защо трябва да имате краставица в колата си през зимата Защо трябва да имате краставица в колата си през зимата Тя съдържа естествени масла и предпазва прозорците от замръзване, сочи великобтирански експерт Кой и защо изтипоса контейнерите за боклук до най-модерната библиотека у нас Кой и защо изтипоса контейнерите за боклук до най-модерната библиотека у нас Живущите в района молят казаните да бъдат преместени, не им било мястото там Ямболски джигит и немски гастрольор паркираха безплатно на ул. "Лермонтов" в Бургас, но кой изтръгна ограничителните колчета Ямболски джигит и немски гастрольор паркираха безплатно на ул. "Лермонтов" в Бургас, но кой изтръгна ограничителните колчета Пореден случай на безнаказана наглост в центъра на града  Националният форум „Учители вдъхновители“ събра образователни експерти от цялата страна в Бургас Националният форум „Учители вдъхновители“ събра образователни експерти от цялата страна в Бургас Винаги сме подкрепяли инициативи, които поставят учителя в центъра на промяната, този форум е още една стъпка към по-силна и устойчива общност от педагогически специалисти, каза ректорът на Бургаския държавен университет проф. д-р Сотир Сотиров
Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим Атаката на военното летище "Кача" е осъществена от специалното звено "Примари" на ГУР Организират специална вечеря за Путин в Индия, президентът на Русия отговори с красноречив жест Организират специална вечеря за Путин в Индия, президентът на Русия отговори с красноречив жест Лидерът на Кремъл наруши официална традиция, за да покаже топло отношение към домакина Транспортираха много болна жена директно в моргата, впоследствие тя почина Транспортираха много болна жена директно в моргата, впоследствие тя почина Голям скандал на Острова Минус 17° отчетоха термометрите в Североизточна Турция Минус 17° отчетоха термометрите в Североизточна Турция Студеното време доведе и до заледяване на пътищата, което причини периодични прекъсвания на движението Бивш собственик на ЦСКА вдигнал най-голямата гей сватба Бивш собственик на ЦСКА вдигнал най-голямата гей сватба Прамод вдига пищна сватба на сина си Дивиеш с Джейк Прайър с любовника му, която беше наречена „Първата голяма индийска гей сватба“ Бъдещето на Израел в Евровизия под въпрос - решават днес Бъдещето на Израел в Евровизия под въпрос - решават днес Словения, Ирландия, Испания и Нидерландия заплашват с бойкот заради конфликта в Газа Любо Пенев е свалил над 30 кг за месец, състоянието му се влошава Любо Пенев е свалил над 30 кг за месец, състоянието му се влошава Тревожните новини съобщи един от най-близките му Втори ден блокада на "Кулата": Над 8 км опашка от тирове заради фермерските протести в Гърция Втори ден блокада на "Кулата": Над 8 км опашка от тирове заради фермерските протести в Гърция Земеделските протести в Северна Гърция парализират движението на камиони, причинявайки сериозни загуби за бизнеса и стотици блокирани шофьори на "Кулата" Трима младежи загинаха при мистериозен инцидент във Франция: кола падна в частен басейн Трима младежи загинаха при мистериозен инцидент във Франция: кола падна в частен басейн В колата са намерени и флакони с азотен оксид – вещество, известно като „райски газ“ Путин: Европа саботира мира в Украйна Путин: Европа саботира мира в Украйна Руският лидер вижда САЩ като ключ към дипломатическо решение, докато упреква Киев и Брюксел в умишлено удължаване на конфликта  
Депутатът от "Величие" Христо Расташки към вътрешния министър Даниел Митов Депутатът от "Величие" Христо Расташки към вътрешния министър Даниел Митов Протестираха срещу вас и така се уплашихте, че ви се накъдриха косите Виц на деня Виц на деня По времето на комунизма двама си говорят:
- Как мислиш, има ли живот зад граница?
- Не знам, оттам още никой не се е върнал да разкаже.
Виц на деня Виц на деня На интервю за работа:
- Защо напуснахте предишната си работа?
- Фирмата се премести в нов офис, но не ми казаха къде се намира...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Навремето влизах в бара с думите "За мен както обикновено", а сега - в аптеката.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори