Монтират в Бургас 50 зарядни станции за електрически превозни средства
Ето къде са избраните места в Бургас, на някои от които ще има по няколко зарядни устройства
Община Бургас и "ЕЛДРАЙВ ЧАРДЖИНГ" ЕАД сключиха договор за изграждане на мрежа от 50 зарядни станции за електрически превозни средства на територията на града. Това ще се случи като част от проекта "Изграждане на публична зарядна инфраструктура в градска среда - Южна България". Той спечели финансиране от Фонд за устойчиви градове. Партньори на изпълнителя "ЕЛДРАЙВ ЧАРДЖИНГ" са още няколко общини - София, Пловдив, Стара Загора, Перник, Благоевград и Кюстендил. С отпуснатото финансиране в страната ще бъдат изградени общо 600 зарядни станции.
Със сключването на договора Община Бургас пое ангажимент да предостави части от имоти публична общинска собственост за разполагане на съоръженията. "ЕЛДРАЙВ ЧАРДЖИНГ" ще извърши за своя сметка проектирането, доставката, монтажа и поддръжката на зарядните станции. Когато бъдат готови, те ще станат видими както през мобилно приложение "Eldrive", така и през платформата Смарт Бургас. Услугата по използването на зарядните станции ще е платена, като ще бъде осигурена възможност и за безкасови плащания.
Общината охотно подкрепи този проект. Той е в синхрон с целенасочената й политика за развитието на Бургас като интелигентен град, за прогресивно внедряване на иновативни технологии с цел подобряване качеството на живот и опазване на околната среда.
При доказана ефективност на изградената пилотна система, Общината е съгласна тя да бъде надградена с още до 50 зарядни станции.
* Ето избраните места в Бургас, на някои от които ще има по няколко зарядни устройства:
Арена Бургас
Автогара Бургас - Терминал ЮГ
БСУ - Паркинг
Ул. "Георги Калоянчев"
Спортна зала "Младост"
Община Бургас
Бул. "Тракия"
Ул. "Цар Калоян"
Ул. "Фердинандова"
Паркинг "Гурко"
Културен дом на нефтохимика
Ул. "Средна гора"
БЧК
Спортна зала "Бойчо Брънзов"
Летище "Сарафово"
ОУ "Любен Каравелов"
Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция
Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа
Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“
Майката на Ангел Рангелов след побоя над непалци: Живея в кошмар, тази компания е като секта
Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим
Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора
Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско
Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове
100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал
Царево посреща Пристан на спасение с Маргарита Хранова, Кварто квартет и православни песнопения
Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив
Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи"

Тук ми мирише на падащи кметски глави.
Определено.