Коронавирусът циркулирал в Милано още през февруари
За целите на изследването са проучени кръвни проби от 8000 донори в Многопрофилната болница, взети от 8 февруари до 24 април
Изследване на милански специалисти показва, че коронавирусът е циркулирал в града през февруари преди първия случай на предаване на заразата на територията на Италия, регистриран на 21 февруари, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Специалисти от миланската Многопрофилна болница са изследвали кръвни проби на донори и са установили, че 4,6 процента от тях са имали антитела срещу вируса още в началото на епидемията.
Учените са установили, че само 1 на 20 асимптоматични носители на заразата са развили имунитет, което определено показва, че има още дълъг път до постигането на така наречения стаден имунитет.
Изследването е показало, че в началото на април процентът от изследваните проби с налични с антитела е нараснал на 7 процента, когато Италия беше под всеобща карантина.
За целите на изследването са проучени кръвни проби от 8000 донори в Многопрофилната болница, взети от 8 февруари до 24 април. В тази болница има център за кръвопреливане с годишно 40 000 донори.
Изследователите казват, че всички донори, които са дали положителен резултат на тестовете за зараза с коронавируса, са имали и промяна в липидния профил и клетъчния брой, което може да е от полза при идентифицирането на асимптоматичните носители на вируса.
В изследването са участвали изследователи от Многопрофилната болница, Миланския университет и болницата Сако в Милано, както и от Европейския онкологичен институт.
Манчестър Сити има нов мениджър
Рут Колева със силен коментар за Дара
Как танцува всяка зодия на парти
19/05/2026, Вторник 21:00
0
Бленджини разполага с лукс, какъвто няма никой в България
Съкрушителен удар в Джирото
Крисия с коментар след триумфа на Дара на "Евровизия"
Домашна пица за начинаещи - лесна стъпка по стъпка рецепта
Зловеща находка на брега на Струма - изплува женски труп
Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос"
Дара с изненадващ ход след "Евровизия"
Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия
Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога
