×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зоната за обществения достъп до морето на Бургас стана платена – за коли


Зоната за обществения достъп до морето на Бургас стана платена – за коли
Наш читател сигнализира, че на 18 май е платил 2 лв. за два часа, тъй като прекарал с автомобила си в Зоната повече от един час
20 Май 2020, Сряда, 18:54 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, снимки: Емел МАХМУД

Зад бариерите на входа прибират по 1 лв. за час престой, можете и да паркирате – срещу заплащане по тарифа

Ако отивате на Морска гара или в едно от заведенията, намиращи се в Зоната за обществен достъп на пристанището в Бургас, вече трябва да си приготвите пари и за престоя на автомобила ви. Безплатно остава само посещението в района, ако сте пешеходец. 

Наш читател сигнализира, че на 18 май вечерта е завел на разходка приятели, след което с учудване – при излизането на бариерата се оказало дежурен пазач.

Той посочил прясно поставените табели от името на държавното предприятие „Пристанищна инфраструктура“. На нея действително е отбелязано колко пари трябва да носите за паркиране или престой на МПС. Ако влизате с автомобила си само за един час, имате все пак бонус – няма да плащате. За всеки следващ час тарифата е по един лев, за едно денонощие – 10 лв. Ако искате да платите за седмичен престой на МПС – 50 лв., а за 30 дни – 100 лв. Така на практика тази територия ще се окаже оттук нататък платена за простосмъртните, които пристигат с автомобили.

Ако си оставите автомобила отвън – ще трябва да платите за синя зона. В крайна сметка се оказва, че тези, които са пристигнали до района жп гарата с автобус или влак и имат здрави крака, ще се възползват най-пълноценно от свободния достъп. 
 






46
Коментара
Флагман.БГ Кои са най-трудните за разбиране зодии Кои са най-трудните за разбиране зодии 24/06/2026, Сряда 21:30 0
Флагман.БГ Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн 24/06/2026, Сряда 17:20 1
46
Коментара по темата
46.
Аве
22.05.2020 19:45:47
0
0
щоо ги оставате да се шматкат безплатно по пристанището тия ,бе .я такса КИБИЦИ турете .и някой ,, НАШ. ;, за касиер там да турите ,ей
45.
до 41
22.05.2020 13:01:39
1
3
А защо си мислите, че където и да отидете с колата си не трябва да плащате след като я оставяте на някой "чужд" паркинг? Целта на синята зона не е и никога няма да бъде това да си намирате по-лесно място до входа на блока/кооперацията!!!
44.
До #40: "мее..."
22.05.2020 12:04:13
1
0
Шишмане, я ела в Руднико на гости, обмяна на опит , да те научим "кой си". До час "свободен преход" Шишмане Велик, ти махат бъбреците и те вкарат във ваната с лед. Щото си ВИП, иначе те излузват на пода зад някой блок. Може и с трупната линейка да си те приберат на Бакърена фабрика, ако жена ти се е представила добре при Бай Членестоного.
43.
Kosta
21.05.2020 18:12:56
1
6
Нали щеше да е безплатно.Какво стана кмете...Да ти припомня ли думите преди година.И ти ставаш като Борисов.
42.
реалист
21.05.2020 15:50:48
1
6
Когато 100000 места за паркиране се разчертаят, те стават 200000! или 300000! Така има места за всички... платени, разбира се; ако не се плащат, си остават 100000 и са недостатъчни. Толкова е просто!
41.
Разум
21.05.2020 14:07:17
0
8
По повод дебатът в коментарите - синята зона беше безплатна до 6 май. Който не е пробвал по време на извънредната ситуация да паркира в центъра (защото трябва да отиде на работа) той не знае колко беше трудно. Рекордът ми е 50 минути въртене по уличките докато намеря свободно място. В голям град с повече автомобили отколкото е предвидено за този град, платеното паркиране е не просто нещо нормално - то е нещо задължително. При работеща синя зона намирам място за две минути. Нямам против да си платя за удобството да си спестя 48 минути от деня, прекарани в псуване и нерви.
40.
me
21.05.2020 13:46:04
4
4
33, когато ти си тичал по бургаските медноруднишки полета, аз съм се разхождал по Шишман в центъра на София. Тъй че у лево. И си баш обикновен трол на заплата, я към общината, я към пристанището.
39.
33 към 37
21.05.2020 13:27:59
1
4
Ами явно изобщо не си ме разбрал щом коментара ти е толкова неуместен, тъй като изобщо НЕ СРАВНЯВАМ двата града, а правя съпоставка при отношението и манталитета за плащане на платени съоръжения. Беше ми пределно ясно, че точно ТИ и ГАНЬОВЦИ като теб именно за това ще се хванете. Въпросът тук е по-скоро принципен, отколкото конкретен. Добре, вземи което и да е друго място в Европа като не искаш Виена и си помисли, че като идеш на почивка там ще си плащаш кротко, без да мрънкаш. А защо мрънкаш тук ми е по-интересно? Та..размърдай го тоя мозък малко, не е лоша гимнастика, защото с тоя селски манталитет до Варна няма да стигнеш, не до Виена ;)))
38.
Вени
21.05.2020 13:12:49
2
5
Паркинга в Зоната за обществен достъп е платен от миналата година! Не знам защо трябва да раздухвате сензации! Просто миналата година безплатни бяха първите 2 часа, а сега е безплатен 1 час! То, голяма новина! Ще обеднеете! Иначе за кутии с цигари вдеки ден пари имаме! Ама, за паркинг-не! Тооо, Андрешко не е умрял! Като не искате паркинг, слагате гуменките и пеша!
37.
до 33
21.05.2020 13:00:42
3
9
Tи имаш наглостта да сравняваш ВИЕНА /града на пъпа на Европа/,град под чийто павирани улици лежат в подземни трезори тонове ЗЛАТО ,града обявен за най-добрия град в СВЕТА за живеене с най-добри условия град със СРЕДЕН доход от 3500 Е на месец с набутания в ъгъла на ЕС БУРГАС
36.
Ментастрой
21.05.2020 12:54:17
2
4
Ako oтивате да посрешнете близки слизащи от круизен кораб ,от ферибота от Грузия,совалката от Марс и подводницата от Марианската падина
МОРСКА ГАРА -БУТАФОРИЯ ГЕРБ
35.
реалиста
21.05.2020 12:27:59
0
8
Братя Домусчиеви пак ще направят голямо дарение, но първо трябва да съберат пари.
34.
До 32
21.05.2020 10:56:34
5
6
при лошия бай Тошо в града имаше 1/4 от колите, които сега се карат в града, защото се чакаше по 20 години за нова лада. Съгласен съм с 33, че 99% от дежурните оплаквачки тук иначе се чудят как да скатаят от данъци, осигуровки и такси (т.е. от задълженията си), обаче за правата си реват по форумите.
33.
28 към 31
21.05.2020 10:43:06
10
6
Ами ще те разочаровам - не съм трол. Обикновен гражданин съм и ми писна на шапката от такива като теб селски гъзарчета дето много знаят. Като не ти харесва, бЕгай на някое село! Там платени паркинги, сини зони и правила няма. След като си в нормален европейски град, ще мълчиш! Що не идеш във Виена, например и не протестираш срещу платени обществени паркинги? Ей за това, shut the f* up :)
32.
При
21.05.2020 10:20:21
4
8
лошия бай Тошо беше без пари, сега при добрия Бибитко ще плащате.
31.
me
21.05.2020 10:14:45
2
2
28, ей трол, бегай вземай надника!
30.
от кухнята
21.05.2020 10:02:31
3
13
Скоро и пешеходците ще плащат вход че чичо митко свърши кинтите
29.
Бургас
21.05.2020 08:57:05
3
17
А бе те му разказаха играта на централно пристанище и унищожиха бизнес за десетки милиони, за да си построят хората хотел и заведения там, вие за един лев паркинг на час правите проблем.
28.
Селски гъзари, ама на чужд гръб
21.05.2020 08:54:09
6
20
Значи пари за ядене и пиене до никое време имате, но 2 лв/5лв за паркинг - нямате?? И аз съм шофьор, но съм ЗА да е платена зоната за паркиране. И за синя зона си плащам където живея и съм абсолютно ок, а моите съседи вече не си паркират 5те коли (да, точно 5 автомобила на едно семейство) на улицата пред нас, а аз да се чудя къде да се дяна. Точно най-големите гъзари, с най-лъскавите коли и най-голямото самочувствие са първи на опашката с мрънкането. Който си има брада, да си намери и гребен!
27.
Зб
21.05.2020 08:37:08
5
9
Разбира се, че ще се плаща. Даже безплатния престой трябва да бъде намален! Зоната за обществен достъп не е паркинг за работещите в района. Аааа и трябва да се плаща денонощно!
26.
реалист
21.05.2020 08:29:02
0
6
По-ведро, европейци!
25.
Me
21.05.2020 08:21:58
7
6
Има тука платен трол да се пени, че всички били селяни, че не щат да плащат. Ходи си вземи копейките!
24.
Бай Иван
21.05.2020 07:53:27
0
7
Тая статия е типична за флагманите...ние ще ви наредим яко, пък другия път като правим банкет на гарата се сещайте какви цени ще ни сложите... жалкари
23.
*********
21.05.2020 07:24:30
4
14
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
22.
batebogo
21.05.2020 06:55:45
1
9
Реклама на паркинга, но като всичко друго тук ще има приходи само лятото.
21.
монополu
21.05.2020 03:20:20
1
12
има си хас при тея тикви да има нещо безплатно-яко рекет баце..и кражба разбира се
20.
До 18
20.05.2020 23:56:01
2
4
Ти живял ли си под наем.... Щом си взел помещение, вземаш и активите, които са към помещението. В центъра за синята зона, наемателя на имот, да не би да ходи на майната си да паркира, отива и се ползва синята зона, заради това, че имота е в тази зона и тъпаните, дето ревяха за тая зона сами се прецакаха.... дано се сещаш защо. Аман от селяни откЪди пода дето повтарят като папагали, чули не дочули без да мислят. мДААА верния електорат на ГРОБ от Карабайр.
19.
Каталясали баровци
20.05.2020 23:47:12
3
21
Тук всички са много ларш! "Трябва да се плаща селяни" и в следващия момент всички тия отворковци под мен като си за карат колите в сервиз примерно и се почва пазарене за цената на труда, някакви части по-тънко да се измисли...и не само за колата ами във всичко някаква "тънка лайсна да се измисли, нещо цена като за наши хора" . Иначе в коментарите смело хвърлят по 200лв. за маса, по 10-20лв за паркинг. Тоя град е с пълен с лицемерни псевдо баровци! Размахват пръст на хората, а себе си не виждат какви са скръндзи на квадрат!
18.
Яко
20.05.2020 23:18:53
1
5
до 12
Заведенията нещо платили ли са за изграждане на инфраструктурата.
Никой не е казал, че ако си платят няма възможност да им се дадат такива апарати!
Въпрос на желание и търговска политика.
Обаче, като съдържателите на ресторантите акви търговци са ........Ей го ...дойде юни месец и с и без коли няма да има свободни места. Пука им на Урката, че ти ще си плащаш и за нея!
17.
И правилно!
20.05.2020 22:27:00
2
40
Ако е безплатно селските имигранти ще задръстят цялата зона с бараки! Даже ще си държат там колите по месеци, защото всичко наоколо е платено!
Единственият начин да има ред е платеното паркиране! Който няма нужда от кола или не му отърва да я продава или за скрап, както е в цяла Европа. 2cd
16.
A
20.05.2020 22:22:42
5
34
Да де и каква е драмата? Значи ядеш пиеш с компания, правиш 100-200 лв сметка, а дори и за 10-20 лв да е и кво ще те бутнат 1-2 лв за паркинг ли ? Ами предпочитам така, но да има места, както и в синята и зелената зона, отколкото да се чуди човек къде да спре от авантаджии. В крайна сметка който го бъркат лев или два, не е длъжен да идва с кола има редица безплатни начини. Крайно време е да се проумее, както по белия свят, че автомобилът е просто още един начин за придвижване според възможностите, а не задължение, още по малко пък право или необходимост.
15.
GST
20.05.2020 21:45:36
4
31
И къде е драмата ....на крака ще ви е безплатно ...ревльовци ...
14.
70
20.05.2020 21:35:11
1
8
Това е стара новина.
13.
До 12
20.05.2020 21:26:09
4
25
Да фе,щото си странджански селянин от гроб и не си ходил никъде освен до партийната централа.. да се отичташ процентите.
Хората са го измислили. Ползваш заведенията в зоната, същите имат чекиращи апарати. Отчитат времето напрестой в заведението и на бариерата не плащаш за това време, Така хем заведенията са пълни, защото плащат наем, хем и хората доволни, но нека не забравяме, че живеем в територията управлявана от мафията.... Всички плащат, само няколко мафиоти, дето сме им построили хотелче или заведение не плащат. "Наши" хора дялани... крадци от класа., останалите да го д@х@т.
12.
....
20.05.2020 20:57:33
9
35
Няма безплатен обяд мой човек. Ти хапна и пийна с приятели и искаш да не плащаш престоя на автомобила си. Няма такъв филм.
11.
Интересно е
20.05.2020 20:42:34
13
22
какъв или никакъв наем плащат "нашите" хора от хотела, офисите за тези огромни паркинги с ограничен достъп.... Ами ресторантите ще забравят за клиентела.... Егати крадците и шуробаджанаците в тая територия.
10.
Пациент
20.05.2020 20:38:17
4
30
Ми тоз овчар е седял 3 часа, не са пресни табелите винаги е било така, до 1 час престоя е безплатен, не е от днес!
9.
*********
20.05.2020 20:22:10
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Помориец
20.05.2020 19:58:04
8
46
идеално. тъкмо селчуците и батките от комлексите да не идват
7.
димо
20.05.2020 19:30:26
8
36
"Наш читател сигнализира, че на 18 май вечерта е завел на разходка приятели"
Нали ги е завел на разходка. на разходка се ходи пеш. За какво реве този?!
6.
димо
20.05.2020 19:30:20
8
38
"Наш читател сигнализира, че на 18 май вечерта е завел на разходка приятели"
Нали ги е завел на разходка. на разходка се ходи пеш. За какво реве този?!
5.
Стара
20.05.2020 19:27:43
3
52
Това направо си е стара информация. Че това е платен паркинг от края на миналата година
4.
00
20.05.2020 19:23:26
21
44
като не ти се плаща си стой на село
3.
me
20.05.2020 19:14:36
36
49
Един цървул гледам дращи долу. Огромни паркинги, давай да дерем, ненаядоха се всички по редичката! Сини зони, зелени зони, КАФЯВИ зони скоро ще има! Де що има място за паркиране - дай пари, аман!
2.
Зона
20.05.2020 19:14:26
30
56
Ще се плаща задължително!!Как ще се подържа иначе района.Зоната е за разходка,релакс,а не за бараки на сто години.Трябваше за забранят влизането с автомобили.
1.
Бай Ганьо
20.05.2020 19:03:47
21
73
Нормално тоя цървулан да се мръщи.
От както я сложиха тая бариера миналата година работи с тази тарифа но тоя цървул как да знае като идва един път в годината НА Бургас.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Съдът отстрани шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ Съдът отстрани шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ За луксозна екскурзия в Кан разбрахме едва днес преди обед от командировъчното ѝ Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Планът е подготвян с месеци и обхваща стотици плавателни съдове в Залива Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Деветокласничката Жанет Стефанова от СУ „Христо Ботев“ в Айтос бе отличена от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Огнеборците са влезли в жилище на втория етаж със специализирана техника Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма "Forty Love" проследява млад тенисист, изправен пред съперничество и привличане 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой Ще се изяснява къде са били родителите му и дали е имало спасител СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ Столичният общински съвет ще разгледа утре доклада на кмета Васил Терзиев и ръководството на СОС в памет на емблематичния писател, сценарист и общественик Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Инфлуенсърката сподели плановете си за бъдещето и коментира слуховете за годеж с Димитър Рачков Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Вторият заем ще е в размер на 2,2 млрд. евро, а липсващите още 5 милиарда ще се компенсират частично с повишен максимален осигурителен доход, по-високи винетки и ТОЛ такси Вдигането на данък „сгради“ е неизбежно, въпросът е кого ще намразят хората като инициатор Вдигането на данък „сгради“ е неизбежно, въпросът е кого ще намразят хората като инициатор От гледна точка на публичните финанси аргументът за актуализацията изглежда логичен, но за гражданите... не точно
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори