×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зоната за обществения достъп до морето на Бургас стана платена – за коли


Зоната за обществения достъп до морето на Бургас стана платена – за коли
Наш читател сигнализира, че на 18 май е платил 2 лв. за два часа, тъй като прекарал с автомобила си в Зоната повече от един час
20 Май 2020, Сряда, 18:54 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, снимки: Емел МАХМУД

Зад бариерите на входа прибират по 1 лв. за час престой, можете и да паркирате – срещу заплащане по тарифа

Ако отивате на Морска гара или в едно от заведенията, намиращи се в Зоната за обществен достъп на пристанището в Бургас, вече трябва да си приготвите пари и за престоя на автомобила ви. Безплатно остава само посещението в района, ако сте пешеходец. 

Наш читател сигнализира, че на 18 май вечерта е завел на разходка приятели, след което с учудване – при излизането на бариерата се оказало дежурен пазач.

Той посочил прясно поставените табели от името на държавното предприятие „Пристанищна инфраструктура“. На нея действително е отбелязано колко пари трябва да носите за паркиране или престой на МПС. Ако влизате с автомобила си само за един час, имате все пак бонус – няма да плащате. За всеки следващ час тарифата е по един лев, за едно денонощие – 10 лв. Ако искате да платите за седмичен престой на МПС – 50 лв., а за 30 дни – 100 лв. Така на практика тази територия ще се окаже оттук нататък платена за простосмъртните, които пристигат с автомобили.

Ако си оставите автомобила отвън – ще трябва да платите за синя зона. В крайна сметка се оказва, че тези, които са пристигнали до района жп гарата с автобус или влак и имат здрави крака, ще се възползват най-пълноценно от свободния достъп. 
 






46
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа 27/06/2026, Събота 21:50 0
Тервел ИЛИЕВ Почина бивш депутат Почина бивш депутат 27/06/2026, Събота 21:42 0
Тервел ИЛИЕВ Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас 27/06/2026, Събота 19:32 0
46
Коментара по темата
46.
Аве
22.05.2020 19:45:47
0
0
щоо ги оставате да се шматкат безплатно по пристанището тия ,бе .я такса КИБИЦИ турете .и някой ,, НАШ. ;, за касиер там да турите ,ей
45.
до 41
22.05.2020 13:01:39
1
3
А защо си мислите, че където и да отидете с колата си не трябва да плащате след като я оставяте на някой "чужд" паркинг? Целта на синята зона не е и никога няма да бъде това да си намирате по-лесно място до входа на блока/кооперацията!!!
44.
До #40: "мее..."
22.05.2020 12:04:13
1
0
Шишмане, я ела в Руднико на гости, обмяна на опит , да те научим "кой си". До час "свободен преход" Шишмане Велик, ти махат бъбреците и те вкарат във ваната с лед. Щото си ВИП, иначе те излузват на пода зад някой блок. Може и с трупната линейка да си те приберат на Бакърена фабрика, ако жена ти се е представила добре при Бай Членестоного.
43.
Kosta
21.05.2020 18:12:56
1
6
Нали щеше да е безплатно.Какво стана кмете...Да ти припомня ли думите преди година.И ти ставаш като Борисов.
42.
реалист
21.05.2020 15:50:48
1
6
Когато 100000 места за паркиране се разчертаят, те стават 200000! или 300000! Така има места за всички... платени, разбира се; ако не се плащат, си остават 100000 и са недостатъчни. Толкова е просто!
41.
Разум
21.05.2020 14:07:17
0
8
По повод дебатът в коментарите - синята зона беше безплатна до 6 май. Който не е пробвал по време на извънредната ситуация да паркира в центъра (защото трябва да отиде на работа) той не знае колко беше трудно. Рекордът ми е 50 минути въртене по уличките докато намеря свободно място. В голям град с повече автомобили отколкото е предвидено за този град, платеното паркиране е не просто нещо нормално - то е нещо задължително. При работеща синя зона намирам място за две минути. Нямам против да си платя за удобството да си спестя 48 минути от деня, прекарани в псуване и нерви.
40.
me
21.05.2020 13:46:04
4
4
33, когато ти си тичал по бургаските медноруднишки полета, аз съм се разхождал по Шишман в центъра на София. Тъй че у лево. И си баш обикновен трол на заплата, я към общината, я към пристанището.
39.
33 към 37
21.05.2020 13:27:59
1
4
Ами явно изобщо не си ме разбрал щом коментара ти е толкова неуместен, тъй като изобщо НЕ СРАВНЯВАМ двата града, а правя съпоставка при отношението и манталитета за плащане на платени съоръжения. Беше ми пределно ясно, че точно ТИ и ГАНЬОВЦИ като теб именно за това ще се хванете. Въпросът тук е по-скоро принципен, отколкото конкретен. Добре, вземи което и да е друго място в Европа като не искаш Виена и си помисли, че като идеш на почивка там ще си плащаш кротко, без да мрънкаш. А защо мрънкаш тук ми е по-интересно? Та..размърдай го тоя мозък малко, не е лоша гимнастика, защото с тоя селски манталитет до Варна няма да стигнеш, не до Виена ;)))
38.
Вени
21.05.2020 13:12:49
2
5
Паркинга в Зоната за обществен достъп е платен от миналата година! Не знам защо трябва да раздухвате сензации! Просто миналата година безплатни бяха първите 2 часа, а сега е безплатен 1 час! То, голяма новина! Ще обеднеете! Иначе за кутии с цигари вдеки ден пари имаме! Ама, за паркинг-не! Тооо, Андрешко не е умрял! Като не искате паркинг, слагате гуменките и пеша!
37.
до 33
21.05.2020 13:00:42
3
9
Tи имаш наглостта да сравняваш ВИЕНА /града на пъпа на Европа/,град под чийто павирани улици лежат в подземни трезори тонове ЗЛАТО ,града обявен за най-добрия град в СВЕТА за живеене с най-добри условия град със СРЕДЕН доход от 3500 Е на месец с набутания в ъгъла на ЕС БУРГАС
36.
Ментастрой
21.05.2020 12:54:17
2
4
Ako oтивате да посрешнете близки слизащи от круизен кораб ,от ферибота от Грузия,совалката от Марс и подводницата от Марианската падина
МОРСКА ГАРА -БУТАФОРИЯ ГЕРБ
35.
реалиста
21.05.2020 12:27:59
0
8
Братя Домусчиеви пак ще направят голямо дарение, но първо трябва да съберат пари.
34.
До 32
21.05.2020 10:56:34
5
6
при лошия бай Тошо в града имаше 1/4 от колите, които сега се карат в града, защото се чакаше по 20 години за нова лада. Съгласен съм с 33, че 99% от дежурните оплаквачки тук иначе се чудят как да скатаят от данъци, осигуровки и такси (т.е. от задълженията си), обаче за правата си реват по форумите.
33.
28 към 31
21.05.2020 10:43:06
10
6
Ами ще те разочаровам - не съм трол. Обикновен гражданин съм и ми писна на шапката от такива като теб селски гъзарчета дето много знаят. Като не ти харесва, бЕгай на някое село! Там платени паркинги, сини зони и правила няма. След като си в нормален европейски град, ще мълчиш! Що не идеш във Виена, например и не протестираш срещу платени обществени паркинги? Ей за това, shut the f* up :)
32.
При
21.05.2020 10:20:21
4
8
лошия бай Тошо беше без пари, сега при добрия Бибитко ще плащате.
31.
me
21.05.2020 10:14:45
2
2
28, ей трол, бегай вземай надника!
30.
от кухнята
21.05.2020 10:02:31
3
13
Скоро и пешеходците ще плащат вход че чичо митко свърши кинтите
29.
Бургас
21.05.2020 08:57:05
3
17
А бе те му разказаха играта на централно пристанище и унищожиха бизнес за десетки милиони, за да си построят хората хотел и заведения там, вие за един лев паркинг на час правите проблем.
28.
Селски гъзари, ама на чужд гръб
21.05.2020 08:54:09
6
20
Значи пари за ядене и пиене до никое време имате, но 2 лв/5лв за паркинг - нямате?? И аз съм шофьор, но съм ЗА да е платена зоната за паркиране. И за синя зона си плащам където живея и съм абсолютно ок, а моите съседи вече не си паркират 5те коли (да, точно 5 автомобила на едно семейство) на улицата пред нас, а аз да се чудя къде да се дяна. Точно най-големите гъзари, с най-лъскавите коли и най-голямото самочувствие са първи на опашката с мрънкането. Който си има брада, да си намери и гребен!
27.
Зб
21.05.2020 08:37:08
5
9
Разбира се, че ще се плаща. Даже безплатния престой трябва да бъде намален! Зоната за обществен достъп не е паркинг за работещите в района. Аааа и трябва да се плаща денонощно!
26.
реалист
21.05.2020 08:29:02
0
6
По-ведро, европейци!
25.
Me
21.05.2020 08:21:58
7
6
Има тука платен трол да се пени, че всички били селяни, че не щат да плащат. Ходи си вземи копейките!
24.
Бай Иван
21.05.2020 07:53:27
0
7
Тая статия е типична за флагманите...ние ще ви наредим яко, пък другия път като правим банкет на гарата се сещайте какви цени ще ни сложите... жалкари
23.
*********
21.05.2020 07:24:30
4
14
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
22.
batebogo
21.05.2020 06:55:45
1
9
Реклама на паркинга, но като всичко друго тук ще има приходи само лятото.
21.
монополu
21.05.2020 03:20:20
1
12
има си хас при тея тикви да има нещо безплатно-яко рекет баце..и кражба разбира се
20.
До 18
20.05.2020 23:56:01
2
4
Ти живял ли си под наем.... Щом си взел помещение, вземаш и активите, които са към помещението. В центъра за синята зона, наемателя на имот, да не би да ходи на майната си да паркира, отива и се ползва синята зона, заради това, че имота е в тази зона и тъпаните, дето ревяха за тая зона сами се прецакаха.... дано се сещаш защо. Аман от селяни откЪди пода дето повтарят като папагали, чули не дочули без да мислят. мДААА верния електорат на ГРОБ от Карабайр.
19.
Каталясали баровци
20.05.2020 23:47:12
3
21
Тук всички са много ларш! "Трябва да се плаща селяни" и в следващия момент всички тия отворковци под мен като си за карат колите в сервиз примерно и се почва пазарене за цената на труда, някакви части по-тънко да се измисли...и не само за колата ами във всичко някаква "тънка лайсна да се измисли, нещо цена като за наши хора" . Иначе в коментарите смело хвърлят по 200лв. за маса, по 10-20лв за паркинг. Тоя град е с пълен с лицемерни псевдо баровци! Размахват пръст на хората, а себе си не виждат какви са скръндзи на квадрат!
18.
Яко
20.05.2020 23:18:53
1
5
до 12
Заведенията нещо платили ли са за изграждане на инфраструктурата.
Никой не е казал, че ако си платят няма възможност да им се дадат такива апарати!
Въпрос на желание и търговска политика.
Обаче, като съдържателите на ресторантите акви търговци са ........Ей го ...дойде юни месец и с и без коли няма да има свободни места. Пука им на Урката, че ти ще си плащаш и за нея!
17.
И правилно!
20.05.2020 22:27:00
2
40
Ако е безплатно селските имигранти ще задръстят цялата зона с бараки! Даже ще си държат там колите по месеци, защото всичко наоколо е платено!
Единственият начин да има ред е платеното паркиране! Който няма нужда от кола или не му отърва да я продава или за скрап, както е в цяла Европа. 2cd
16.
A
20.05.2020 22:22:42
5
34
Да де и каква е драмата? Значи ядеш пиеш с компания, правиш 100-200 лв сметка, а дори и за 10-20 лв да е и кво ще те бутнат 1-2 лв за паркинг ли ? Ами предпочитам така, но да има места, както и в синята и зелената зона, отколкото да се чуди човек къде да спре от авантаджии. В крайна сметка който го бъркат лев или два, не е длъжен да идва с кола има редица безплатни начини. Крайно време е да се проумее, както по белия свят, че автомобилът е просто още един начин за придвижване според възможностите, а не задължение, още по малко пък право или необходимост.
15.
GST
20.05.2020 21:45:36
4
31
И къде е драмата ....на крака ще ви е безплатно ...ревльовци ...
14.
70
20.05.2020 21:35:11
1
8
Това е стара новина.
13.
До 12
20.05.2020 21:26:09
4
25
Да фе,щото си странджански селянин от гроб и не си ходил никъде освен до партийната централа.. да се отичташ процентите.
Хората са го измислили. Ползваш заведенията в зоната, същите имат чекиращи апарати. Отчитат времето напрестой в заведението и на бариерата не плащаш за това време, Така хем заведенията са пълни, защото плащат наем, хем и хората доволни, но нека не забравяме, че живеем в територията управлявана от мафията.... Всички плащат, само няколко мафиоти, дето сме им построили хотелче или заведение не плащат. "Наши" хора дялани... крадци от класа., останалите да го д@х@т.
12.
....
20.05.2020 20:57:33
9
35
Няма безплатен обяд мой човек. Ти хапна и пийна с приятели и искаш да не плащаш престоя на автомобила си. Няма такъв филм.
11.
Интересно е
20.05.2020 20:42:34
13
22
какъв или никакъв наем плащат "нашите" хора от хотела, офисите за тези огромни паркинги с ограничен достъп.... Ами ресторантите ще забравят за клиентела.... Егати крадците и шуробаджанаците в тая територия.
10.
Пациент
20.05.2020 20:38:17
4
30
Ми тоз овчар е седял 3 часа, не са пресни табелите винаги е било така, до 1 час престоя е безплатен, не е от днес!
9.
*********
20.05.2020 20:22:10
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Помориец
20.05.2020 19:58:04
8
46
идеално. тъкмо селчуците и батките от комлексите да не идват
7.
димо
20.05.2020 19:30:26
8
36
"Наш читател сигнализира, че на 18 май вечерта е завел на разходка приятели"
Нали ги е завел на разходка. на разходка се ходи пеш. За какво реве този?!
6.
димо
20.05.2020 19:30:20
8
38
"Наш читател сигнализира, че на 18 май вечерта е завел на разходка приятели"
Нали ги е завел на разходка. на разходка се ходи пеш. За какво реве този?!
5.
Стара
20.05.2020 19:27:43
3
52
Това направо си е стара информация. Че това е платен паркинг от края на миналата година
4.
00
20.05.2020 19:23:26
21
44
като не ти се плаща си стой на село
3.
me
20.05.2020 19:14:36
36
49
Един цървул гледам дращи долу. Огромни паркинги, давай да дерем, ненаядоха се всички по редичката! Сини зони, зелени зони, КАФЯВИ зони скоро ще има! Де що има място за паркиране - дай пари, аман!
2.
Зона
20.05.2020 19:14:26
30
56
Ще се плаща задължително!!Как ще се подържа иначе района.Зоната е за разходка,релакс,а не за бараки на сто години.Трябваше за забранят влизането с автомобили.
1.
Бай Ганьо
20.05.2020 19:03:47
21
73
Нормално тоя цървулан да се мръщи.
От както я сложиха тая бариера миналата година работи с тази тарифа но тоя цървул как да знае като идва един път в годината НА Бургас.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Екссъпругата опитала тайно да изнесе оборудването на салона, а после да го продаде  Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Братя Диневи подходиха мъдро - пуснаха нисък наем и впериха всички погледи към хотела, сега ще имат възможността да проведат търг, да изберат наемател и осигурят пазарен наем за емблематичния обект Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Собственикът на фирмата-доставчик чистосърдечно обяви, че модерните леки коли са твърде тежки за родните предпазни огради Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Чужденците са в шок от скъпотията, не са очаквали нещо подобно 
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори